Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben is feleződik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben is feleződik minden?

Figyelt kérdés

Volt egy ház a nevemen amit már gázasságkötés után és közös házvásárlás után adtam el és azt beleforgattam a közös házunk felújításában. Pl fűtéscsere, bútorok vétele stb..

Ilyenkor mit tudok csinálni válás esetén? Úszik a fele pénzem amit ráköltöttem?


És ha a páromnak kellene a ház de többet ér mit amennyiért lett véve akkor is csak azt nézik amennyiért vettük?



2018. aug. 13. 23:56
 1/7 Motul7100 ***** válasza:
92%

Hidd el, ha jót akarsz magadnak keresel egy jó ügyvédet. És ilyen témában nem itt kérsz segítséget.



Ezt a legjobb szándékkal írom.

2018. aug. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze az lesz csak gondoltam valaki járt hasonló cipőben. Most kicsit kivagyok ez miatt..
2018. aug. 14. 00:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod bizonyítani, hogy a különvagyonod eladása után a pénzt a közös házba fektetted, akkor annyi abból a tied + azonkívül a fele.


A mostani forgalmi értéket nézik, illetve egészen biztos, hogy nem azt, amiért vettétek.

Elég furcsa helyzet alakulna ki pl. egy 20 éve vett ingatlan esetén. Szóval tuti nem a konkrét vételárat veszik alapul.

2018. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Motul7100 ***** válasza:

Akkor a létező legjobb amit tehetsz, ha jegeled a témát valami jeges pia kíséretében majd betámadod az ágyat.



De tekintve, a ház anno a neveden volt a házasság előtt, minimum annak az értékét vissza kell kapd ha beforgatásra került teljes mértékben.


Gondolom házassági szerződést anno nem kötöttetek. :(

2018. aug. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hazassagi szerzodessel nincs elorebb.

A kulon vagyon anelkul is az.

2018. aug. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mo-n nem kell házassági szerződés, mivel egy csomó esetet automatikusan kezel a jog. Ez nem az USA, hogy azonnal minden közös vagyon.
2018. aug. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A különvagyon ellenértéke (amennyiben értékesítésre került) akkor lesz közös, ha a beforgatás után eltelt 5 év. Amit nem tudok az az, hogy ez ingatlan esetében így van-e. De ennyire bonyolult helyzetben mindenképp ügyvéd.
2018. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!