Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem válni akar, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem válni akar, én nem, még mindig szeretem, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat. Nem részleteznék semmit, a lényeg, hogy a tapasztalati oldala érdekel a dolognak, mennyire van értelme harcolni (mindenhogy fogok csak érdekel), nem történt semmi eget rengető dolog közöttünk, sokat veszekedtünk, én eléggé túlvállaltam magam (munka, egyeteme, jócskán besegítettem házimunkába, csecsemőgondozásba is) emiatt ideges, rosszul kezelhető ember lettem, sokat kiakadtam, sokat veszekedtünk egy csúnyább veszekedés után nem volt hajlandó békülni, nem hajlandó megbeszélni, neten közölte a válást (én szakításkor elköltöztem) Mit tehetek, szeretem őt, tanácstalan vagyok, nem tudom hol folytassam így az életem, mindent értük tettem az elmúlt 7 évben.
2017. szept. 1. 18:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem a vég kapujában kell kapkodni, eddig kellett volna tenni a kapcsolatért, hogy ne jussatok idáig. Ennek a kapcsolatnak már lőttek, fogadd el a döntését!
2017. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%
Nem próbáltad megbeszélni vele a dolgokat? Néha egy tisztázó és beismerő beszélgetés sokat segíthet. Felkeresed őt, hogy hibáztál, nem akartál rosszat a családnak, de rosszul csináltál pár dolgot, amit nagyon megbántál, és szeretnél bocsánatot kérni mindenért. Csodát persze ne várj, de ha őszintén bocsánatot kérsz tőle, és látja rajtad azt, hogy nyitott vagy a változásra, akkor hátha lesz valami foganatja.
2017. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
A "csúnyább veszekedés" azt jelenti hogy elkented a száját? Mert akkor nincs min csodálkozni.
2017. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Aki már kimondja, hogy válni akar, ott már nincs nagyon hova kapálózni.

Esetleg ha tudod higgadtan kezelni ezt az ügyet, akkor érdemesebb várni egy kicsit.

Ha most nekimész mint a faltörő kos meg te harcolsz, küzdesz, azzal csak tovább rontasz a helyzeten, egy életre temetheted a dolgot.

Ha viszont összeszeded magad, normálisan állsz hozzá ehhez az egészhez, figyelembe véve a gyereketek érdekeit is, akkor lehet, hogy lehiggad és x idő múlva 1-2-3 év, talán felhozza, hogy újrakezdhetnétek.

Ha viszont most erőszakoskodsz, akkor fix, hogy egy életre elvágod magadat.

2017. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem, hogy nem most kezdtem el tenni a kapcsolatért. Nagyon régen küzdök már, hogy megmentsük, ő nem igazán... Mindent megadtam nekik, sosem ittam, sosem volt hiány pénzből, biztonságból, egyszerűen túl sok feladat hárult rám és nem tettem időben ellene ez volt a nagy hibám, de nem érzem hogy az a megoldás hogy mindent eldobjunk.

Igen, bocsánatot kértem, kifejeztem már mindenhogy mennyire szeretem, mennyire meg szeretném oldani, de semmi hatása, ő nem hajlandó megnyílni.

2017. szept. 1. 18:57
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem járt el a kezem... soha egy percre se bántanám őket... ezt kikérem magamnak. Csúnya veszekedés alatt azt értem, kiabáltunk, olyanokat mondtunk amit megbántunk. De nem részletezem. Az bánt, hogy a veszekedés után beismerte, ő is szeret, de nem hiszi, hogy meg lehetne menteni. Később pedig már nem is volt hajlandó beszélni arról, amit érez ergó esély sem adott rá hogy megbeszéljük.

A kislányommal minden nap rengeteg időt töltöttem, nagyon mély, erős a kötődés kettőnk között ezért is bánt, miért nem érti meg hogy ezzel engem kínoz jobban, ha csak heti 1x láthatom.

2017. szept. 1. 19:01
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, azzal a kezdeti hetekben hibát követtem el, hogy nagyon meg akartam oldani. Ami a várakozással megijeszt, hogy olyan, mintha ő már tovább is lépett volna. Munkát keresett (amit sosem tett meg mellettem) költözik (onnan amit én rendeztem be nekik jóformán) semmibe véve mindazt amink közös volt.
2017. szept. 1. 19:04
 8/29 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha a párod így gondolkozik akkor jobb neked nélküle. Ha nem értékeli, amit teszel érte akkor nem kell neki megadni.
2017. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem részletezek semmit, csak megoldást akarok találni, mert mind a ketten elismertük, legalább ugyanannyit hibáztunk, és mégis úgy érzem én fogom jobban megszenvedni, és benne is érzem, hogy sok minden kavarog... de nem beszél róla.
2017. szept. 1. 19:05
 10/29 A kérdező kommentje:
Sokan vannak ezen a véleményen, hogy nem érdemel meg... Én ezzel nem értek egyet, nagyon sokat köszönhetek én is neki. A segítségével jutottam el oda, ahol vagyok, és ezért is fáj, hogy pont most kell véget érnie, amikor már ki lehetne együtt élvezni ennek a nagy harcnak a gyümölcsét. Szeretem még mindig, vele akarom leélni az életem.
2017. szept. 1. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!