Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj nem fizetése nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj nem fizetése nem bűncselekmény? Ezzel zárta le a rendőrség a nyomozást.

Figyelt kérdés
kb. 6 éve nem vagyok együtt a gyerek apjával, a felügyeleti jogot megkaptam,a tárgyalásra el sem jött, megállapítottak x összeget. A gyereket elviszi 2 hetente, ezzel nincs probléma. Nem fizetett soha időben, fél és,éves elmaradása volt, végrehajtást kértem, melynek költségét is nekem kellett fizetnem. Feljelentettem, de hosszasan húzódott, mire fizetett, lezárták. Megint nem fizetett, már több mint 6 hónapos elmaradása van.Megint feljelentettem, és lezárták azzal, hogy nem tud miből fizetni, nem követett el bűncselekményt. Igen, semmi nincs a nevén, más nevén van mindene, lehet bejelentett állása sincs,cégei vannak más nevén. Jó körülmények között él, több autó stb.. Akkor a gyermekem soha nem fog tartásdíjat kapni? Mit lehet tenni?
2018. júl. 19. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Legközelebb 2x meggondolni kinek szülsz gyereket.
2018. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem, ha tudom előre....
2018. júl. 19. 13:12
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Jog szerint semmit. Az orvostudomany pedig nem kepes a gerinccserere.
2018. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy jó ügyvéd sokat lendíthet a dolgon szerintem.
2018. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt azért nem tudom elhinni, hogy egy tartásdíj alól így ki lehet csusszanni.... Kizárt. Ahogy írta valaki egy jó ügyvéd kéne.

Annak, aki írta, hogy meg kellett volna gondolni, hogy kinek szül... Na igen, utólag meg míg nincs benne ebben mindenki okos. Nyilván a kérdező sem tudhatta, hogy ez így fog alakulni.

2018. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát ja, sokszor válás után apucinak csak jogai vannak, a "kötelezettségei" meg mutatóba, amik alól még a hü lye is megtalálja a kibúvót.

Rendőrségben ne bízz, a családban elvált apuci lilára verte a kisgyerekeit a láthatáson, a rendőrség szerint meg ez nem probléma, miért ne vihetné el őket ezután? (Igen, volt látlelet, volt per, volt jó ügyvédje az anyának, hajára kenhette)


A gyt nemfizetésénél is ilyen fél év után KEZDENEK csak valamit a dologgal, ha épp olyan kedvük van.... engedd el őket.


Inkább a NAV-nál próbálnám felnyomni, ha így okoskodik. És/vagy egy jobb kötésű férfi ismerősömet kérném meg, hogy segítsen motiválni az úriembert, hogy működjön közre.

2018. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Gyereket ne add odda majd meggondolja...

Idióta barom.

2018. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogyha nincs kimutatható jövedelme, és nincsen semmilyen vagyontárgy a nevén, akkor igazából jogi értelemben nem tudsz semmit tenni... Az tényleg egyébként gáz.
2018. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor apám nem akart utánunk rendesen fizetni, meg titkolta is mennyi a keresete, akkor a pernek az lett az eredménye, hogy minden bevételéből automatikusan levontak 40%-ot amit anyám kapott utána meg.
2018. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

A nagybátyám a családunkban egy kan. Ennél szofisztikáltabban nem tudom őt megnevezni! Tinikora óta 1 dologhoz ért: ez a maghintés. Szerintem a városunk fele az ő ágyékából fakadt. Tele van elismert és elhallgatott zabigyerekekkel. Ha komolyan vennék a gyerektartás intézményét akkor ő már rég koldus lenne. De soha 1 gyereke nem fizetett semmit (még azok után sem akik papíron az ővé voltak).


Egyéb íránt a nők nagy része kb a biztos vesztébe rohant. Nem tudom megszámolni 1 kezemen mennyit beszéltünk le, könyörögtünk, hogy ne álljanak le vele és ne szüljenek gyereket, mert van már kölyke és velük sem foglalkozik. Mégis mindig van egy n+1. nő aki bekapja a horgot aztán meg sír, "hogyha ő tudta volna..." -.-

2018. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!