Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös lakás elhagyása - hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös lakás elhagyása - hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyok (saját kezdeményezésemre), épp az első tárgyalási időpontot várom. A lakáskérdés az, ahol a jogi mellett érzelmi (és anyagi) szempontok is szerepet játszanak, és itt elakadtam, nem tudom, mi lenne a helyes megoldás esetünkben...


Fele-fele arányban közös a lakásunk. Az együttélésünk tarthatatlan, ám a férjem semmilyen észszerű megoldásra (pl. értékesíteni mielőbb a lakást és elosztani a pénzt) nem hajlandó (amúgy válni sem), a lakásból elmenni sem akar. Két gyerekünk velem szeretne maradni. Az ügyvédem elmondta, jogi szempontból mik a lehetőségeim:


Vagy maradok, és kivárom, hogy nekem ítéljék a lakáshasználatot - ami valószínűleg megvalósulna, tekintettel a gyerekek elhelyezésére (14 év felettiek, engem fognak választani) -, viszont mire eljutunk a döntésig, az hosszú idő, akár évekbe is telhet, addig idegileg tönkremegyünk a gyerekekkel, ha az apjukkal maradunk... Ráadásul ma már a bírósági döntéseknél "alap" az osztott lakáshasználat, még ez is lehetséges, hogy így ítélnek (elég nagy a lakás). De megéri-e ezt kivárni, hogy hogyan is dönt a bíróság, ha közben élhetetlen a helyzet, és nem bírjuk? Ráadásul nem úgy, hogy tettlegesség történne, tehát nem arról van szó, hogy fizikailag fenyegetne, bántalmazna minket a férjem (mert ha így lenne, az kizáró ok lehetne a közös megosztásra), hanem "csak" sunyi módon lehetetleníti el, hogy nyugodtan élhessünk, lehessünk otthon (kupi, kosz, bűz, fürdőszoba "lefoglalása", amikor tudja, hogy valaki időre megy valahova, ételek "tűnnek el", kisajátítja a nappalit, nem segít semmiben, anyagilag is aránytalanul kevéssel száll be stb., ha szembesítjük ezekkel, tagad és magyarázkodik, ergo mindenki más a hibás, ő nem. Mindezek miatt a gyerekek pl a barátaikat sem szívesen hívják el hozzánk, nem igazi otthon az otthonunk...).


Ha viszont a nyugalmunkra és a lelki egészségünkre gondolva elmegyek a gyerekekkel egy albérletbe, ezzel egyrészt iszonyatos anyagi terhet veszek a nyakamba (Budapesten élünk, hármunknak egy albérlet alsó hangon 120+rezsi, mindezt egy fizetésből, és élnünk is kell valamiből, s mi történne, ha mondjuk elveszíteném az állásomat?), ráadásul igazságtalannak is érzem, hogy a férjem egyedül maradjon a nagy ingatlanban, ami az én tulajdonom is, míg mi hárman nyomorogjunk valahol. Átlagos fizetésem van, és nem számíthatok senkire magamon kívül. Arról nem is beszélve, hogy ez a döntés hátrányosan érintene a vagyonjogi perben, ha önként hagynám el az ingatlant (pl. a lakáshasználati jog ellenértékére nem is tarthatnék igényt).


Tehát úgy látom, akárhogyan is döntök, az vagy nagy anyagi, vagy érzelmi-idegrendszeri veszteséggel jár (és a gyerekeim számára is, akik iránt felelősséggel tartozom). A gyerekek kérik, hogy oldjam már meg a helyzetet, nyugalmat szeretnének. Az ügyvédem azt mondja, jogilag ez a két lehetőségem van, döntsem el, hogy nekem melyik a fontosabb. Nem tudom, mi a helyes döntés.


Ti mit tennétek a helyemben?



2017. máj. 21. 13:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Közös megegyezés teljesen kizárt? Mármint hosszú éveket jósol az ügyvéd? Ha igen, pattannék. Tartásdíjat már akkor is kéne neki fizetni, úgy tudom első tárgyaláson már rendelkeznek arról is.
2017. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Lefotóznám a disznóólat, amit csinál, megmutatnám a számlakivonatokat, hogy javarészt én fizetek minden költséget és kérném, hogy gyorsítsák a tárgyalást.
2017. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A közös megegyezés, úgy tűnik, teljesen kizárt (rengetegszer próbálkoztam, férjem a szidalmazásomon kívül érdemben semmire nem reagál). Az ügyvédem alsó hangon és szerencsés esetben minimum 2 évet jósol.


Fotózom a kupit, megvannak a számlakivonatok is, de még így is, azt mondja az ügyvéd, ha a férjem és az ügyvédje halogató taktikára építenek, 2 évig kihúzhatja (de van olyan esete, ahol 7. éve húzódik a dolog)! Addig mi megőrülünk... :-(((

2017. máj. 21. 13:30
 4/31 anonim ***** válasza:

Sajnálom, teljesen meg tudlak érteni :( Nagyon nehéz lehet így, főleg, ha nincsenek szülők, akik támogatni tudnának...

Ha ennyire elhúzódik, talán mégis érdemes albérletet keresgélni. Tényleg durva árak vannak, de ha nézelődsz, ki lehet fogni egy-egy szerencsésebbet, szóval ne mondj le azért teljesen erről az opcióról, már csak a gyerekek miatt sem.

2017. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Mintha én irtam volna....csak a lakás nem volt közos az csak az öve. 1,5 évet laktunk együtt ugyanolyan lehetetlen helyzetben mig megelégelte es szo szerint az utcara rakott minket. Nem akarlak elkeseriteni de 1,5 eve tart a perunk, csak "beszelgetunk" a birosagon de semmi itelet nem szuletettse gyt se lathatas, semmi!! Es persze egy petákot se fizet....
2017. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%
Én nem adnám fel. Koltoztess oda egy pasit, akar haveri alapon, nem kell tudnia. Rögtön nem fogja magát olyan komfortosan érezni, és hamarabb belemegy a lakás sorsának rendezésébe.
2017. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Én nem értem, ilyen helyzetben miért nem lehet azt a felet akinél nem maradnak gyerekek, döntés elé állítani? Ha felértékelnétek a házat és felvennél egy hitelt hogy kifizesd neki a felét? Vagy eltekintenél a gyerektartástól ha letekint a lakás ráeső részéről?

Vagy menj bele az elsőbe és szedj fel egy pasit (akár bérelj fel egy ismerőst) és kezd el felhordozni magadhoz.

2017. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Sajnos nehéz a helyzet: ideköltöztetni nem tudok pasit, mert eleve az a felállás, hogy mióta nem vagyunk együtt a férjemmel, a kisebbik fiam szobájában lakom (a fiammal közösen), szóval egyszerűen fizikailag nem tudnám hova tenni a pasit...


A hitelfelvétellel már próbálkoztam, sajnos nem keresek annyit, hogy akkora hitelt kapjak, amiből kifizethetném (viszonylag jó helyen van a lakás és sokat ér).


Gyerektartásért "cserébe" meg nem fogadja el, eleve arra bazírozik, hogy majd jól nem fizet semmit, ezt meg is mondta...

2017. máj. 21. 13:57
 9/31 anonim ***** válasza:
Azt nem ő dönti el, hogy fizet-e vagy sem.
2017. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Valóban nem ő dönti el, csak ezt meg nem fogja fel, és amíg ez így van, addig nem megy bele semmibe...


Egyedüli célja most az idő húzása, kihúzni így a lakásban, amíg csak lehet - a mi szempontjaink egy cseppet sem érdeklik (csak a sajátjai)... :-(((

2017. máj. 21. 14:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!