Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apa hogy készüljön a legrossza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa hogy készüljön a legrosszabbra (válás, gyerekelhelyezés, vagyonmegosztás, külföld)?

Figyelt kérdés

Én vagyok az apa, tudnátok tanácsolni, mivel "biztosíthatom" be magam? Ha jól gondolom a kilátásokat válás esetén: a házassági vagyon feleződik, én fizethetem a gyerektartást és a kisgyerekeimtől is teljesen el lennék szakítva. Külföldön élünk, feleségem nem érzi jól magát itt, munkája sincs, vinné a gyerekeket Mo-ra, én meg maradhatok itt ökör módjára dolgozni és finanszírozni a magyarországi kényelmes életüket, mindezt úgy, hogy kb pár havonta látnám a gyerekeimet. Ez így nagyon aránytalannak tűnik.


Nekem legfontosabbak a fiaim, mivel senkim sincs (rokon, szülők, stb) a világban már. A vagyont is persze én kerestem egyedül meg (házasság előtt és alatt is), de a legfontosabbak a gyerekek hogy ne omoljak össze. Valami házassági vagyonszerződésen gondolkodom, ami egyrészt kiugrasztaná a nyulat a bokorból, hogy tényleg fontolgatja-e a válást és csak anyagi érdekek miatt volt velem, másrészt meg a nekem előnyös szerződés megengedné, hogy én is Mo-n éljek, és abból fizessem a gyerektartást, így legalább kéthetente láthatnám a gyerekeim és anyagilag sem lehetetlenülnék el. Legjobb az lenne, ha nálam helyeznék el a gyerekeket, de ez gondolom esélytelen. Ekkor is fizetnék neki inkább egy magyar átlagfizetést élete végéig, csak a gyerekeim ne vegye el tőlem. Mit tanácsoltok?


2018. ápr. 17. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Mész te is Mo-ra vissza. Ja kevesebb a pénz? Akkor majd asszonka is megy melózni.

2. Házassági előtti vagyon csak a tied

Ha rájön, hogy majd kap havi 50-100 közötti összeget, akkor majd koppan, és lehet válni se akar majd

2018. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem biztos a válás, akkor próbáljátok megmenteni a házasságot. Ha biztos, akkor nem sok mindent tudsz tenni, mert minél kisebbek a gyerekek, annál nagyobb eséllyel ítélik őket az anyának. Próbálj a lehető legjobb kapcsolatot tartani a feleségeddel, hátha belemegy a közös felügyeletbe, és a váltott elhelyezésbe. Érdemes beszélni egy jó ügyvéddel.
2018. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha Neked van munkad es neki nincs, akkor siman vallalhatnad a fiaid kulfoldon is, a feleseged meg hazajon.


2. Nyilvan egyedul erzi magat es ezert szeretne hazajonni....nincs baratkozas, ismeros, osszejaras ott kint?


3. Hazassagi szerzodest nem hazassag alatt hanem előtt szoktak kötni....

2018. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonszerződésre házasság előtt kellett volna gondolni.

"másrészt meg a nekem előnyös szerződés megengedné, hogy én is Mo-n éljek"

Miért kéne ahhoz szerződés, hogy Mo-on élj? Nem értem. Ha meg a feleséged nem dolgozik, akár viheted te a gyerekeket. Mondjuk első körben meg kéne beszélni, hogy miért is nem érzi magát jól, mielőtt egyből válásra kerülne a sor.

2018. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem neked dolgozó emberként több esélyed van, hogy nálad maradjanak a gyerekeid, mint a feleségednek, ha ő nem dolgozik.
2018. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy mennyi idősek a gyerekek, illetve tudnál-e egyedül gondoskodni róluk. Gondolom a feleséged volt otthon a gyerekekkel, ezért kerested te a pénzt, és nem ő. És ha hazamennek, nem te fogod finanszírozni a kényelmes életüket, mert nem ítélnek meg olyan magas gyerektartást. A saját gyerekeid megélhetését kell finanszíroznod.
2018. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van gyerek, a te beleegyezésed nélkül asszonka nem változtathat olyan egyszerűen lakóhelyet, mint ahogyan azt gondolja. Külföldre semmiképp nem mehet gyerekkel a te engedélyed nélkül, belföldön viszont költözhet bárhová. Ha az életvitelszerű lakóhelyetek egy (nekünj, magyaroknak( külföldi ország, a gyerekek ott járnak oviba, suliba, stb., akkor nem javasolt a mozgatásuk.

Beszélj ügyvéddel, több esélyed van a gyerekek gondozására, mint gondolnád.

2018. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!