Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás alatt, ha a férjemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás alatt, ha a férjemmel történik valami, van valami kötelezettségem?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire fog elhúzódni a válás, remélem gyors lesz, már beadtuk a papírokat az első tárgyalás időpontja meg is van. Amennyiben férjem ez idő alatt huny el, akkor nekem van kötelezettségem a temetést illetően? Ne értsétek félre, nem kívánom a halálát, de ki van fordulva magából, veszélyes dolgokat csinál, nem lesz neki jó vége szerintem.
2017. szept. 7. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Hát amíg nem mondják ki a válást, addig a felesége vagy. Ha meghal, akkor már nem folytatódik a válás, mert a halállal megszűnik a házasság és az özvegye leszel.

Ennek megfelelően örökölsz. Az eltemettetésre nem köteleznek senkit. Ha nincs aki eltemesse, akkor az önkormányzat temeti el, de az nem túl kedves dolog.

De egyébként lehet kérni segélyt ha felvállalja valaki a temetést és nem telik rá. Egyébként bárki eltemettetheti.

2017. szept. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell eltemetni.

Az önkormányzati temetés árát behajtják a rokonokon, jobban mondva az örökösön. A temetkezési segély feltételekkel jár, a kölcsönt pedig vissza kell fizetni.

Egyébként valószínűleg csak zsarolni akar, és eszébe sincs kárt tenni magában. Tudom, hogy ettől te még ugyanúgy idegeskedhetsz. :(

Remélem, gyorsan lezajlik a válás és minden rendben lesz.

2017. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az örökösnek kell eltemettetni...de elsőszámú örökös a leszármazó, ha van gyermek és nincs végrendelet...de ha van kicsi gyermek, akkor nyilván a törvényes képviselő szülő ( azaz te) vagy köteles rá.
2017. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
No ez volt aztán a tipikus női kérdés! Még a férj vagy volt férj esetleges halálával kapcsolatban is azon rágódik, hogy ő most anyagilag jól járna-e, vagy rosszul. A nők az anyagiasság csimborasszói, ne is próbáljátok tagadni...
2017. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, akkor a válás automatikusan megszűnik, özvegy leszel. Örökölsz, pozitívat is, negatívat is. Elfogadni persze nem kötelező az örökséget. Temetés, közjegyzőt persze fizetni kell hagyatékkor. Jó hír , az özvegyit és az utazási kedvezményt megkapod utána egy évig.
2017. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kötekedőknek: ő csalt meg, és tett ki engem egy nemi úton terjedő betegségnek...A lényeget megtudtam.
2017. szept. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!