Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben a tartásdíjnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben a tartásdíjnál figyelembe veszik a nevelt gyerekeket?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy férfinak van egy gyereke előző kapcsolatból, és megnősül, az új nőnek van 1, 2, x, tökmindegy, hány gyereke, akkor a házasság miatt az új, "kapott" gyerekek is beleszámítanak abba, hogy a fizetés 50%-a oszlik el a gyerekek között, vagy csak a vérszerinti gyerekeket veszik figyelembe?

2017. júl. 20. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vcsak ver szerinti utan kell fizetni
2017. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összeg meghatározásánál a bíróság a következő szempontok szerint dönt:


a gyermek indokolt szükségletei,

mindkét szülő jövedelmi viszonyai és vagyoni helyzete,

a szülők háztartásában eltartott más – saját, mostoha vagy nevelt – gyerekek száma, illetve azon gyerekek, akikkel szemben a szülőknek tartási kötelezettsége van,

a gyermek saját jövedelme, és

a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátások.

2017. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
:) :) Na szép is lenne. Nem , mindenki tartsa el a saját gyerekét. Még is mi köze lenne a nő gyerekeihez? Van anyja , apja azoknak a gyereknek, tartsák el attól még, hogy külön élnek, Ők őket.
2017. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"azon gyerekek, akikkel szemben a szülőknek tartási kötelezettsége van" Tehát ha örökbe fogadott gyerek, hivatalosan nevelt gyerek, gyámja lesz valakinek stb. Itt nem erről van szó. Nem a másét kell eltartani, attól mert egy helyen laktok. EZ nem számít bele az 50%-ba. Apukának a saját gyermekét kell eltartania. Az, hogy jószívűségből segít anyagiakkal a párja gyerekein is az szíve joga, de az már jótékonykodás kategória és nem kötelező.
2017. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha hazasok, akkor mar mostoha gyereknek szamit, tehat elvileg igen, a jogszabaly szerint. De a biro donti el, hogy figyelembe veszi-e. De akkor sem a sajat gyerekkel azonos mertekben.
2017. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már régen elváltam, viszont idén volt újra perem az exemmel, a tartásdíjat szerette volna csökkenteni. A tárgyaláson az összeg megállapításánál az azóta már feleségével közös gyerekét természetesen figyelembe vette a bíró, de az asszony előző kapcsolatából "hozott" 2 gyereket nem ,pedig mondom, azóta már ugye házasok. Így az 50%-ot háromfelé osztotta képzeletben és még emelet is az összegen,lévén röhejesen alacsony volt eddig is, csak én nem kapálóztam rajta. Már ezer éve 20-0 ezret fizetett (oké, nem ezer, hanem 5 éve), ezt most 35-re emlete a bíró, gondolhatod, hogy örült neki az exem, de hát ő akart bíróságra menni. Mondtam én neki, hogy nem fog jól kijönni belőle, hát ez lett. Persze küzdött egy darabig, hogy ő 5 gyereket tart el, de hát a bíró úr úgy találta, hogy attól még, hogy ő új életet kezdett egy 2 gyermekes nővel, attól még a vér szerinti, önként, közösen vállalt gyermekei tartásáról köteles elsősorban gondoskodni. A nevelt gyerekei tartását pedig a saját vérszerinti apuka támogatja részben, hiszen az ő kötelessége a törvény szerint, nem az exemé.
2017. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, neked különösen, mivel hasonló helyzet, hasonló összeggel. Akkor ettől nem kell tartanom.

(Annyi az érdekesség, hogy az esküvőjük a 2 tárgyalásunk közötti időpontra lett kitűzve, SOS szerűen. Bár ez ezek szerint a mi ügyünket nem érinti.)

2017. júl. 24. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!