Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válnak, mi lesz az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim válnak, mi lesz az öcsémmel? Kicsit hosszú, de fontos.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, szóval engem már nem érint az elhelyezés. Viszont van egy 16 éves öcsém, akit igen. A szüleink külföldön dolgoznak, 6-8 hetente jönnek haza egy hétre, mi pedig ketten vagyunk itthon az öcsémmel, én gondoskodok róla, bár ez nem nagy feladat, hisz nagyon jó testvérek vagyunk, és amúgy is kollégista középiskolában, szóval hétvégente vagyunk itthon. Eddig nem volt semmilyen papír arról, hogy én vagyok öcsém "gondviselője", vagy nem is tudom minek hívják ezt, én írom alá a jegyeit az ellenőrzőben, én megyek szülői értekezletre stb., és egy jogi végzettségű tanáromtól még anno megkérdeztem, lehet-e ebből valami baj, azt mondta, mindaddig, amíg öcsémnek nincs rendőrségi ügye, nem kell papír arról, hogy én vigyázok rá. Persze a szüleink anyagilag támogatnak, és családként funkcionálunk így a távolból is, rendszeresen beszélünk, nincsenek titkaink előttük. Ez a válás baráti körülmények között zajlik, maradnak mindketten ugyanazon a munkahelyen külföldön, csak az változik, hogy ezentúl nem egyszerre fognak hazajárni. Öcsém azt mondta, hogy ha meg kell választania, kinél akar jogilag lenni, akkor apát fogja megnevezni. Viszont nem szeretnénk változtatni a mostani körülményeinken, együtt szeretnénk lakni mi ketten, és édesapánk sem tud hazajönni élni. Ez a válás nem változtat semmit ugye azon, hogy vigyázhatok ugyanúgy az öcsémre, mindenféle meghatalmazás és jogi procedúra nélkül? Vagy hallottam olyan lehetőségről, hogy a városunk önkormányzatánál kell kérni egy olyan papírt, ami szerint én vagyok a törvényes gondviselője öcsémnek, és a szüleinket, mint anyagi támogatókat kell ezen a papíron feltüntetni, nekem ugyanis nincs önálló keresetem, még egyetemen tanulok. Honnan kérhetek erről bővebb felvilágosítást? Tud valaki segíteni?
2010. máj. 16. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
há én nemtom! (pls nem lepontozni:D)
2010. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a lakóhelyed szerint illetékes önkormányzat szociális osztályát, ill. a gyámügyet.
2010. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A joghoz nem értek. Gondolom, ha nem zűrösen vállnak akkor közös elhelyezés lesz, mindenféle jogi huzavona nélkül. Egyébként is közeli rokon vagy, nagykorú, nincs zűrötök, senkinek nem lehet kifogása az ellen, ahogyan éltek. S abban is biztos vagyok, hogy a szüleid is azt akarják ami nektek a legjobb. Először erről a szüleiddel beszélj.
2010. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szüleim is egyetértenek ezzel. Öcsém nem beszéli azt a nyelvet, ahol a szüleim laknak, szóval itthon kéne hagynia az iskolát, a tanulmányait, és persze engem is, ezt pedig egyikünk sem akarja.
2010. máj. 16. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy ilyen sok idő után válnak el a szüleitek :(

Szerintem maradhat majd minden így, minden gond nélkül.

2010. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdeklödj utána, mert van olyan lehetöség, hogy az öcséd felügyeletét rádbizzák a szülök hivatalos úton is. Ennek van valami jogi útja, kell valami meghatalmazás a szülök részéröl, hogy jogosult vagy helyettük dönteni az öcsédet érintö ügyekben - mint ahogy eddig is tetted.
2010. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!