Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogyan lehet normálisan kezelni a feleségem volt szeretőjét, jelenlegi pasiját?

Figyelt kérdés

Röviden a történetem. Sok évi házasság és kisgyerek mellett a feleségem több éves viszonyt folytatott. Miután kiderült, még próbálkoztam egy ideig egyben tartani a családot, de nem ment. A feleségem válni akart, ő a szeretőt választotta. Mi nemrég költöztünk szét, ők még nem költöztek össze, talán nem is fognak, de ki tudja.


A gyerek miatt szinte napi rendszerességgel találkozunk anyával, hol nálam, hol nála, hol játszótéren, stb. De a volt szeretőt, jelenlegi pasiját nagy ívben kerülöm, a hányinger kerülget már a gondolatától is. Ezzel az emberrel a saját érdekemben és az ő érdekében se szeretnék találkozni soha az életben. De ha egyszer mégis összeköltöznének, ez elég nehezen kivitelezhető.


Vannak ötleteitek, hogy mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? Ha valaki hasonló cipőben járt, mit csinált?


2018. júl. 11. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
sztem ezt azért nem olyan nehéz megoldani. gondolom ő se akar veled találkozni. van már mobiltelefon, lehet értesíteni egymást hogy mikor mész jössz a gyerekért.
2018. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Túldramatizálod. A pasihoz semmi közöd nincs (amúgy az exfeleségedhez sem), ezért vele/velük nem is szükséges találkoznod.

Amikor mész a gyerekért, írsz egy sms-t, hogy mikor érkezel, a gyerek kimegy a ház elé, felveszed, és együtt töltitek az időtöket. Ugyanezt csinálod akkor is, amikor visszaviszed.


U.i. kissé beteges, hogy az exfeleségedet anyának hívod. Ő nem a te anyád. És ha mindösszesen anyaként kezelted, nem is csoda, hogy félrement....

2018. júl. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Most még érthető módon az indulataid vezérelnek, azért nem is látod tisztán a helyzetet .. egy idő után meglátod "semlegesebbé" fog válni a szemedben és a szívedbe. Amúgy pedig a legjobb amit tehetsz, hogy egyszerűen nem törődsz vele.
2018. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, a volt feleségedde mennyire lehet ezt megbeszélni, de én azt tenném, hogy megmondanám neki, hogy érthető érzelmi okokból nem szívesen találkoznál a pasijával. Nyilván van, amikor elkerülhetetlen (gyerek ilyen-olyan sulis/ovis programjai), de hogy azon kívül próbáljátok meg az összes láthatással és egyébbel kapcsolatos dolgaitokat úgy intézni, hogy ő nincs jelen. Nyilván ne a házból rúgjátok ki, de ha pl. az ő lakására mész, akkor fogjátok rövidre a dolgot, és addig legyen másik szobában.

Mondjuk napi találkozásnál nehézkes, de a legtöbb expár, akit ismerek, azért nem napi szinten találkozik... a legtöbb dologra elég a telefon/mail. Nyilván ha a gyerekkel mindkettőtök napi szinten akar találkozni, akkor nehezebb megoldani, de akkor is lehet, hogy anyu kiviszi játszóra, visszajön érte fél óra múlva, ilyenek.

2018. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

#2

ha ezt egy nő írta volna, gondolom akkor nem dramatizálná túl, és szemét lenne az exférj, hogy elhagyta. De mivel ő férfi, neki nem eshet rosszul, hogy átverték?!

Kérdező:szerintem mondd meg az exednek, hogy legyen kedves kivinni a gyereket, ha mész érte, mert nem szeretnél a pasijával találkozni egyenlőre. Aztán ha komoly lesz a kapcsolat, és telnek az évek, esetleg neked is lesz valakid, meg fogsz enyhülni, és már nem lesz probléma, ha találkoztok. A kisgyereked érdekeit tartsd szem előtt, ne mutasd ki előtte, hogy haragszol az anyjára. Próbáljátok felnőttek módjára kezelni a kialakult helyzetet.

2018. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

2-es: Köszönöm a kioktatást, pláne úgy, hogy fogalmad nincs a részletekről. Nagyon mellélőttél mindenben ... Szerintem meg ez a kötekedő, kioktató hangnem a beteges.


A gyerek még olyan kicsi, hogy nem tud magától kimenni a ház elé, hozzám eljönni, stb. Vagy én megyek be érte a házba, vagy az anyja hozza ki. Nyilván egyszerűbb lenne egy iskolás korú gyerekkel.


A pasihoz tényleg semmi közöm, többek között ezért sem akarom látni. A leendő exfeleségemhez (még nem mondták ki a válást) viszont annál több, ha nem vennéd észre, közös gyerekünk van. Megpróbálunk felelősségteljes szülők lenni, együtt nevelni. Szerinted a gyereknevelés kimerül abban, hogy "átadjuk" egymásnak a gyereket, azon kívül szóba se állunk egymással? Szép kis élete lenne a gyereknek, ha az anyja és apja szóba se állna egymással, nem beszélnének legalább az őt érintő dolgokról. Azt már gondolom el se tudod képzelni, hogy viszonylag jó a kapcsolatunk a történtek ellenére, és másról is szoktunk beszélgetni.


Anyának hívom, meg saját anyámnak képzelem, mindösszesen anyaként kezelem? Na ez az elképzelésed és fantáziád a beteges. Fogalmad sincs róla hogyan hívom, hogyan kezelem és miért válunk el. De elárulom, hogy nem ezért. Van neked gyereked? Ti talán nem apának és anyának hívjátok egymást a gyerek előtt, hanem keresztnéven vagy becenéven? De ha megnyugtat, akkor tegyél egy "j" betűt a kifogásolt mondatomba, és az "anyával" szó helyett máris "anyjával" szerepel. Szerintem egyébként azt is akartam írni eredetileg, csak elgépeltem, de mindegy.

2018. júl. 11. 12:09
 7/21 A kérdező kommentje:
3-as: Az "indulatos" időszakon már régen túl vagyok, volt időm bőven megnyugodni, kb. 1 éve borult ki a bili. Az a baj, hogy túlságosan is tisztán látom a helyzetet, túl sokat tudok arról, hogy mit műveltek a hátam mögött évekig, ezért ez sajnos később se fog semlegesbe fordulni.
2018. júl. 11. 12:15
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Most még nem, de ha összeköltöznek én a helyedben szeretném tudni, hogy ki "neveli" a gyerekem.

Majd ha lecsendesülnek a dolgok talán másképp fogsz hozzáállni.

Gyászold meg a kapcsolatot, adj magadnak időt, aztán próbáld a gyerek érdekét előtérbe helyezni.

Nagyon nehéz helyzet, kezeld helyén a dolgokat.Egy kis idő, türelem, önkontroll és menni fog!

2018. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Én is elváltam, de eszünkbe sem jutott egymás lakására feljárkálni, még a gyerek ürügyén sem. Találkozzatok egy semleges helyen, vagy vigye ki a ház elé, amikor mész érte. Beszélni meg természetesen kell a gyerekkel kapcsolatban, de azt sem kell mindennap. És nem kell lakáson, személyesen. Lehet telefonon, üzenetben.

Mondom mindezt úgy, hogy volt férjemmel, új feleséggel jó viszonyban maradtunk, ha úgy alakul egy asztalhoz is ülünk. De nem járkálunk be egymáshoz napi szinten.

2018. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

4-es, 5-ös: Természetesen megbeszéljük majd, ha ott lesz a pasi, akkor én nem fogok bemenni. Amíg nem laknak együtt, addig ez nem okoz nagy problémát, mert akkor megyek, amikor a pasi nincs ott. És egyelőre gyakrabban nincs ott, mint ott van.


Egyébként mindketten szeretnénk és fogunk is napi szinten a gyerekkel találkozni, ez mindenkinek így a természetes, a gyereknek teljes értékű anyára és apára van szüksége, nem hétvégi látogatásokra. Nem a gyerektől válunk el, hanem egymástól.


Természetesen a gyerek érdeke az első, nem akarok én háborús hangulatot teremteni. Éppen ezért kerülném el a pasit, ő nekem senkim, jogom van utálni a "kialakult" helyzetért. :) Nyilván teljesen más lenne a helyzet, ha nem szeretőből lépett volna a helyemre, hanem válás után ismerkedtek volna meg. Akkor még akár közös kocsmázásokban is benne lennék, ha normális a pasi. :) Az anyjával már megbékéltem, ezzel nem lesz gond, mégis csak a feleségem volt sok-sok évig, és ő a gyerekünk anyja.


Nem nagyon hiszek a tündérmesékben, szerintem nem lesz ez komoly és hosszú kapcsolat azok után ahogyan indult, meg amiket még tudok, de nem szeretném most itt megosztani. De ez már legyen az ő problémájuk, hogy meddig bírják egymás mellett. Csak a gyereket féltem kicsit, hogy ennek is ő fogja majd meginni a levét.

2018. júl. 11. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!