Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exem már megint nem fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

KNora kérdése:

Exem már megint nem fizet gyerektartást. Pontosan mit kell tennem?

Figyelt kérdés

10 éve váltunk el,a gyerekek 12-13 évesek.Ebből a 10 évből kb.2 évig fizetett, 3 évet megelőlegezett az állam és most újra 3 hónapja egy fillért sem fizet.Feketén dolgozik, szüleinél és a szüleiből él(már az apja is nekem könyörög h juttassam valahogy börtönbe mert őket is meglopja stb), nincs semmi a nevén,alkoholista. Legutóbbi magyarázata minderre hogy "magam alatt voltam" és ehhez hasonlók. De igazából nem érdekli hogyan oldom meg.Piára, cigire, magára van pénze de a gyerekekre már nincs.

A Gyámügynél azt mondták, felejtsem el az újabb 3 évre való megelőlegezést, mert nem tudtak tőle eddig semmit sem behajtani.

De attól még a kötelezettsége fennáll.

Hova menjek ezzel?Vagy meg kell várnom a 6 hónap nemfizetést?

A bíróságra-ha már megállapították a gyt.-t és korábban végrehajtás is volt(sikertelenül)- elég egy kérvényt írnom hogy küldjenek ki egy végrehajtót? Vagy be kell menni panasznapon? Milyen papírok kellenek?

Van értelme a rendőrségen is feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetéséért? A rendőrségre már kell a végrehajtási papír? Lecsukják ha bizonyítható h direkt nem fizetett akkor se ha volt neki?


Én igyekeztem békésen megoldani a helyzetet, de lassan éhen halunk. Albérletben, egy fizuból élünk és a gyerekeim folyamatosan nélkülöznek, mert én egyszerűen nem tudom kitermelni azt amit apa eliszik.



2017. márc. 22. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Minek szültél 2 gyereket egy alkoholistának?
2017. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

#1-es, latom, h Te is csak rontod itt a levegot. Ha nem tudsz ertelmes tanacsot adni, akkor mi a f...ert vagy itt???

Kerdezo! Szerintem birosag. Erdemes lenne ugyvedhez fordulni, m minden kerdesedre megadja a valaszt.

2017. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Hiába perled be, ha nem tudod behajtatni rajta, mert nincs se vagyona, se fizetése. Ezen mi sem fogunk tudni segíteni, ahogy a 2. válaszoló sem. Mert ő sem mondott semmi használhatót, ahogyan én sem.
2017. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi a nevén,akkor gyakorlatilag semmit. A végrehajtó semmit sem ér ha nincs mit végrehajtani, és azt jobb ha tudod, hogy az alkoholista apának is vannak jogai. Ha nem tudod valahogy igazolni, hogy rendszeres be nem jelentett jövedelme van,akkor bajban vagy. Elég kényes helyzet ez, nincs jó megoldás. Ha egy helyre szokott járni italozni, akkor ott talán érdemes kutakodni, mert ott valószínűleg saját maga fogyaszt és fizet!!!

A gyerekeket látogatja? Gondolom nem.....

Van olyan ismerősöm aki a volt párjával ugyanezt a helyzetet játssza, semmi nincs a nevén, a lakás a szülők nevén van, a kocsi szintén, megtakarítása, vagyon tárgya semmi,maximum a telefonja és a ruhái. Ott a Nő próbált arra hivatkozni, hogy valahogy csak fenntartja magát és a lakást,az autót, tehát mégis van jövedelme, de ezt nem tudta bizonyítani,mert igazoltan a szülők fizetnek mindent. De az a srác szokott venni ezt-azt a gyerekeinek (azt is szülői segítséggel), a párja kezébe semmit nem ad már évek óta.

Nem akarok okoskodónak tűnni, de hogy szülhettél két gyereket egy alkoholista fazonnak? Amikor úgy döntöttél hogy elválsz, tisztában voltál ennek következményeivel?

Félre ne érts nem elítélni akarlak, a gyerekeket sajnálom, mert ők semmiről nem tehetnek.

40F

2017. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Na nehogy már a nőt hozzátok ki hibásnak!

Szégyen! Egy kérdésre vált választ, segítséget. Nem azt hogy bárki is bírálja, úgy hogy a körülményeket nem ismeritek. Honnan tudjátok hogy nem a házasság alatt kezdett el inni, a gyerekek születése után?

De egyébként is ti még nem hibáztatok az életben ugye?

2017. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdés feltevőt hibáztatom, rossz párt választott magának és annyi. Sajnos a gyerekek húzzák mindig a rövidebbet,pedig ők aztán semmiről nem tehetnek.

tudok hasonló esetről, de ott az apa drogozott, volt pereskedés meg minden és az lett a vége, hogy túladagolta magát. A Nő ott is minden bírósági procedúrát megpróbált, ott volt végrehajtás is(egy autó), aztán az lett a vége, hogy semmit se kapott. Mert azt azért érdemes tudni, hogy az árvaságihoz is kell több év bejelentett munkaviszony,és ha a férj meghal, börtönbe kerül abból senki sem profitál.

40F

2017. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően nem akarlak elítélni, de már engem is zavar ez a rengeteg dolog, amit az emberek adójából finanszíroznak.

Nem azt mondom, hogy nem hibázhat senki, de ő fizesse meg az árát ne más. (Itt ez a sok gyerektartásos dolog, amit az állam megelőlegez /ráadásul én úgy tudtam csak 1 évre/, meg aztán ha elveszik a gyereket és nevelőszülőkhöz kerül, na az is állami zsebből megy. Sok normális embernek meg azért nem lehet családja, mert ők tartják el a többieket különböző okok miatt...)

Már tényleg az lenne a legjobb, ha gyerekek után nem adna semmi támogatást az állam, jobbat tenne a kapcsolatoknak is, mert senki nem a pénzért szülne + jobban meggondolná, hogy kinek.

2017. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hú,neked biztos nincs gyereked!Vagy ha igen,sajnálom szegényt! És tök hasznos h itt vagy! Még hogy a te adódból fizették az én gyerektartásomat? Ugye nem gondolod komolyan? De stadionra,roma esélyegyenlőségre és futballakadémiára nem sajnálod?

Tök szomorú hogy az ilyen kérdések-amiket egyébként nem brahiból tesznek fel-csak arra jók h az istenkomplexusos trollok kielégítsék magukat.

2017. márc. 22. 13:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Pedig úgy van, ahogy mondtam. És, de azokra is sajnálom!

És igen nincs gyerekem, mert én csak úgy szeretnék, hogy magam meg tudom neki adni azt, amire szüksége van.

2017. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, a gyereket is egyedül csinálod meg? Már bocs, de ez nettó hülyeség, hogy egy nő csak akkor szüljön ha tutira egyedül is el tudja tartani....ez a baj ezzel a világgal, ÉN ÉN ÉN, az, hogy MI, az már ismeretlen fogalom...
2017. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!