Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lassan 2 éve külön élünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 2 éve külön élünk a volt férjemmel, idén januárban mondták ki a válást. Láthatások alatt komoly problémát okoz apuka nem megfelelő viselkedése. Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés
Van egy 11 és egy 3 éves fiunk.Apukànak 1.5 éve új kapcsolata van.Làthatàsok soràn a gyerekek előtt engem szidalmaz, volt olyan hogy a nagy sîrva ordîtva hîvott fel, hogy hozzam haza,mert az apja a kert végéig üldözte és közben engem àtkozott, életveszélyesen megfenyegettett.Màr meg is ütött előttük,vàlàs utàn.Mégis menniük kell.Ki segîthet?A gyàmügy nem.
2017. aug. 29. 05:48
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Csak én érzem úgy, hogy a te legnagyobb problèmád az új kapcsolat? Értelmes ember ugyanis ilyet nem csinál.

Addig viszont, amíg nincs konkrét bizonyítèkod bármire, ne nagyon jelentgesd fel sehol az exed, mert ha visszaperel mondjuk rágalmazásért, akkor te fogod megütni a bokád.

2017. aug. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi problémàm az új kapcsolattal, olyannyira, hogy beszélő viszonyban vagyok a hölggyel.Az a gondom, hogy apuka még ezek ellenére is velem van elfoglalva, tönkreteszi a gyerekek lelki világát, nem tartja be a làthatàs időpontjait.
2017. aug. 29. 06:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom,mire gondoltál, hogy értelmes ember ilyet nem csinál?
2017. aug. 29. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Apukára gondoltam, mert nem tudom elképzelni, hogy valaki a kapcsolatában + a gyerekei előtt ilyet tesz. De ezek szerint defekt van az agyában.
2017. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyámügy miért nem segít? Kértél felügyelt láthatást? Bár szerintem csak ezért nem fogd megkapni, de egy próbát megér.
2017. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig ezt bozasztóan egyszerűen lehet intézni a jog eszközével is, ha már nem tudtok értelmes emberek módjára korrekten kommunikálni a gyerekek értekében.


Nem tartja be a láthatást?

Semmi gond.

Ha nem megy a gyerekekért a meghatározott időben, akkor azonnal írásban tájékoztatni erről a gyámügyet. Minden egyes alkalommal. Tértivevényes ajánlott levélben, csupán a tényekre szorítkozva.

Nem hozza vissza a gyerekeket időben?

Azonnal telefon a rendőrségre, hidd el, ezt komolyan veszik, sőt jelentési kötelezettségük is van a gyámügy felé ilyen esetben.


Ha kellő számú ilyen bejelentés érkezik a hatósághoz (tőled és a rendőrségtől is), akkor fognak vele foglalkozni.


Amennyiben tettlegesség történik, ugyancsak látlelet, rendőrség- különben meg nem kell beengedni az ingatlanba, neked sem kell a nyakukra mászni.

Ha ennek ellenére is megjelenik a lakóhelyeden, hőbörög, zaklat, ajtót ver, akkor azonnal hívod a rendőrséget, elmondod, hogy attól félsz, hogy rád töri az ajtót, kiskorúakat veszélyeztet- ugyancsak ki fognak menni, van ún. 48 órás megelőző távoltartás is- ebben az esetben amennyiben még egyszer megjelenik a közeledben, viszik is be és néhány napon belül idéznek a polgári bíróságra s kérhetsz 30 napos távoltartást is.

Természetesen az ilyen rendőri intézkedésekről is tudomást szerez a gyámügy, mert a rendőrségnek jelentési kötelezettsége van, ha kiskorú veszélyeztetése is felmerül.


...ez a dolgozk jogi háttere.

Élni kell vele, ha valóban tarthatatlan a helyzet.


Egyébként meg ha nem és eltúlzod, akkor tessék normálisan megbeszélni a dolgokat, egymással tisztelettel, annyit és csak annyit kommunikálni, ami a gyerekek miatt szükséges.


Annyit érdemes tudnond, hogy nemcsak a volt férjed számíthat elmarasztalásra, ha a láthatásokat nem tartja be: hanem te is, ha azt akadályozod.

Jó, ha tudod.


...meg talán az is szerintem megáll, hogy egy embert mindig minősítenek a kapcsolatai, az exekkel való viszonya- így azért téged is a jelenlegi tarthatatlan állapot.


Nem a levegőbe beszélek, én is elvált vagyok- de nem kell ilyen Mónika-show szintre süllyedni.


Minden jót.

2017. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszod.Próbàltam nem lesüllyedni ilyen szintre,de sajnos màsképp nem megy.A gyàmügy tisztàban van vele, hogy rendőrségi eljàràs folyik ellene könnyű testi sértés,garàzdasàg és zaklatàs miatt.Mindez semmit sem szàmît😑A rendőrségen arra, hogy megütött,megtépett,annyi volt a reakció, hogy széttàrtàk a kezüket.Ha súlyos testi sértés lenne,talàn akkor megdorgàlnàk,de îgy még csak egy ejnye bejnyét sem kapott.Sajnos felnőtt tanúk nincs,a gyerek szavàra pedig nem adnak, meg sem hallgattàk.Egy
2017. aug. 30. 06:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként apuka sokkolót,viperàt adott a kicsi kezébe és a gyàmügy ennek ellenére megàllapîtotta, hogy nincsenek veszélyeztetve a gyerekek.
2017. aug. 30. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!