Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek, ha a felnőtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a felnőtt, értelmes gyerekeitek nehezítenék a válást? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Találkoztunk, mint két ikerláng, szinte minden közös, a házasságunk hossza, a családszeretet, a kapcsolat megromlás oka és hossza, és maga a döntés felismerése, hogy 10 éve bennragadtunk egy szívfájdító boldogtalanságban, csak mert mindig vártunk az alkalmas pillanatra, hogy a gyerekeket felneveljük, hogy ne érintse őket fájdalmasan.Közel egy éve ismerjük egymást, és mindketten ugyanazt akarjuk: EGYMÁST.Nem kell a közös vagyon, egymás kezét fogva így 50 felett is hiszünk abban, hogy sikerülni fog.A párok nem akarnak válni, a felnőtt gyerekek nem kommunikálnak velünk, illetve csak részlegesen.Csak mert mindketten ugyanazt a hibát követtük el, éltünk egy látszatházasságban, és soha nem beszéltünk a családdal arról, hogy hatalmas bajok vannak (mindkettőnk esetében a baj ugyanúgy kezdődött, teljes szexmentesség...ennek már 10 éve). Most hogy döntöttünk és mindenki elmondta a saját gyerekeinek az okokat, mindenki úgy éli meg, mintha egy aktuális friss probléma lenne a felek között, amit meg lehet beszélni.Mindkettőnknek fáj ez a hozzáállás, nem tudjuk mit tehetnénk.
2017. máj. 2. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok fiatal, sok mindent láttam, sok mindent megéltem, tehát eszemben sincs téged elítélni.

Viszont megkérdezném, hogy a "nagy vallomás" után mire számítottál?

Hogy a család tapsikolni fog hozzá és a keblükre ölelik a partneredet?

Teljesen normális az összes kívülálló reakciója.

Amit tanácsolnék, az az lenne, hogyha ennyire eltökéltek vagytok mindkét részről, akkor most ne a válással foglalkozzatok, hanem költözzetek össze, aztán meglátjátok, ahogy telik az idő, hogy együtt élve is így éreztek, mondjuk 3-4-5 év múlva is.

Ha igen, akkor ráértek akkor elválni, akkor már a házastársak sem fognak ellenkezni, a felnőtt gyerekeitek meg majd tudomásul veszik a történteket, mert nem ti vagytok az egyetlenek akikkel ez megtörtént.

2017. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is elválasztanak, ha a másik fél nem akar válni. Ez nem kívánságműsör.

A felnőtt gyereknek semmi köze a szülők magánéletéhez. Semmivel sem tudják "nehezíteni" a folyamatot. Maximum némi érzelmi zsarolással, de nehogy már a szülő ne tudja kezelni a saját gyerekét. Üljetek le velük és higgadtan beszéljetek. Mármint mindenki a saját gyerekével. Vagy elfogadják vagy nem, de beleszólásuk nincs.

2017. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy milyen nehézséget okoznak a gyerekeitek a válásban. Semmi közük hozzá, csak a tietek a felelősség...
2017. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálok Mindenkinek válaszolni. Szóval, persze, számítottunk rá, hogy senki nem fog tapsikolni, de a reakció, ami mindkettőnk családjában ugyanolyan, az sokkoló, mégpedig azért, mert a felnőtt gyerekek mindkét oldalon egy mintaszerű családban éltek, és nem tudtak a problémákról, ezért azzal büntetnek bennünket, hogy nem állnak szóba velünk, mondván, nem akarjuk a problémát a párunkkal megbeszélni.Konkrétan az én egyik felnőtt fiam azt mondta: "Ebben a korban már el kellene nyűglődni egymás mellett, nem válni", és egyértelműen a párom mellé álltak.S, mintha valami szexmániás lennék, meg lettem ítélve, holott semmi másra nem vágyom 10 éve, csak hogy valaki mellett NŐ lehessek, és ez mégcsak nem is a szex-el függ össze....
2017. máj. 2. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ikerláng-történet egy kicsit másról szól. Minden ikerláng-párnál van valami nehezítő körülmény (ezen érdemes komolyabban elgondolkozni, nem vagytok ezzel egyedül). Igazából, fura az egész koncepció, több éve kutatom ezt a témát és még mindig nem értem :) de talán valahogy úgy áll össze a lényeg, hogy amikor mind a ketten megfejlődtétek lelkileg azt, ami a beteljesült ikerláng-kapcsolathoz szükséges, akkor az akadályok automatikusan eltűnnek majd az útból. Ettől függetlenül persze, dönthettek úgy, hogy elváltok és összekötitek az életeteket (még ha a gyerekek nem is akarják), DE: az ikerláng-kapcsolatnak elsősorban a lelki fejlődés lenne a lényege. Szóval ha szembementek azzal ami VAN, előfordulhat, hogy újabb akadályok bukkannak majd fel. Igazából, ebben a kérdésben senki nem adhat nektek tanácsot, meg kell néznetek, hogy milyen lelki blokkok gátolják az egyesülést és azt kell meggyógyítanotok magatokban.
2017. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem fél évig tartott, míg kedvesen de határozottan végigvittem.
2017. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kérdező: a helyzetedben is az adódott, hogy jószerével szóba sem álltak veled, vagy ha igen, csakis támadólag?Úgy érzem, az eddig letett munkám a nevelésükkel mintha épp ellenem fordulna, nem édesanya minőségben látnak engem, hanem egy árulóként, aki bántja az apukájukat (megjegyzem, valóban etalon lehet az apukájuk bárkinek, de én is ez vagyok-voltam anyukaként), mégis ez most elfelejtődik valamiért. Kedvesemnél ugyanez a helyzet.
2017. máj. 3. 12:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha felnőttek a gyerekek akkor le lehet velük ülni, hogy egyszer elmondd nekik, hogy neked is egy életed van és neked is jár a boldogság. Egyszer megértik, ha most nem akkor később. Biztos önzőnek látnak most téged.

Nekem most az exem szüleinek is el kellett magyaráznom, akik azon a véleményen voltak, hogy ha kicsi dolgokat megváltoztatunk akkor működött volna. Én elmentem az exemmel egy párterapeutához aki segített megbeszélni - persze a végén mediátorként működött közre - kicsit sajnálom ezt a fél évet de legalább nem őrjöngve mentünk szét.

2017. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már az is jó érzés, hogy senki nem lépett fel támadólag-vádlón, ebből is lehet tudni, az a bizonyos kereszt mindenki vállán ott van, és nemcsak az enyém nehéz.Talán most azért érzem olyan súlyosnak, mert közeleg az anyák napja...
2017. máj. 3. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Kedves Kérdező, azt már tudjuk, hogy a gyerekeitek hogy állnak a témához, de az is érdekes lenne, hogy mit szól a férjed?

Mert a gyerekek viselkedése attól is függhet.

2017. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!