Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált férfiak és nök! Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált férfiak és nök! Miért nem sikerült a házasságotok? Mi volt a fö oka, ill. okai? Szerintetek mért van annyi válás manapság?

Figyelt kérdés
Nehéz volt-e új életet kezdeni? Válás után hol laktatok? Mennyi ideig tartott lelkileg lezárni a régi kapcsolatot? Jelenleg elégedettek vagytok-e az életetekkel?

2018. szept. 12. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetoen teljesen jol megvoltunk, volt egy majdnem masfel eves gyerekunk amikor osszejott egy havercsajaval. En kozben terhes lettem a masodik gyerekkel (megbeszeltuk h kis korkulonbseget szeretnenk,nem felcsinaltattam magam), innentol en probaltam a csaladra koncentralni,keszulni a szulesre, nevelni a nagyobbikat, kvazi haztartasi alkalmazott es anya voltam, o latvanyosan total mashol jart agyilag. Heti 3szor elment a "barataival" talalkozni,otthon hozta a minimal apat es meg minimalabb ferjet. Egyaltalan nem nyilatkozott arrol h vmi nem jo v vmire tobb igenye lenne, voltak kozos programjaink, beszelgettunk, szexeltunk is. Ugy tunt sima kiscsalados eletet elunk amiben persze egymasra nyilvan nem jut annyi ido mint amennyi gyerekek nelkul.


Aztan lebukott es keptelen volt bmi masra gondolni mint arra h a csajt elvesziti.

Meg is mondta h oke velunk marad fel evig de ha ugyanezt fogja erezni akkor elhagy minket. En mondtam ki h kosz, de igy kosz nem.


Hazakoltoztem a szuleimhez,aztan onnan alberletbe. A csaj bekoltozott a helyunkre,elvaltunk.


A ferjem helyett jott uj ffi az eletembe, ez a resze volt a legegyszerubb. Jottek (volna) sokan, tudtam h ezzel nem lesz gond. A kisebbik gyerek nem kotodik kulonosebben az apjahoz, ez is rendben van, van potapukaja,nagyon szereti.


A nagyobbik bar 2 eves sem volt amikor szetkoltoztunk, mai napig nagyon kotodik az apjahoz,hianyolja,pszichologushoz jar.


Nekem evekig a kudarc fajt h nem sikerult egyben tartanom ezt az egeszet. H nem sikerult kiismernem vkit 10ev alatt. A sajat pszichologusom mondta h valoszinuleg az exem sem ismerte magat elegge ki a gyerekvallalas elott es a csalados let egy menekulesi kenyszert idezett elo benne.


Meg is mondta nekem h a 30eves nok unalmasak,bezzeg a 18evesekben van elet.


Eltelt par ev,gyereket vallaltak,ugyanazt az eletet eli mint amitol akkor odzkodott. Talan ezuttal mar erettebben kezeli.


Ez a szules utani idoszak nagyon megterheli a parkapcsolatot,nagyon sokan valnak a gyerek 2 eves koraig, azt gondolom h az apak ezzel a korosztallyal tudnak a legkevesebbet kezdeni es sokan ugy erzik h az anya talalt egy jobb jatekszert helyettuk es elkezdenek kifele kacsintgatni. Nyilvan ha jon egy feszesebb,kipihentebb kedvesebb aki elhiteti h o sokkal tobbet tudna adni a ferjnek, el lehet csabitania csaladja mellol. Mar azt aki elhiszi h nem ugyanez fog tortenni majd akkor ha az aktualis lesz terhes,kisgyerekes. Pontosan tudom h rengeteg toleranciara van szuksege mindket felnek abban az idoszakban de a ferfiaknak is segiteni kell h ezt kozosen tuleljek.

Ha valaki csak azt latja h nem korulotte forog a vilag es ez mekkora tragedia akkor az az ember marha onzo, a sajat gyereke karara.


Beletelt jo par evembe h feldolgozzam,a parom vegtelenul turelmes volt velem,szerencsem van. Tudom h ez volt a tanulopenz ahhoz h ezt az uj kapcsolatomat ne csesszem el. De ehhez most olyan parom is van aki eretten all a dolgainkhoz, elkotelezett iranyunkba es kelloen kielte magat ahhoz h ne mozgassa meg egy friss p.nci majd.Plusz tudom h nagyon nehez lesz de valahogy igyekszunk majd tobb minosegi idot egyutt tolteni, nem ugy mint az elsonel. Szerintem most stabilabbak az alapjaink erre. Bocs ha hosszu volt.

2018. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Mi mondjuk nem voltunk házasok, csak élettársi papírt csináltunk, de az majdnem ugyanaz végülis.

A fő ok az volt, hogy a terhesség alatt totál kifordult önmagából és nagyon féltékeny lett, sehova nem mehettem el, gyakorlatilag nulla hosszúságú láncra vert.

Végül már engem is...

Másokról nem tudok nyilatkozni, max tippelni, mégpedig azt, hogy nagyon felszínesek az emberek és csak a külsőt nézik, nem azt, hogy mennyire illenek össze, mennyire jönnek ki jól és nem figyelnek egymásra.

Aztán ezt megunja az egyik fél egy idő után, de persze addigra már válni kell...

Amikor elköltöztem, egy rövid ideig munkásszállón, majd egy darabig ifjúsági turista szállón laktam, azóta albérletben.

Lelkileg nekem néhány hónapra volt szükségem.

Nyilván nem volt könnyű újrakezdeni.

Mai napig nem tudtam hosszabb tartós kapcsolatot kialakítani sajnos, pedig már 6 éve nem vagyunk együtt.

Pár próbálkozás volt, de egyik se tartott 1-1,5 hónapnál tovább sajnos.

Lényegében nem vagyok elégedett, de jobb így is, mint az a napi stressz és egyéb félelmi faktorok ami egy éven át ment...

2018. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
én 31f. 10év kapcsolat, abból 2 házzaság. sajnos én olyan vagyok aki igyekezett mindent megadni a másiknak, főleg anyagilag tudtam ezt biztosítani, amivel ugye minden terhet levettem róla, de sajnos be lettem csapva. nálunk ő vissza élt ezzel a helyzettel, megcsalt, megbocsátottam, bűnbaknak kiáltott ki rendszeresen (kellett neki egy szemetes láda akire ráboríthatja az élet problémáit). eleinte jól működött a kapcsolat, majd az idő múlásával egyre rosszabb lett. a végén már nem lehetett hozzászólni, s nem látta a valóságot sem, hanem egy felépített alternatív világban élt, amiben minden rossz, ami tőlem van, s minden jó ami tőle (de tőle az a jó, ha épp nem hagy faképnél). egy hétköznapi beszélgetés is lehetetlennek tűnt, mert mindent sértésnek vett, s ilyen apróságokra gondolok, h hozol neki 1 csokit, akkor megalázó számára, mert ő most nem olyan ízűt enne, stb.. nő létére a nem takarított, nem főzött, s kb az otthoni teendőkből semmit sem vette ki a részét, s érzelmileg zsarolt a válással állandóan. elmondása szerint direkt tönkre akarja tenni a házasságát, mert neki nem jó. itt tettem fel a kérdést magamnak, én meg direkt megmenteni? jujj, még kimondva is rossz, szándékosan tönkretenni vmit, mert majd a következő jobb lesz? eleinte nem volt ilyen, mert akkor csak a bulizásról szólt az életünk, de mikor kötelességek is lettek, akkor azok a kötelességek csak engem érintettek. okos voltam, így csináltattam házassági szerződést, s mindenki azzal megy amivel jött, amit letett az asztalra, így én maradok a házamban, az autóimmal, s mindennel amit én biztosítottam számunkra, ő meg kb a ruháit viszi. gyerek nincs, nem is akart (tőlem biztos nem). nekem nehéz feldolgozni, mert nagyon nem akartam elvált ember lenni, s gyereket is szeretnék majd, nagyon megalázkodtam a kapcsolat érdekében, küzdöttem a házasságunkért, de életem végéig nem verhetem a fejem a falba, pláne nem egy ilyen manipulátorért. még nem zártam le, ő 2 nap alatt lezárta, hisz vszínű nem is szeretett, s abszolút nem ragaszkodó típus ezek szerint. (ha józsival nem jó, akkor majd janival jó lesz). amit az első hozzászóló leírt, ő hogy viselkedett a kapcsolatában, én is őhozzá hasonló személyiségű párt szeretnék majd, de még nem állok rá készen, becsapni meg senkit nem akarok. mivel szüleimnél is azt láttam nem elhagyták egymást, megoldották, apám mindent megadott, anyám jól nevelt minket. ez működőképes, de két ember kell hozzá.
2018. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy nemválós sztorim van. Majdnem lett de mégsem. Azt gondolom, hogy az ember a társával első pontban bánjon úgy mint bármelyik olyan emberrel akit kedvel. Akár rokont is mondhatnék, talán az van ehhez a legközelebb. A következő pont pedig hogy szeresse. A partner nem arra van hogy tobbet kelljen elviselnie tőlem mint bárki másnak. Azaz az életem párjával is minimum annyira kell udvariasnak lennem mi t egy idős nénivel az utcán. Ahogy látom sokan megengedik maguknak azt, hogy a bajaikkal a társukat terhelik aminek könnyen lehet az az eredménye hogy a másik megunja ezt. A masik dolog a gyerek. Ha az anyukának a gyerek születése utan a gyerek lesz az elso akkor számítson minden rosszra az apától. Az utolsó dolog pedig a pénz. Ha ezzel nehézségek támadnak esetleg a gyerek születése miatt az is szornyen megterhelheti a kapcsolatot.
2018. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!