Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjnek ki kell költözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjnek ki kell költözni a lakásból válás után?

Figyelt kérdés
Férjemmel 20 éve vagyunk együtt. Vele nyiltan kommunikálni sosem lehetett. Ráadásul a házasságunk elején az anyósom is képben volt mellette mint egy erős bástya. Részemről Anyám úgy állt a dolgokhoz, hogy nőnek mindig a férje mellett a helye, tűrni kell bármi is van.A problémám most: beszélgetések hiánya, ő olyan kusolós, nézi a TV-t. Szex részemről kevés, érzelmek már nincsenek olyan egészségügyi. Most jön az ami miatt a váláson gondolkodom: Úgy érzem anyagilag kihasznál. Bár sosem beszéltünk róla Ő kezeli az anyagiakat. Adja fel a csekkeket és a bolti bevásárlást (mert a TV és a vásárlás a mindene). Anyósommal órákig tudtak arról beszélgetni holmi mennyibe kerül. Már sokadszor probléma,hogy mig én beteszem a fizetésem a közösbe, Ő nem. Azt mondja a csekkek meg a bolt.Ez nem igaz. A pénz fele egyszerűen nem tudom hova megy. Sokszor vásárol úgy, hogy velem meg sem beszéli. Részben ennek az az előzménye, hogy míg anyósom élt, a gyerekek kicsik voltak én nem mertem szólni tudván én senkire nem számíthatok. A helyzet nem új, a férjem az én fizetésem a sajátjaként kezeli az övéhez nekem semmi közöm.Már beszéltem vele erről, pár hónapig korrekt volt. Most újra a régi ismerős helyzet. Az én kezemben ne legyen pénz, majd Ő mindent intéz. (biztos hogy van egy magánszámlája). Ja egy megoldás a részemről, teljes bizalmatlanság,dugaszolom a pénzem egy részét. Mert lenyúlná....Kérdésem ha válnék, lehetne olyan, hogy Ő nem költözne ki a közös lakásunkból? Mert akkor nincs értelme a válásnak. Lenne hova mennie! Anyósom lakása üres. Én albérletbe elmenni nem tudnék a 3 havi kaució miatt. Szerintetek.
2017. márc. 30. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha a ház közös, akkor, ha nem akar, szerintem csak távolság tartási végzés kiállítása esetén lehetne kirakni, ha elmenni nem akar. Nem hiszem, hogy ez megegyezés vagy pereskedés nélkül megoldható lenne.

30/f

2017. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira lenne köteles elhagyni a közös tulajdonú ingatlant, mit te.
2017. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Közös a lakás mikor összeházasodtunk fele-fele arányban vettük meg.
2017. márc. 30. 19:27
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Most komolyan, te ezt 20 éve tűröd?
2017. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért adod oda a fizetésedet ilyen feltételekkel, ahelyett, hogy feleznétek a valós közös kiadásokat?
2017. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hát igen, én is mehetnék. Mennék is mert nagyon elegem van. Csak hát én nem tudok hova, neki meg ott az Anyja lakása.
2017. márc. 30. 19:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Válás után a közös tulajdon megszüntetését kérhetnéd, ha egyikőtök sem tudja megvásárolni a másik 50 %-os tulajdonrészét.
2017. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért szabadon választott program a részéről, hogy költözik vagy sem.

30/f

2017. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

És ha elköltözik, akkor miből fizeted ki neki a ház felét, ami az övé?

Ha tényleg van dugi számlája, az a bíróságon ki fog derülni.

2017. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egy ideig most korrekt volt. Jövő hónapban biztos nem teszek be egy fillért sem.
2017. márc. 30. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!