Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy házasságban elfogadható ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságban elfogadható ez?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve vagyunk együtt a férjemmel, 2 gyerekünk van.A ház amiben élünk az ő tulajdona, még a házasságunk előtt vette, akkor még nem voltak gyerekeink. Azóta azért költöttünk az ingatlanra, de még haszonélvezőnek sem tesz meg. Évek óta kérem, hogy közös kasszán legyünk, mert így nehéz egyről a kettőre jutni. A rezsit ő fizeti és a nagybevásárlásokat. Egy évben egyszer elvisz bennünket nyaralni.Az ő jövedelme 5- szöröse az enyémnek. A gyerekeket én ruházom, én fizetem nekik az iskolai ebédet, a kocsimat fenntartom, telefonszámlámat magam fizetem. Ő veszi igénybe a gyerekek után járó adókedvezményt, nála van a kártyám amire a családi pótlék jön. Nekem semmit nem szokott venni, a gyerekeknek néha 1-1 cipőt vesz. Most is 30ezer volt a nagyobbik szemüvege, azt is én fizettem. Több, mint 50 ezerbe került múlt hónapban a fogászatom, arról sem vett tudomást. Közös kasszából hallani sem akar. Nagyon nincs ez rendben így. Állítja, hogy hó végén nem marad semmi a fizetéséből. Holott magára és ránk sem költ, a fél milliós fizetéséből rezsit fizet és élelmiszert vesz. Már a válást fontolgatom...Ti marad átok egy ilyen házasságban?

2017. febr. 26. 07:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor hallani kéne a másik felet is, hogy mi az oka annak, hogy így éltek. Ő mit mondd miért nem akar közös kasszát, stb... Miért házasodtatok össze?Jött a gyerek stb...Ennek biztos van valami előzménye,házasság előtt is együtt jártatok.Azért nem akarja hogy a házon legyél, mint haszonélvező,mert annak sokkal több joga van mint a a tulajodonosnak, tehát ha elválnátok az életben nem tudna kitenni, de még a házat sem tudnátok eladni, ha te nem bólintasz rá.Ő most szeret uralkodni, vagy csak nem szeret én nem tudom..Nem normális szerintem, de valami háttere van a történetnek.
2017. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

Az hagyján, hogy nem maradnék! De eleve hozzá se megyek és egy gyereket se szülök, nem hogy kettőt!

Mondjuk ha belegondolsz, anyagi szempontból meg is érné válni!

Akkor a családit és az adókedvezményt te kapod (nem is értem, hogy most miért nem), plusz kapsz egy elég tisztességes gyerektartást. Több pénzből tudsz gazdálkodni, mint jelenleg. Gyakorlatilag így is egyedül neveled a gyerekeidet: te gyereked, te kiadásod, a kedves férjednek ugye semmi köze hozzájuk...

Viszont plusz egy főre főzöl, mosoly, stb. Mert azt lefogadom, hogy a házimunka nincs ilyen szépen elfelezve!


Keress fel egy ügyvédet, hogy tudd, mire számíthatsz. Aztán hagyd ott a p.ba.

Legalább úgy lenne lehetőséged találni olyan férfit, akivel egy család lesztek, aki igazi társad, és nem csak a lakótársad.

2017. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Valószínű mind kettő és kiszolgáltatott helyzetben is akar tartani. Lehet nem is szeret, csak a kényelmesebb életéhez kellek és a külsőségek miatt. Szereti mások előtt hangoztatni, hogy neki milyen tökéletes kis családja van. Hataloméhes, öntelt. Vezető pozícióban dolgozik.
2017. febr. 26. 08:07
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Nah hát akkor csak uralkodni szeret,ego. 2-es nek igaza van, keress fel egy egy ügyvédet, aztán váljál el. Nekem van olyan ismerősöm akinek a férje hataloméhes idióta volt, a család előtt meg így szeretlek úgy szeretlek,otthon meg ment a lelki terror. De közben mindenki azt hitte oh ez a rendes ember hogy odáig van a feleségéért.
2017. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
70%
+Ez az ismerősöm totálisan lehúzta a férje lelkileg, 0 önbecsülés,sorolni lehet.Úgyhogy gondolom nem akarod tönkreteni magad.
2017. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Az én önbecsülésem is már közelít a 0- hoz. Háztartás csak az én feladatom, holott én is minden nap dolgozom, gyereknevelésből is minimális részt vállal, minden este amíg én fürdetem, vacsoráztatom őket és este mesélek nekik, addig ő tévézik és zenét hallgat. Annyira ingerel már vele!!
2017. febr. 26. 09:04
 7/32 A kérdező kommentje:
És persze a kívülállók ideális férjnek látják, mindig mosolyog, humorizál, engem irigyelnek, hogy milyen jófej a férjem. Közben meg egy zsarnok.
2017. febr. 26. 09:06
 8/32 anonim ***** válasza:
85%

Mi tart mellette?

Keress egy kis albérletet, aztán viszlát. Semmi nem fog változni az életedben, csak az, hogy több pénzt tudsz beosztani, kevesebb lesz a házimunka, és sokkal nyugodtabb leszel.

Komolyan nem értem, miért vagy vele. Gyakorlatilag semmi pozitívum nem derült ki, amiért érdemes maradni.

2017. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Az én gyávaságom, hogy még vele vagyok.Egyszerűen félek tőle. Bár fizikailag még nem bántott, de nem merem mondani, hogy válni akarok. Érzelmileg zsarol, semmibe vesz. Sajnos már a gyerekeim is csúnyán beszélnek velem, maximálisan kiszolgáltatják magukat, mivel fiú gyerekek, az apai mintát követik.
2017. febr. 26. 09:55
 10/32 anonim ***** válasza:
82%

Ez 10 év és 2 gyerek után derül ki? Most komolyan, utálok a földön fekvőbe belerúgni, de egyszerűen nem értem hogy lehet ilyen helyzetbe kerülni. Azt pláne nem, hogy miért csak 10 év után tűnik fel.


Fogd a gyerekeket, költözzetek el, kérj gyerektartást (ha sokat keres, akkor fogsz kapni rendesen), és a kármentés megtörtént. Nem, nem normális a leírás alapján, de te se vagy kutyafäsza, hogy ezt eddig eltűrted.

2017. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!