Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljunk vagy béküljünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljunk vagy béküljünk?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok férjnél. 3 gyerekünk van. Elég régóta érzem úgy,hogy tönkrement a házasságunk. A férjemmel is megbeszéltem,hogy nem érzek iránta semmit,nem is kívánom már egyáltalán... úgy érzem,hogy nincs rá szükségem,hogy folyton leszabályozzanak,számonkérjenek és még sorolhatnán. Megkértem,hogy egy időre költözzön el,mert szükségem van egy kis időre. Tegnap már nem jött haza aludni. Úgy éreztem,megkönnyebbültem. Ma jött összeszedni a ruháit és csak az egyik gyerkőc volt itthon,aki 4 éves. Elkezdett vele beszélgetni és elsírta magát. Erre én hozzábújtam és jólesett. Egész nap kettős érzelmek voltak bennem. Egyik pillanatban úgy éreztem,hogy szeretném,ha hazajönne. Másik pillanatban örültem. Mikor eszembe jut a békülés,akkor folyton a rossz dolgok jutnak csak az eszembe és belegondolok,hogy erre nekem nincs szükségem.

Ti voltatok már. Úgy érzem megőlülök.



2017. febr. 21. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel és most válunk normális keretek között. Már nem működik, így nincs értelme folytatni. Szerintem jól tetted. Én nem itéllek el ezért.

N

2017. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Hagyj magadnak egy kis időt. Jelentkezett nyomokban az érzelem, amire azt hitted, nincs. Ne siesd el a dolgot, ez talán még menthető.
2017. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Én őrülök meg az ilyen fajta kérdésektől...

Felnőttként tudjunk már meghozni egy döntést, és ne két érzelem között játszadozzunk. "Jaj béküljünk ki mert ezt az életet már ismerjük, a válás az ismeretlen mi lesz akkor ha..." Tipikus...

A saját életedben dönts te, nehogy már én mondjam meg...

2017. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolj a gyerekekre is!

Es arra, milyen lesz nyáron öt hetet nélkülük tölteni.

Illetve minden második Szentestet gyerek nélkül. A karácsony felét stb. Mert a ferjednek joga lesz hozza. Es mi van, ha élni is akar majd vele? Most még nem tudod elképzelni.de lehet egy-ket év múlva, mikor rendeződik az élete....

En, ha meg kicsit is szereted, nem válnék.

2017. febr. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Költözzön el és akkor tisztázódni fognak az érzések mindkettőtök részéről.Addig míg nem születiK döntés,pedig mondjátok azt a gyerekeknek hogy apa dolgozik.

Mi úgy volt,hogy válunk,3 hónapja voltunk külön,mikor rájöttünk hogy vannak érzelmek (két gyerekünk is van) és szépen lassan elkezdtük újra építeni a kapcsolatunkat.De nem költözött azonnal haza.

2017. febr. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Férfiként, sőt, apaként is azt gondolom: Válnék ebben a helyzetben.

Viszont a gyerekektől ne zárd el! A saját házasságom is válságban van, az egyetlen félelmem, hogy nem láthatom a fiamat, akiért bolondulok! Ő a mindenem, de a magyar jogot ismerve sok esélyem nem lenne, hogy nekem ítéljék. Nem akartam, hogy csonka családban nőjön fel, nem ezt érdemelné. De az sem jobb, ha érzi a vibráló feszültséget.

Amiket leírtál, az alapján szerintem ez a kapcsolat halott. Összefűznek közös emlékek és a gyerekek, az érzelmi feltöréseket ezek okozzák. De ez már nem az. Van egy jól kifejező mondás: A szerelem emléke már nem szerelem, de a fájdalom emléke még fájdalom.

2017. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2017. febr. 23. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Én meg azt látom ,hogy fogalmad sincs mit akarsz és mit érzel.Abbol amit leírtal semmi nem derül ki. Az meg pláne,hogy ki miatt ilyen ez a kapcsolat. Ha ilyen könnyen elment a férjed,mert te azt mondtad neki,akkor ő nyilván szeret, más különben akadékoskodott volna. Nem jó a házasságod,de tedd fel magadnak a kérdést,hogy te mindent megzettél azért,hogy jó legyen! Ha nincs remény válni kell,ha van akkor tenni kell érte hogy jó legyen.
2017. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnos egy kapcsolatban nem minden mindíg szép és jó. Úgy gondolom idegesít a párod jelenléte. Azon gondolkodj el hogy mi okozza ezt a feszültséget benned és miért vetíted ki rá. Mi a problémád? Konkrétan! Mi a baj? Mi irritál?
2017. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!