Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan költözzek külön a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan költözzek külön a páromtól?

Figyelt kérdés
A házasságunk kiürült, szinte már nem is beszélünk egymással, napokig. Saját közös lakásunkban lakunk, amely tehermentes, együtt vettük, 50-50%-ban közös tulajdon, a gyerek felnőtt, már saját lakása van. A gond az, hogy kettőnk közül egyikünk sem tudná a másikat kifizetni a tulajdonrészéből, csak a közös lakásunk eladása után. De a párom nem is hajlandó az eladásról beszélni. Áttörhetetlen csapda ez? Talán a bíróság árvereztethetné, de akkor meg csak fillérek maradnak, amiből viszont egyikünk sem tudna másik lakást venni. Ez a kapcsolat viszont már nem házasság, amiből meg szabadulni kellene.

2017. dec. 3. 14:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9-es: Igen, egyelőre nem komoly, de egy ilyen lépést jobb előkészíteni. Nem fogok egy bőrönddel kirohanni az utcára, hogy aztán másnap visszakönyörögjem magam oda, ahol már nem érzem jól magam. És nagy kegyesen visszafogadjanak. Ez egy tipikus vígjátéki jelenet.
2017. dec. 3. 15:29
 12/21 anonim ***** válasza:
Akkor viszont hosszadalmas per elébe néztek, ha nem tudjátok ezt megbeszélni. Mások is így oldják meg, ismerősömék is most válnak, ott a feleség hitelből kivásárolja a férj tulajdonrészét (és a lakás egyébként még nincs is kifizetve). Vagy eladjátok. Ez a két lehetőség van.
2017. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem kell kimenni.


Válóper, első körben laktok továbbra is a lakásban mindketten, amíg zajlik a vagyonmegosztás.

2017. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13-as: Gondoltam erre. De a vagyonmegosztási eljárásnak, vagy pernek milyen eredménye lehetséges? Tartok tőle, amint írtam, hogy mindketten nagyon rosszul járunk anyagilag. De erről a párommal beszélni reménytelen. Meg van győződve, hogy mivel már kifizettünk minden tartozást, őt senki ki nem robbanthatja innen. Én, ha akarok, menjek.
2017. dec. 3. 15:42
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha gyáva vagy belevágni, akkor ne itt túráztasd a népet.



A legrosszabb kimenetel, hogy a bíróság árvereztet. Azért ez sem olyan, hogy semmit nem kaptok, de kétségívül nem a legjobbak a feltételek.


Viszont a párod addigra, mire oda juttok már 99%, hogy változtatni fog az álláspontján. Jelenleg azért nem teszi, mert neki jó így, te meg nem lépsz semmi olyat, ami miatt döntenie kellene.


Ha beadod a válópert, ha rálépsz a vagyonmegosztás útjára, akkor neki is új stratégiát kell választani, hidd el, akkor már neki is vonzóbb lesz a közös értékesítés.

2017. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

13-as, igazad van.

2017. dec. 4. 03:01
 17/21 A kérdező kommentje:
Bocs, 15-ösnek akartam.
2017. dec. 4. 03:02
 18/21 anonim ***** válasza:

Igaza van a 15-nek. Most nagy a szája, mert nem akar onnan költözni, nert azt hiszi ezzel meg tudja akadályozni a dolgot. De ha tudatosul benne, hogy nem, mert különben árverezésre kerül, ráadásul a perköltség meg minden őt fogja terhelni, majd bele megy az eladásba. A per alatt is bármikor köthettek egyezséget, az hogy a per elindul még nem jelent egyből árverezést. De arra jó, hogy tényleg kikényszerítsd belőle a közös eladást.

Én pont nemrégiben voltam hasonló helyzetben, nagybátyámmal örökség folytán volt egy közös tulajdonu lakásunk, ő lakott benne, de a számlákat nem fizette rendesen, aztán állandóan engem talált meg a behajtó. Szóval mondtam neki, hogy adjuk el, mert én nem vagyok hajlandó az adósságaiért felelni. De ő jött mindenféle kofogással miért nem akarja. Ő is azt hitte, hogy a beleegyezése nélkül nem fog menni az értékesítés, de tévedésben volt. Az ügyvédem küldött neki egy levelet, amiben felvázolta a dolgokat, és hogyha 2 héten belül nem egyezik meg velem az eladásban, indul a per. Hívott is ezután rövid időn belül, hogy ok, adjuk el. Ennyi. A te férjed is bele fog menni, ha rájön nincs más választása, mert csak rosszabbul jön ki belőle.

2017. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ja és kiköltözésed esetén (ha ő ott marad) jogod van többlethasználati díjat kérni tőle, mivel félig a te tulajdonod használja. Nyugodtan mondhatod neki, hogy szükség esetén élsz ezen jogoddal is.

Szóval van ütőkártya a kezedben, csak ne félj használni őket.

2017. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Közös tulajdon megszüntetése. Elhatározod magad. Döntessz. Felperes leszel, mert te adod be. Nagyon kelkemetlen évekig együtt élni a válóper alatt. Főleg amikor már új kapcsolat is van születőben. Ez a gyökér hozzáállás, hogy én úgysem, biztos nem, hallani sem akatok róla. Ez nem így van. De jobvan járnátok a megegyzéssel. Vagy el lesz adva, elosztás utána, vagy hitel valaki kifizeti a másikat. Más lehetőség nincs! Vagy maradtok szépen egy fedél alatt évekig.... ne ez iszonyat....
2017. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!