Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két év házasság után hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két év házasság után hogyan kerülhető el, hogy a saját külön bankszámlámon lévő saját fizetésemből keletkezett megtakarításom teljes összege a saját tulajdonom maradjon válás esetén?

Figyelt kérdés

A háztartásfenntartó én voltam.

Az autó fenntartója én voltam.

A lakás az én tulajdonom.

Közös hitel nincsen.

Gyerek nem született.

Az esküvőt én fizettem.

Az esküvőre ajándékba kapott pénzből bútorokat vásároltunk (kb. 1 M Ft értékben), azok maradtak nálam.

Egyszerre két munkahelyen dolgoztam, a jövedelmemből keletkezett megtakarítást szeretném megtartani.



2018. okt. 1. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
A hazassag alatt szerzett bevetel kozos. Sehogy nem tudod megtartani.
2018. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
Őszintén, a saját külön bankszámládhoz kinek mi köze? Az a tiéd, nincs is rajta az ő neve. Az a te pénzed, ahhoaz neki semmi köze.
2018. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
A lakas nyilvan a tied. Az auto kozos, ha a hazassag alatt vettetek es nem tudod bizonyitani, hogy s hazassag elott mar meglevo maganvagyonodbol.
2018. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
#2: Hatalmas tevedesben vagy.
2018. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Most vedd le es mondd meg h eltunt,kiraboltak, anyam kinja...
2018. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 próbálokkedveslenni ***** válasza:
97%
Sajnos ez egy kellemetlen tanulópénz lesz a számodra, hogy meg kell gondolni, kivel házasodunk.
2018. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

Az eddigi válaszolók, de a kérdező is észkombájn.


Kiveszed készpénzben aztán azt mondod elveszítetted. Széfbe teszed örökre, vagy rábízod valami óriási bizalmasodra (testvér, évtizedes közeli legjobb barát).

2018. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
MINDEN az esküvő UTÁN szerzett vagyon feleződik. Bár hallottam olyat hogy az ügyvéd kivakarta a delikvenst mert bizonyítani tudták hogy a csajnak nulla volt a bevétele.
2018. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

7: vagyonmentés, látott már ilyet a bíróság eleget, ők se hülyék, hogy hopp, pont válás előtt egy héttel kivette és most már nincs meg. Annak a fele bizony a felesègnek jár.

Egyet lehet tenni, időben házassági szerződést kell kötni, ott lehet lepapírozni, hogy nincs közös kassza, mindenkinek a különvagyona, amit saját számlán félretesz. De a válás alatt erre már nyilvànvalóan nincs lehetőség.

Legközelebb jobban meg kell fontolni a házasságot, ha két év után már vàltok, akkor ezt előtte kellett volna megfontolni.

Kívàncsi lennék a sztorira, tippelgetni nem akarok.

2018. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
A kérdezőnek az a jó tanulópénz, hogy legközelebb előbb elolvassa a rá vonatkozó törvényeket (aláír egy házassági papírt, egy szerződést és annyi esze sincs hogy tisztába legyen azzal ez neki milyen kötelezettségekkel jár) és ennek függvényében tegyen bármit is.
2018. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!