Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tegyek valamit, vagy várjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyek valamit, vagy várjam meg a bírósági tárgyalást?

Figyelt kérdés

Kiírtam pár napja egy kérdést, amiben kifejtettem hogy Apám megcsalta Anyukámat. Méghozzá úgy hogy mikor 11 éves voltam kiment állítólag külföldre. Most 10 év után kiderült, amit ő 2 éve bevallott hogy van neki valakije, nem is akárhogy,

Van a nőjének 3 gyereke aki nem az apámtól van, és 1 közös.... Ez a 3 gyerek APÁNAK szólítja őt...(egyik gyerek facebook-ján olvastam azt hogy "szia xy! Apáék kérdezik jöttök-e még az idén?

Ezt látva engem elöntött a düh, és a féltékenység, hogy míg más gyerek őt APÁNAK hívja, engem és a 12 éves öcsémet, le sem szart az utóbbi években....nem is látogatja öcsémet 2 éve már...meg sem próbálta. Nem tudom hogy szégyenli a fejét, vagy szimplán eleszar mert ott SZERETIK. Nem tudom azok a kölkök mennyivel jobbak, és minket hogy tudott így eldobni. Nos az a kérdésem, ti tennétek-e valamit (tudjuk hogy hol lakik) elmennétek-e személyesen hozzá, és megmondaátok amit gondoltok/éreztek? Vagy a bíróságra elmennétek-e Édesanyátokkal, és kiállnátok mellette, de közben az Apátok tudtára adnátok-e hogy nem akarjátok többé látni? Lett volna lhetősége mindent bevallani 1 éve mikor én összefutottam vele (névnapomon felköszöntött) és mégsem tette...Gondolkodtam már, hogy elmegyek pszichológushoz, mert feszültség van rajtam....és minden szülinap, névnap, karácsony, szilvesztert ezentúl utálni fogok, mert eszembe jutott tegnap is, hogy biztos az új kedves csajával és kölkeivel ünnepel....


Mit tennétek a helyemben? Félek ez hogy így becsapott, lejáratott, az egész életemre kifog hatni.

Köszönöm aki elolvasta, muszáj volt magamból kiírni, és tanácsot gyűjteni, hogy ti külső szemmel hogy látjátok ezt a dolgot. Elnézést hogy hosszú lett!


21/N


2018. jan. 1. 18:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit ne tegyél: a három másik gyereken semmiképpen se vezesd le a mérged, mert ők nem tehetnek az egészről!


Másrészt akármennyire is kemény és undorító, de a helyedben próbálnám a lehető legkulturáltabb módon kezelni az egészet. Kicsinyes bosszúra, köpködésre szerintem semmi szükség, arról nem beszélve, hogy nem oldana meg semmit. Ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor pedig mindenképpen pszichológus.

2018. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ha apádat csak 1 évbe egyszer látod, akkor nem mondhatni hogy közös élete van anyátokkal, sőt inkább anyád az ostoba amiért nem vált el és nem kap gyerektartást.
2018. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Egy olyan kocsi után ami nem vesz fel, nem szabad futni. Mire mész azzal, ha oda állsz elé és elkezdesz hisztizni, meg bömbölni (?) akiben nincs érzelem, abból erőszakkal sem fogod tudni előcsalogatni. Tartsd meg magadnak az érzéseidet és légy pont olyan hűvös és távolságtartó mint amilyen ő. Gyerektartás miatt persze menjetek el a bíróságra.
2018. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de tavaly csak egyetlen egyszer láttad egy röpke névnapi köszöntésen, akkor 21 évesen nem lehetsz olyan naiv, hogy meglepődsz a helyzeten, hiszen régóta nem foglalkozott sem veletek, sem anyáddal.

Csak azt nem értem, anyád miért csak most adta be a válópert.

2018. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Sajnos a szülők közötti balhét mindig a gyerekek szívják meg.

Ha lehetőséged van akkor beszélj apukáddal nyiltan és őszintén, adj neki lehetőséget hogy a saját álláspontját megismertesse veled.

Ezer egy valós oka lehet hogy valaki megcsalja a párját vagy szakít a másikkal, nekem pld. a házasságomban 2-3 havonta volt szex, pedig én napi szinten szerettem volna. Megcsaltam a párom egy évig de nem hagytam el a gyerek miatt.

Arra viszont nincs elfogadható magyarázat ha valaki érzelmileg vagy anyagilag nem törődik a gyerekeivel.

Próbálj vele egyszer nyugodt körülmények között, nyiltan őszintén, kendőzetlenül elbeszélgetni.

Ha erre nem hajlandó akkor bele kell törődni hogy a te apád ilyen, neked a pakliból ezt a kártyát osztották, ezzel kell játszani.

Pszichológus csak akkor ha seki mással nem tudod kibeszélni magadból ezt a traumát.

2018. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Azért most adja be, mert...

Szóval 11 éves voltam mikor "kiment dolgozni" és ösém megszületett.

Tehát előtte én rá felnéztem, mindig velünk volt, mindig felvidított, Apás kislány voltam.

Aztán ugye mikor kiment 1-3 évig minden oké volt, rendszeresen adta haza a pénzt,jött haza minden héten.

3 év után pedig egyre ritkábban jött. Mindig kérdeztük: miért? Mindig valami olyan választ adott amit akkor mi hülyék el is hittünk neki.

5-6 év után pedig egyáltalán nem adott pénzt, mondta nem sokat keres de kint marad.


Őmmm megmradtak olyan vszekedések is kettejük között, ahol én voltam akit kb szét akartak szakítani mert rajtam veszekedtek (nem tudom miért nem váltak el akkor már, ha nem jól ment a dolog) Nem részletezem mik történtek, mert azzal Apámat kb pszichiáterhez küldeném legszívesebben most, hiába voltam kicsi még, emlékszem.


Aztán 2 éve bevallotta hogy van valakije, eután eltűnt, tehát Anyukám azért nem adta be a válópert, mert nem tudtuk hol lakik/merre van. Életjelet nem adott magáról.


tavaly névnapomon felköszöntött. Viszont annyira szarul érintett, meg egyben örültem is olyan hosszú idő után, hogy ÉN HÜLYE NEM AKARTAM RÁKÉRDEZNI SEMMIRE. bELEFÁRADTAM. Mindig könyörögtem "Apa gyere haza, hiányzol", "Apa, miért nem jössz?"


Mindig az volt a válasz "nem jó egy alkatrész a kocsimban. "majd 1 hét múlva megyek mert hívtak máshová szerelni"

stb.


És mivel nem tudtuk 1 évig most hogy hol van....így Anyum nem ata be a válópert, arra várt hogy ez a gyáva féreg majd magától jön, és magyarázatot ad erre (nem Anyumnak, ő nem ár már semmit) az egészre nekem és tesómnak.


Nem adott, hanem minden kiderült (Anyumnak a női megérzése valahogy bekapcsolt, hogy Áporkán lakik egy nő, akivel 1 éve beszélt mert gyanús volt neki, és annó fb-n ráírt Anyu a nőre, hogy ismeri-e Apámat, és hogy xy-nak hívják. Azt mondta a nő, hogy nem. De Anyunak az lett gyanús, hogy nem kérdezett rá a nő, hogy miért pont őt kérdezi erről?


Nos ennek a őnek meghalt 10 éve a férje, és "Apám" olyan rendes volt és jó fej, hogy vígasztalni kezdte biztos....

Állítólag 6-8 éve vannak együtt.


A gyerekeken nem vezetném le ha odais mennék a lakásukra. Mert igen bevallom nem tehetnek semmiről.

De bazi nagy féltékenységet, ürességet érzek. És nem ez a gyáva féreg hiányzik tudjátok....hanem az, aki kiskoromban velem volt, mellettem állt. Olyan mintha számomra meghalt volna....


Ha beszélek erről vagy írok, akkor remegek. Lehet azért mert friss, hiába fordult meg 1 éve a fejemben hogy...lehet azért nem beszélt, mert pl van gyerekük is már...aki 2 éves....

2018. jan. 1. 18:49
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad van. De az a helyzet hogy már régóta érzem magam emiatt üresnek. Nem érzem magam teljesnek, és nem a mostani dolog miatt. Párommal tudok erről beszélni, de sajnos semmit nem segít. Ezért gondolkodtam a pszichológus dolgon. :/
2018. jan. 1. 18:51
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
pereld be, hogy apának szólítja más aki SZERINTED nem érdemli meg :)
2018. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
bocsánat kimaradtak betűk stb. Ideges vagyok.
2018. jan. 1. 18:53
 10/24 A kérdező kommentje:
igazából sokmindenért belehetne perelni. Feketén dolgozik, nem fizet gyerektartást 3 éve, nem törődött velünk, nem fizet semmilyen adót, tartozik banknak amit nem törleszt, stb stb.
2018. jan. 1. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!