Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eldöntöttem válni szeretnék a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldöntöttem válni szeretnék a páromtól, hogy kezdjük el mi az első lépés?

Figyelt kérdés

Első válásom s nem tudom

Nagyon megromlott a kapcsolatunk, van egy közös gyermekünk, 2 éve már csak szenvedünk egymás mellett, azt hittem javul majd a viszonyunk de sokkal rosszabb lett!

Hogy zajlik, mi a menete a válásnak! Elég ha levélben kérem a bíróságtól hogy indítsák el a válást? Méltányosságot hogy foglaljam bele?


2017. júl. 17. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Keresel egy válóperes ügyvédet, neki kell megfogalmazni és benyújtania a bíróságra a keresetet. Ügyvéd nélkül ma már nem megy.
2017. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is közöld a pároddal hogy válni szeretnél. Igazságosabb, ha nem egy az ügyvéded által neki címzett levélből tudja meg.
2017. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, először is közöld a férjeddel,hogy válni szeretnél. Ha megromoltot a viszony vélhetőleg már ez sem lesz egyszerű, de hogy ne legyen még bonyolultabb meg kellene beszélnetek jó pár kérdést. Pl. kinél marad a gyereketek, mennyi gyerektartást fizet a másik, hogy legyen a láthatás, mi legyen a közös vagyonnal. Ügyvédet akkor érdemes fogadni ha valamiben vita van,vagy egyáltalán nem tudtok egymással kommunikálni. Nem könnyű megegyezni, de ha a bíróság dönt, ügyvédek bevonásával, elvihet egy csomó pénzt és mindenki számára megfelelő döntés nem fog születni.


A váláshoz szükséges a házassági anyakönyvi kivonat, ezzel lehet kezdeményezni a bíróságon.Költsége is van az eljárásnak, bár azt hiszem méltányossági alapon kérhető a mentesség.


Nem volt válóperem, csak az eddig összeszedett ismereteim alapján írom ezeket.

2017. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 as ez mikori info hogy ügyvédek nélkül is megy?

Mert nekünk 1,5 éve mikor váltunk azt mondták a bíróságon hogy csak ügyvéd adhatja be! Te mint magánszemély nem!

Mi mindenben megegyeztünk szóval nem kellett volna feltétlen ügyvéd, de másképp nem lehetett.

2017. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bíróságra menj be panasznapra, ott megírják neked a keresetet.
2017. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2017. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem hinném,hogy ez csak ügyvéddel megy, de a bírósági fogadónapon meg kell kérdezni mindent.
2017. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem csak ügyvéd adhatja be. Minden bíróságon van panasznap, van ahol erre előre időpontot kell foglalni. Be kell vinni az íratokat (személyes okmányok, házassági, illetve gyerek születési anyakönyvi kivonata) és ott a bírósági fogalmazónál szépen jegyzőkönyvbe lehet diktálni a keresetet. Segítenek mindenben. Ennyi. Ez a lehetőség adott bárkinek, ügyvédet fogadni opcionális és van eset, amikor teljesen felesleges, pláne ha a felek meg tudnak egyezni a legtöbb dologban. Nyilván ha "vérre" megy és nincs egy közös pont sem, amiben egyeznének a felek, a gyermek-elhelyezésben sincs konszenzus, plusz a vagyonmegosztás is cifra, akkor kénytelen profi segítséget kérni az ember. Annyi még a történethez tartozik, hogy ítélkezési szünet van a bíróságokon, ha jól tévedek augusztus 20-ig, azt nem tudom, hogy ez a panasznapokat is érinti-e, egy telefont az illetékes eljáró bírósághoz meg lehet ereszteni azért, további információért.
2017. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5 éve váltam el, ügyvéd nélkül.

Közös megegyezéssel, vagyonról, gyerekről, gyerektartás díjról.

Neten találsz formanyomtatványt, töltsd le, töltsd ki, nyomtasd ki, írjátok alá mindketten, add postára.

Lesz az első tárgyalás, bíró beszélget veletek kicsit, rá pár hónappal megérkezik a végzés.

Nekünk így volt.

2017. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy #9es írja, az a helytálló.
2017. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!