Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy dönt a bíróság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dönt a bíróság?

Figyelt kérdés

Nem pontosan persze,mert minden eset más és más.

Férjem nevén van egy hitelkártya,A-hitel,személyi kölcsön. 800e-1100e-3200e.Mindet a házasság alatt vettük fel.

Egy autó,aminek a felét az ő örökségéböl vettük,másik felére kellett az Ahitel.ő nevén van.

Egy ház,amit a személyihitelből és készpénzből vettünk,az ő nevére.

300et keres,ez csak 200 lesz ha válunk.

Egy közös gyerek,egy a pocakba. Én gyeden 110e.

Ki mit kap,mit fizet? Mennyi a gyt.?


2017. jún. 14. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom. Muszáj válni? Miért váltok?
2017. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kevés az információ.

Annyit elárulhatok elöljáróban, hogy ez a mi kinek a nevén van, annyira nem szokott számítani, sokkal inkább az, hogy az ingó és ingatlan vagyonra a házasság fennállása alatt tettetek-e szert a felek. Itt megint figyelembe kell venni, hogy milyen forrásból. Tehát pl ha az autó fele az ő örökségéből származik, és ezt hitelt érdemlően bizonyítani tudja, akkor az autó felét valószínűleg neki ítélik az eljárás során, a másik fele pedig feleződik, ahogy a rajta lévő hitel is.

A ház szintén feleződik ha nincs benne a házasságba hozott vagyon, a miatta felvett hitel is. Ismétlem, ezek csak óvatos találgatások, jóval több információ kell, és mondjuk egy ügyvéd.

A gyerekeknek nincs sok szerepük a vagyonelosztásban, nekik majd a tartásdíjnál lesz. Értsd, nem kapsz azért többet a közös vagyonból, mert nálad kerülnek elhelyezésre a gyerekek, ha nálad kerülnek egyáltalán, mert gondolom még erről sem született határozat/megállapodás.

2017. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék!! Nem akarom kisemmizni! Sőt! Arra kértem,hogy maradjon minden az övé,hitelek,ház,autó,nyaraló. És fizessen 20000gyt.st a két gyereke után. (Hamarosan szülök)

De ő azt mondta,hogy mindent törvényesen csinálunk,ahogy a bíró dönt. Mindent a házasság alatt vettünk,a hiteleket is.

Nekem van egy házam,de azt a házasság előtt vettem jóval.

Azért válunk,mert szerelmi viszonya volt. Most derült ki. Esküdözik,hogy engem szeret,csak mivel szédültem,hánytam a terhesség alatt végig,s közben ott a nagyobb is,nem törődtem vele,és nem voltam szép látvány folyamatosan kócosan,hányás közben. Ezért kellett neki valaki....

2017. jún. 14. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy váltok.

Ne legyél vele ilyen nagyvonalú, mert később bánni fogod! Ahogy nőnek a gyerekek, úgy kerülnek egyre többe, de akkor már nem olyan egyszerű emelni a gyerektartást!

Most megy a süket duma, hogy így szeret, úgy szeret, de ha új csaja lesz, tojni fog a gyerekekre is!

2017. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan egyetértek az előttem szólóval. Keress egy korrekt ügyvédet, aki tud ebben segíteni. Lehet, hogy nem is kell a bíróság előtt huzakodni hanem megegyeztek mindenben de sajnos saját kútfőből ez nehéz. Mindenesetre minél előbb csináljatok papírt.
2017. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!