Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor leszek lelkileg jobban?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor leszek lelkileg jobban? Ha voltált ilyen helyzetben, akkor neked mi segített?

Figyelt kérdés
Folyamatban van a válásom 1 éves kisgyermekkel. Jövőre kapott bölcsit, akkor visszamehetek dolgozni. A válás oka egy másik nő volt, akivel összejött a férjem. Elköltözésünk után 3 nappal már oda is költözött. Rá 2 hónapra már hivatalosan is átjelentkezett oda. 2 tárgyalás között mivel összevesztek, megpróbált kibékülni velem, de miután a nő meggondolta magát és kért 2. esélyt, kibékültek. Gyakorlatilag úgy érzem, hogy játszott 1 hónapig, a mosolyszünetükben az érzelmeimmel. A nő dróton rángatja. Viszont így felszakadt másodszorra is a sebem, úgy érzem meghalt a lelkem egy része. A gyerekeim a mindenem, de nagyon sokat sírok mostanában. Mikor lesz ennek vége? 36 éves vagyok, tehát már nem kislány, de úgy érzem, hogy megbuktam, mint nő. Már a barátnőimmel történő beszélgetések sem segítenek. 1 hét a következő tárgyalásig.

2018. ápr. 21. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Tipikus esete vagy annak, hogy szülsz, "babòcázol", a férjed meg nem tud mit kezdeni a helyzettel. Ha minden rendben lett volna otthon, a világ legjobb nője sem mozdította volna el a családjátòl.
2018. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Kedves első, nagyon építő jellegű a hozzászólásod. Jóhogynem hibáztatod a kérdezőt azért, mert a férje egy görény volt és játszott az érzéseivel is és vele is, bmeg... Kedves kérdező, Te pedig fel a fejjel; nem Te buktál meg, mint nő, hanem ő mint férfi és ember! Ezt nagyon tudatosítsd magadban!! És közhely, de sajnos az idő fog csak segíteni...sok idő. Vagy egy újabb kapcsolat (nem most, amikor friss minden, ne menekülj gyógykapcsolatba), ha már feldolgoztad az eseményeket annyira, hogy más felé is tudsz nyitni. Kitartás.. 34/F
2018. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Tervezett szerelemgyerek a kisfiúnk. 5 hónapos volt, amikor a férjem elkezdett kimaradozni. Tehát 5 hónapig tudott ezek szerint mit kezdeni a "helyzettel".


Kedves 2-es! Köszönöm szépen az üzenetedet. Igyekszem tudatosítani magamban, de nehéz. Mivel az utolsó láthatáskor is azt vágta a fejemhez, hogy az én hibám, amiért megcsalt és hogy ő nem vált volna el, csak megcsalt volna folyamatosan.

2018. ápr. 21. 09:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Tipikusan nárcisztikus a férjed..Nekem a volt párom volt ilyen. Bármit csinált, mindenért én voltam a hibás. "Azért történt, mert te.." stbstb. Biztosan ismered. Önző és sz@r ember, idővel látni fogod.
2018. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom javasolni,vagyis azt tenném a helyedben,hogy érthető hogy elhagyatottnak érzed magad,de gondolj mindig arra hogy ha valami pozitív érzelmek előbukkanak férjed iránt,hogy mekkora egy görény volt,hogy képes volt téged otthagyni egy pár hónapos gyerekkel,és más nővel összejött.Ritka egy sunyi,galád dolog ez.Ez lebegjen a szemed előtt.
2018. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!A saját tapasztalatok alapján azt tudom írni, hogy először is fel kell dolgoznod a veszteséget, az ezzel járó összes fájdalommal.És ez bizony idő, ahogy egy korábbi hozzászóló is írta előttem.

Hogy mikor leszel jobban függ attól is, mennyi ideig voltatok együtt, mennyire ért váratlanul a szakítás,ha lehet ilyet mondani és legfőképp talán, hogy milyen lelkialkatod van.

Ami nekem segített,hogy ne egyfolytában a vélt kudarcokon és a múlton merengjek, hogy egyrészt sokat voltam emberek között és kint a természetben.Lehet neked más fog segíteni, ezt ki kell kísérletezned.Én pl. rengeteget bringáztam, amikor úgy éreztem, mindjárt felrobbanok a dühtől vagy a stressztől.Egy barátom emiatt kezdett futni...

A barátok és a család megértése és lelki valamint fizikai segítsége is megfizethetetlen tud lenni ilyenkor.Ha ez kevés,akkor terapeuta, pszichológus, kineziológus,healinger igénybevétele....kinek mi áll közel az egyéniségéhez.

És a gyerekek...talán ez volt az egyik legnagyobb segítség és egyben a legnagyobb visszahúzó erő is ebben a helyzetben.Talán érthető volt.

2018. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs konkret idopont amikor jol leszel.En kikoltoztem 2kicsivel mert megcsalt,masnap bekoltozott a csaj,kesobb osszehazasodtak,gyerekuk lett,boldogok voltak az en vilagom romjain es megbolondultam volna ha hatra nezek. 23honap mulva karpotolt az elet,addig kokemenyen csak mindig a kovetkezo napra koncentraltam es masszivan hittem h egyszer vege lesz ennek a pechszerianak.Boven volt idom valasrol,egyedulallo szulosegrol olvasni es osszerakni magam fizikailag (valas idejen volt 4honapos a masodik gyermekunk) es lelkileg.Szoval az ujratervezes idoszaka volt.Elengedni ot konnyu volt,hiszen felfogtam h nem szeret,elfogadni h o konstans boldog es mosolyogva jon 2hetente lathatasra,mikozben en 0-24ben szivtam omiatta,na azt nehezebb.Aztan idovel kopik ez.Nem gondoltam rajuk,nem gondoltam a regi eletemre vele es vegul olyan tarsat kaptam aki magasan ofelette van.Tanacsot adni nem tudok mert minden eset es minden sziv egyedi,de a meltosagodat igyekezd megorizni.Lehet h ebbol a kapcsolatbol most nem te kerultel ki gyoztesen,de ez is csak egy fazisa az eletednek,nem szabad beleragadni.Meg kell elni,levonni a konkluziokat de menni tovabb.Aztan mar majd nem is erted h mit ettel rajta.Tapasztalatbol irom.
2018. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem értem mi a kérdés.

Félrement, az nem jött össze, vissza akart kapni, közben a nő kibékült vele, megint visszamegy oda. Majd azt a nőt is elhagyja, ha úgy lesz kedve.

Ebből valóban jön le olyan, amit #1 írt, nem kell emiatt leszólni.

Azt sem értem miből gondolod, hogy megbuktál, mint anya?

Nehogy eszedbe jusson visszamenni hozzá. Úgy leszel túl rajta, ha arra gondolsz, hogy lesz más, aki jobban értékel és nem 5 hónapig.

2018. ápr. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy mi a gond az #1-es válaszával. Persze, tök jó a lelkisimi, csak akkor nem kell meglepődni, ha a kérdezőhöz hasonló, tiniszinten megragadt emberek szülnek és nevelnek gyerekeket, aztán a gyerek is hasonlóan komolytalan lesz.

Igenis, ha valakit úgy hagynak el, hogy nemrég szült, akkor az illető is hibás a dologban, hiszen rosszul választott. Egy baba születése után 5 hónappal nem beszélhetünk még kihűlt kapcsolatról sem. A környezetemben az összes hasonló sztorinál mindenki látta, hogy a férfi lefog lépni, már a baba fogantatása előtt is.

2018. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

#9:erre céloztam én is, egyetértek.

#1-es lehet, hogy durván fogalmazott, de sajnos így van.

Persze ez már mindegy, most az a lényeg, hogy tanultál belőle, nem létezik olyan, hogy szerelemgyerek és születés után elhagy 5 hónapra rá.

2018. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!