Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiak: ti aláírnátok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak: ti aláírnátok egy ilyen házassági szerződést?

Figyelt kérdés

A ti részetekről a vagyonmentés szokott a legfontosabb szempont lenni, és ez a legfontosabb ellenérv a házassággal szemben.

Nőként a házassággal szemben az az érvem, hogy nem akarok gyereket, mert nem akarok egyedülàlló szülő lenni.

De akkor benne lennék, ha előre aláírjuk, hogy mindegy, milyen okból válunk, a gyerek az apànàl marad. Két hetente hétvégén làthatàs, és 25 ezer a gyerektartás. Tehát csak a szokàsos, annyi a különbség, hogy apa marad a gyerekkel, és kibúvó nincs.

Kíváncsi lennék, hogy ha ez elterjedne, akkor hány apuka cserélné fiatalabbra két éves gyerek mellett a feleségét, és hány 20 éves kiscsaj futna a házas emberek után, ha vinné magával a gyereket.


2018. aug. 30. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Te ellenel hordva minden szetlada kvanak mert a pasira hagytad a gyereket.
2018. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Össze sem házasodnék veled, mert pont olyan szutyok vagy, mint a házassági szerződést író férfiak.
2018. aug. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bétó apó ***** válasza:
63%
Nekem ez a felállás tetszik, ezt simán aláírnám. Nekem épp azért nincs gyerekem, mert együtt kellene élnem az anyjával (gyereket viszont szeretnék) - és azt nem akarnék, bárki is legyen az asszony -, így viszont lehetne gyerekem, és nem lenne hozzám láncolva egy nő. Nekem még a nő tartásdíja sem kell. Mondjuk az első fél, egy évben biztos kellene valakinek a segítsége, utána anyámék tudnának segíteni amikor nem tudok otthon lenni a munka miatt (habár én többnyire itthon dolgozom), később meg jöhet a bölcsőde, óvoda stb. Szóval aláírnám, aztán a gyerek megszületése után be is adnám a válópert...
2018. aug. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Tegyük fel, hogy jogilag van ilyenre lehetőség, bár nem vagyok benne biztos. De én simán bevállalnám és aláírnám, nem ijednék meg attól, hogy egyedül neveljem fel saját gyermeke(i)m. Még gyerektartást se kérnék, egyetlen fillért sem, GYED-re is nagyom szívesen mennék, 2-3 éves kora között meg 4 órába mennék csak vissza dolgozni. Anyuka láthatását nem korlátoznám, bármikor láthatná, aludhatna nála, amikor csak akarja.


De azért elméleti oldalról nézve nem tetszik a szerződés, mert mégis milyen anya az, aki elhagyná a saját gyerekét. Én nem ilyen nővel szeretnék családot alapítani.


Mondom mindezt válófélben lévő férjként, egy másfél éves gyermek apukájaként. Bennem egy percig fel nem merült, hogy elhagyjam a gyermekem, sőt. Én a végletekig küzdöttem, hogy megpróbáljam megmenteni a házasságom, egyben tartani a családom, de feleségem egy másik férfit választott a család helyett. Nálunk közös gyerekfelügyelet lesz, nagyságrendileg fele-fele időt lesz velem illetve anyjával a gyermekünk. Ez sokkal jobb mindenkinek, mint a hétvégi apaság, anyaság. Egy gyereknek teljes értékű apára és anyára is szüksége van.

2018. aug. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Simán aláírnám, csak a 25 ezret húznám ki, mert a gyerektartás összegét a bíróság állapítja meg a szülők akkori jövedelmi és vagyoni helyzetének értékelése után.
2018. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

0 forint gyerektartással bármikor aláírnám :)

na mit szólsz?

nem kamu és boldog szingli vagyok

legjobb ha 5 gyerekkel hagynál ott, bár kétlem, úgysem lenne szíved

de ha mégis akkor azokból ember lenne :)

2018. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös: Én is úgy gondolom, hogy jogilag nem lehet szerződésben előre kikötni a gyerekelhelyezést és a gyerektartás összegét, az a bíróság hatásköre. De ha van egyezség a szülők között, és az nem ellenkezik a gyerek érdekeivel, akkor a bíróság nem szól bele semmibe, csak jóváhagyja az egyezséget. Ha nincs egyezség, akkor jön az, hogy a bíróság határozza meg a gyerektartás összegét, amihez megvizsgálják a gyerek szükségleteit és a szülők jövedelmi, vagyoni helyzetét, számlákat, nyugtákat kérnek be, stb. De ez csak akkor van, ha nincs egyezség.
2018. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

ez egy óriási nagy szemétség.

jóformán egy "szabadulás a börtönből" monopoly kártya, ami azt mondja, hogy lehetek baromi rossz férj, nekem veszteni valóm nincs.

neked meg tűrnöd kell minden megaláztatást, mert bármikor elveszítheted a gyermekedet.


ha ki akarsz tolni vele, akkor felcsináltatod magad mással és akkor nem ő lesz a gyerek apja


ez baromi nagy szemétség és önzőség a gyerekkel szemben. Én imádom a fiamat, de nem választanám el az anyjától, hiába őrülnék meg nélküle

2018. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vállalj már felelősséget! Ha 2en, azaz ketten összehoztok 1 gyereket, akkor ne a másikra sózd rá (ha már nem kell). Egyébként milyen felfogás ez? A házassági szerződésekben az van bent általában, amit hoztál, amit vettél az a tiéd marad válás után. Tehát, ha te vetted, tiéd marad, ha én enyém. Ez nem egyoldalú. Ennyi. Mi az, hogy mindegy milyen okból váltok? Nem, nem mindegy. Miért nem fogalmazod bele mindjárt, bármit csinálhatsz, ami felelősség keletkezik a házasságodból azt rátolod a másikra? Emberek...
2018. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hozzáteszem az egyik legjobb ötlet innen..

megveszek a felelősségért :)

2018. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!