Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Adott egy valofelben levo nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adott egy valofelben levo nem hazas par. Vagyon megosztas, de hogyan? Hogy az igazsagos?

Figyelt kérdés
Van egy lakas a no neven,22ert vettek, most 40et er. (millio). A vetelarat a no fizette ki. Felujitottak,6 millio (kozos) forintbol es a ferfi teljes munkajat beletette, o ujitotta fel egyedul. Kerdes: mennyi jar neki? Mi az igazsagos?

2018. okt. 2. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Annak a fele jár a férfinek, amennyi a nő oldalán a jogalap nélküli gazdagodás bizonyítható összege... De előre mondom nehéz lesz.
2018. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán a felújítás fele.
2018. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2%

mennyi ideig laktak együtt? ha a nő vette, mikor? házasság előtt? stb...

majd jönnek a feministák, s megmagyarázzák a férfinek nem jár semmi

2018. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Bence_ ***** válasza:
54%
Nem házasok!
2018. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 peca1000 ***** válasza:
100%

Ha kapsz tőle 3 Misit a felújításért össze teheted a 2 kezed. De csak ha lepapíroztátok.


A munkàdért szerintem semmit nem kapsz.


Az hogy most mennyit ér a lakàs, semmi közöd, mert nem a tied, nem a te pénzeden lett véve.

2018. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok feminista, de olvasni tudok. NEM házaspár. Magyul, egyszerűbben: élettársak voltak.

A felújítás fele 3 millió. Mondjuk, ez se biztos: számlák kellenek hozzá stb., mert a bíróság hasra nem fogad el bemondott összeget; aztán az sem biztos, h fele-fele arányban adták össze a 6 millió ft-ot, ezt is bizonyítani kell.

Ha, ez megvan, a továbbiakban az értéknövekedését vizsgálják a lakásnak (hány év telt el, a felújítás mennyire növelte a lakás értékét).


Nagyon hosszas bírósági procedúra, ezt így itt mi laikusok nem hiszem, h meg tudnánk válaszolni.

2018. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
És ez nem vagyonmegosztás, az válásnál van. Élettársi kapcsolat megszűnése után egyéni kezdeményezésre benyújtott polgári peres eljárásban kérhető a jogalap nélküli meggazdagodás (ezt nem tudom, h így hívják-e) vizsgálata.
2018. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan annyi, amennyit szamlaval bizonyitani tud. A birosag bemondasokkak nem foglalkozik, csakis azzal, amit bizonyitani tudsz, hogy "ez a parketta 230 ezer forintert tolem van, itt a nevem a szamlan, en vettem".
2018. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

A lakás a nőjé, az értéknövekedésből adódó többletet a hapsinak adnám, ha már neki köszönhetően éri majdnem dupláját a lakás. Szerintem így lenne igazságos.

32/f

2018. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
én adnék annyit amiből tud kezdeni valamit... kitolni semmiképp sem szeretnék a másikkal!!
2018. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!