Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, Ti hogyan tettétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, Ti hogyan tettétek helyre az életeteket?

Figyelt kérdés

A párom úgy döntött, hogy elválik tőlem, pár hónapja jogilag is szétválasztottak bennünket. Annak idején úgy éreztem, mi egymásnak voltunk teremtve, bennem még csak elvi szinten sem merült fel soha a válás lehetősége, vele terveztem leélni az életem. Habár most már semmi esélyt nem látok arra, hogy újra összejöjjünk, de tudatalatt, szerintem még mindig vele vagyok. Nem tudok, vagy nem merek új kapcsolatot keresni - bennem még itt motoszkál a házassági fogadalmunk. Tudom, hogy most már nem jelent semmit, de mégis. :(

Válás után Ti hogyan kezdtetek új életet? Van ilyen élethelyzetre esetleg tippetek, praktikátok? Próbáltam a munkámba teljesen elmerülni, hogy minél kevesebbet legyek itthon egyedül, de ez nem vált be... :(

Vajon van élet (ha van, akkor milyen) egy ilyenfajta "halál" után?!


35/f



2017. ápr. 1. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van élet igen, bár nálunk én kezdeményeztem a válást, de nem azért mert volt valakim, sőtt a mai napig egyedül vagyok már több mint egy éve. Nekem is nehéz volt persze, barátok, hobbik, sport nagyon sokat segítettek, és segítenek a mai napig. Ja és még az idő is sokat segít. Én úgy vagyok vele hogy bármelyik nap jöhet az igazi, addig is élvezem az élet más örömeit, mert van nagyon sok. Csak ülj ki a napra egy szép napon és nézz szét magad körül!

F34

2017. ápr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ezért nem házasodok meg soha
2017. ápr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Más okból kifolyólag (betegsége páromnak) érzem én is azt, hogy bármi történik, az életemnek "vége" :-( Igy értem miről beszélsz....nem tudok sajnos tanácsot adni, mert azt érzem, hogy semmiben sem tudok elmerülni, nem tudok koncentrálni, nincs az a hobbi...nem tudok egy filmet megnézni, semmit :-(
2017. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom javasolni, ha egyedül nem tudod helyre tenne a történteket, akkor kérjél külső segítséget.

Amikor mindkét fél úgy érzi,hogy a viszonyuk megromlott és szó szerint kiszabadulnak a kötelékből akkor ilyen probléma nincs, de ha valakit váratlanul ér a válás, az nagyon kiábrándító tud lenni.

Nálunk a volt nejem kezdeményezte a dolgot(a válóperek több min 3/4 a Nők kezdeményezik, vajon miért), nem is volt különösebb előzménye, jobban akart élni (akkoriban volt időszak amikor munkanélküli voltam), hát váltott és vitte magával a fiunkat. Természetesen megosztott gyerekfelügyeletről hallani sem akart,mert hát "az Ő fia, ő szülte, ő szenvedett meg érte", csak keresett egy férfit aki anyagilag segít felnevelni a gyereket,mert egyedül képtelen lenne rá. Engem mérhetetlenül felháborított, hogy szinte egy szó nélkül továbbállt, de másoknál azért nem ez a jellemző, de esetünkben nem volt különösebb indok.

Én nem próbáltam meg szépíteni a dolgokat, ha nem lenne a gyerek, akkor szóba sem állnék vele többet, így is annyit beszélünk amit feltétlen muszáj. A gyerek előtt nem szidjuk egymást, próbáljuk kulturáltan rendezni a dolgainkat. A gyerek ebben az évben lesz 11 éves, nagyon jól kijön a mostani párommal, új házba költöztünk, egyre többször mondja, hogy szívesebben lakna velünk,mert sokkal jobbak a körülmények. Beszélgettünk már erről, és biztosítottam afelől, hogy ha 14éves korát betölti és kitart az elhatározása mellett akkor mindenben támogatni fogom.

Van közös gyerek?

2017. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat és a pozitív gondolatokat!

Kedves Negyedik, van közös gyermek, még óvodás. Sajnos nagyon keveset láthatom, nem engedi, a bíróság neki ítélt mindent (felügyeleti jog). Hasonlóképpen jártam én is, nem számítottam rá... igen, talán tényleg, majd az idő segít, nem vagyok én türelmetlen, bár már 3 éve vagyok egyedül. Néha egyébként már az a zavarba ejtő, hogy ez most már egyáltalán nem zavar. köszi! :-)

2017. ápr. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!