Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy szabadulhatok a férjemtől?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szabadulhatok a férjemtől?

Figyelt kérdés

Mindig arra törekedtem,hogy egyetértés legyen a házasságunkban,így szinte mindig engedtem azt amit a férjem kigondolt -akart.

Saját vállalkozásunkban dolgozom,tíz évig hivatslosan,most tíz éve csak úgy....

Tehát "nincs" jövedelmem,viszont mindent számlával adunk el tehát adózunk stb.


Mivel az én autóm évekkel ezelőtt el lett adva és a férjem kapott újat,azóta nem is vezethetek! (mindig valami kifogás)

-már nem is kérem az autót.


A vállalkozás fele az enyém társ tulajdonosként.

Egy tanyai ingatlan is.


A férjem nem akar válni.

Neki van munkahelye,én viszem a vállalkozást de ennek hovatalosan semmi nyoma.

Félek kiforgat majd mindenből,arrogáns durva ember lett az évek során.


Mihez kezdjek?



2018. febr. 20. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ügyvédet keress
2018. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Hülyeség ez az ügyvéd keresés, attól nem lesz jobb, kivéve az ügyvédnek persze. A válás nem kívánságműsor, ha beadod, akkor elválasztanak. Csak egy papír az egész.


De attól sem lesznek elintézve az anyagiak, hogy elválasztanak, arról külön meg kell egyeznetek. Házasságban teljesen mindegy kinek mi van a nevén, amit házasság alatt szereztetek az közös és kész. Teljesen mindegy az is ki mennyit keresett, akár papíron, akár a valóságban, semmit nem nem számít.

2018. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A leírtak alapján úgy néz ki, hogy szépen lassan leépít. Mit jelent az, hogy tíz éve csak úgy...dolgozol? Azelőtt milyen jogviszonyban voltál?


Ha a vállalkozás fele a tiéd társtulajdonosként akkor ennek hogyhogy nincsen hivatalosan nyoma?


Jelentesd be magad 8 órára a céghez, mert gondolom az egbizt járulékot magad után fizeted.


Szerintem ügyvédnek vázold fel a helyzetet...és adjon tanácsot erre a helyzetre.

2018. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

2-es, pont hogy keressen egy ügyvédet, mert ő tudja megmondani, hogy ilyen esetben milyen jogai vannak és milyen vagyoni részesedésben fog részesülni válás esetén!

A mérleg enyhén az ő oldalára kedvez, mert ő neki bejelentett munkahelye. Ahol 50-50-ben társtulajdonos vagy, ott gyanitom meg kell majd egyezni, hogy a férjed vagy megvásárolja a tulajdonjogod, vagy rád hagyja (pl a tanyai ingatlant).

De ehhez egy ügyvéd kell, és ami a legfontosabb, hogy ne hagyd magad megijeszteni! Ugyanolyan állampolgár vagy, attól, hogy neki nagyobb a hangja, még neked is vannak jogaid, de ezeket előbb mg kell ismerned és élned kell velük!

2018. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, jó válóperes ügyvéd kell ilyenkor, mert különben nagyon nehéz lesz és nagyon rosszul is kijöhetsz belőle, ezért megéri a jó ügyvéd.
2018. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékot.


Tudom a saját naivitásom,hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerültem.

De senki nem feltételez rosszat a társáról,főleg azt,hogy módszeresen úgy intézze évek alatt,hogy az önállóságom háttérbe szorítsa.


Egy idő után mindenki felébred az "álomvilágból" és én most jövök rá ,hogy néhány barátunkkal miért is szakadt meg a kapcsolat vagy miért áskálódik a szüleim és testvéreim ellen.

Azért,hogy ne legyen senkim aki segít....


Keresek ügyvédet.

2018. febr. 20. 14:37
 7/9 anonim ***** válasza:

A válás és a közös vagyon megosztás két különböző dolog!!!

Na ezért kell ügyvéd! Elválni akkor tudsz, ha megegyeztek/kéritek a bíróságtól, hogy döntsön az alábbi kèrdèsekben:

1.havan kiskorú gyermek, a szülői felügyeleti jogról

2.kapcsolattartás

3.gyermektartàsdíj

4.utolsó közösen használt lakás sorsa

5.házastársi tartàs

Ekkor kimondjàk a válást!

Ha a vagyonmegosztást a bíróságtól kéred, annak illetékvonzata van, ami nem kevés! Ellenben, ha ügyvéd által osztjátok meg a közös vagyont, akkor ügyvédi munkadíj van csak!

2018. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem lesz könnyű dolgod az biztos. A férjed eléggé dörzsölt lehet, bizonyára jó ügyvédet fog felfogadni ellened. Évekig elhúzódó pereskedésre számíthatsz.
2018. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csurmi ***** válasza:
Ha már látod hogy módszeres leépítésről van szó akkor te okosabb vagy mint gondolnád. Valószínűleg a férjed már érzi hogy tebmenni készülsz és valószínűleg neki már megvan a terve. Próbáld meg kitalálni mi az. És dolgozz ki te saját magadnak egy okos tervet, hogy hogyan tudsz minden kapcsolatot megszakítani vele.
2018. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!