Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet ebből nekem problémám?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ebből nekem problémám?

Figyelt kérdés

A volt férjem felveszi a gyerekek után az adókedvezményt, úgy, hogy április közepén különköltözött.

Mikor aláírtam az igénylést, még együtt voltunk. Félek, hogy a NAV engem vesz elő ezért, ha lebukik.

(véletlenül elszólta magát)



2017. dec. 21. 08:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem feljelentgetni, vagy problémázni akarok, csupán attól tartok, hogy ha lebukik (ami a következő adóbevallásnál esélyes) akkor engem is megbüntetnek, hiszen anno én írtam alá.
2017. dec. 21. 09:01
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért? Te is felveszed a gyerekek után az adókedvezményt? Mert, akkor neked kellett volna jelezned a férjed munkahelyén, h ácsi-bácsi, innentől én veszem fel.
2017. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha változnak a körülmények azt a kedvezményt igénybevevőnek kell jeleznie. Mikor aláírtad akkor még más volt a felállás.
2017. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amikor aláírta, abba egyezett bele, h ő nem veszi fel a gyerekek után az adott évben az adókedvezményt, vagyis aláírta, h a férj kapja meg. Innentől, ha esetleg mégis azt szeretné, h ő kapja meg,cakkor neki kell visszavonnia a meghatalmazást.


Vmit aláírtál, ami kötelez téged... Nem a férjednek kell ezt jelezni, ha te meggondolod magad, vagyis jelen esetben változás történt.

2017. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Menj be a NAV-hopz és rendezd el.
2017. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én gyesen voltam, most őstermelő vagyok, a bevételem havi 50ezer (+-5ezer). Továbbá rokkant édesanyámat ápolom.

Tehát én nem tudom visszaigényelni. Ha nem lenne adócsalás, tojnék bele.

Viszont csak a gyerekekkel együttélő szülő igényelheti, mi pedig hivatalosan április óta külön élünk.

Kétlem, hogy nekem kéne az adóhivatal felé jeleznem, hogy a volt férjem már nem jogosult a kedvezményre.

2017. dec. 21. 09:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Így nem lesz problémád neked. Te csak azt írtad alá, hogy te nem veszed fel, és ez azóta is így van.

(Egyébként, ha még nem váltatok el, csak elköltözött, akkor nem lesz belőle problémája. Kérdés, hogy mi a helyzet pl. az állandó lakcímével?)

2017. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Neked ebből nem lesz problémád. Igen, adócsalás, de a férjed követi el, ő veszi fel jogosulatlanul az adókedvezményt. Neki kellett volna jeleznie a munkahelyén, hogy már sztornó.
2017. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az állandó lakcíme az ahol most lakik (anyósom egyik lakása, az én házamba tartózkodási címként jelentkezett be hét éve.
2017. dec. 21. 09:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Nyáron vállalkozó lennék, és nem hiányzik egy adócsalási ügy.
2017. dec. 21. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!