Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti annyiban hagynátok? Indítsa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti annyiban hagynátok? Indítsak vagyoni pert?

Figyelt kérdés
8 hónapja nem élünk együtt.Elváltunk.Megállapodtunk,mennyit fizet.Aztán ahogy kimondták a válást, rá egy hónapra vett a nőjével egy nagy házat hitelmentesen úgy, hogy a közös lakásunkat nem tudtuk még eladni.A házasságunk utolsó 2 évében szinte mindent én fizettem, mindig volt valami kifogás, miért nincs pénze.Azon rágódom, hogy ezt a pénzt mind tőlünk vette el, és most egy r.bi élvezi, akinek semm8je sincs.
2017. jún. 21. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne hagyd annyiban! Az a megtakarítás még közös vagyonnak számít!
2017. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha elváltatok, már semmi közöd nincs a volt férjed dolgaihoz. Az új házra meg az tarthat majd igényt, akivel kapcsolatban állt a megvásárlásakor (tehát nem te).
2017. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha egész biztos vagy abban - és ezt bizonyítani is tudod -, hogy a közös életetek alatt tett félre ilyen nagy összeget, akkor indíthatsz pert, mert ez az összeg is a közös vagyonba tartozik és a fele neked jár.

De éppen a bizonyítás igencsak nehéz ügy, szóval elöre tájékozódj!

2017. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Az irigység betegség. Neked már semmi közöd ahhoz. jobbulást.
2017. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

2-es és 4-es válaszoló: egyáltalán nincs igazatok, mert a házasság alatt MINDEN JÖVEDELEM közös vagyon és ha valamelyik fél ennek egy részét a vagyonmegosztásnál eltitkolja, akkor azzal többféle büncselekményt is elkövet.

Ezen kívül az eltitkolt összeg fele a kérdezönek jár, amit jogosan követel vissza.

Az, hogy az ex a vagyonmegosztás UTÁN ezt az összeget felhasználja, nem jelenti azt, hogy a kérdezönek nincs köze hozzá.


Ez kb. olyan logika, hogy valaki ellop töletek X összeget, és ettöl ekzdve az az övé, nem követelhetitek vissza, mert már nála van.

2017. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat.Semmi olyanra nem tartok igényt, amit az elmúlt 8 hónapban közösen takarítottak meg.De ne mondja nekem senki, hogy egy házra valót ennyi idő alatt össze lehet spórolni.Igen, a bizonyítás, hogy a házasságunk alatt titokban gyűjtötte, az más kérdés.
2017. jún. 21. 22:30
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem hagynám annyiban.
2017. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Bizonyítani nehéz. De ha ez igaz, akkor nagyon szemét a férjed. Nem is te miattad, hanem főleg a gyerekek miatt. Sosem értettem, hogy egy új nő miért érdemel többet mint a gyerekek. Én sosem tudnám egy pasinak sem adni a vagyonomat a gyerekeim helyett.
2017. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló! Én is így gondolom.Ő nem :(
2017. jún. 22. 17:40
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Honnan tudod biztosra, hogy a nőnek nem volt annyi pénze, ami a házhoz kellett?
2017. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!