Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy ilyen láthatás megfelelő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen láthatás megfelelő lehet a gyerekeknek, ha mindkét szülő együttműködő?

Figyelt kérdés

Élettársammal szétválunk, 2 közös gyermekünk van (2 és 6 évesek). A láthatáson gondolkoztunk már, és egyelőre az alábbiban egyeztünk meg:

A gyerekeket az apjuk egyik hétköznap elhozza oviból, együtt vannak nála alszanak és másnap elviszi őket oviba, onnét én vinném már haza őket. A másik nap hétvége lenne, amikor is pénteken menne értük oviba, ottalszanak és szombaton programot csinálnának és szombat este hazahozná őket hozzám. Mindenképp szeretnénk mindketten, ha ugyanúgy benne lenne a gyerekek ovis életében is de lenne idejük normális programot is szervezni, ezért fontos hogy legyen hétköznap és hétvége is. Viszont most olvastam valahol, hogy az ekkora gyerekeknek nagyon rossz az, ha fele héten egyik szülőnél vannak a hét másik felében pedig a másiknál. Úgyhogy nem tudom...Azt írják, az a jobb ha kéthetente az egész hétvége az apáé. Az nagyon ritka alkalom szerintem , biztosan hiányoznának egymásnak, nem látom be hogy miért nem jobb ez a megoldás. Van aki esetleg az általam felvázolthoz hasonlóan csinálja és jól működik??


2017. júl. 14. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden család más. Meg kell beszélni a gyerekekkel, ki kell próbálni, és őszinte szemmel figyelni őket, hogy hogyan reagálnak, nekik jó-e ez így. Mi mondhatjuk, hogy jó vagy sem, de ezt nekik kell "eldönteni". Mutatni fogják, hogy hogyan érzik magukat. Csak figyelni kell a jelzéseikre.
2017. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a most 6 éves iskolába fog járni, fontos szempont lesz. Ha mindkét szülő közel lakik a sulihoz, és tudtok egyforma vagy hasonló napi rendet tartani, akkor jó a hétköznap ott alvás.

Nálunk apuka messze lakik és nem hajlandó a mi napirendunket követni, ezért minden szerda délután megy a gyerekekért és 19 órára haza hozza őket. Szintén minden pénteken megy értük, de egyik pénteken 19 órára haza hozza őket, másik hétvégén csak vasárnap 15 órára hozza haza a gyerekeket. Nekünk ez vált be.

2017. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindenképp tudunk változtatni, ha esetleg a gyerekeknek nem lesz így jó, bár attól tartok hogy eleinte bármilyen láthatás is lenne, az nem felelne meg nekik és látszani fog rajtuk a változás :-(

Csak az apa lakik a leendő iskolához közel. Én távolabb, kb. 1 óra tömegközlekedéssel. Persze még nem biztos , hogy az az iskola lesz , nem kizárt hogy az én lakásomhoz lesz közelebb majd az iskola amit választunk bár ez a környék jobb ebből a szempontból.

2017. júl. 15. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!