Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki tudna adni tanacsot válássa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki tudna adni tanacsot válással kapcsolatban? Nagyon kevés közös van, szeretnék mindent jól csinálni, békességben válni

Figyelt kérdés
pl.hogy hogyan kezdjem? egy beszélgetéssel, masnap a pappirokkal, utánna levõ nap a költözéssel, minden cuccom egybõl vigyem..? vagy mindent egybõl? elmondom hogy valok, adom a pappirokat, es cuccolok?

#alvás #válás menete #költözés #elköltözes válás után
2018. nov. 4. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Keress egy ügyvédet és ő útbaigazít. Innen ne várj okos tanácsokat!
2018. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Keress ügyvédet, anélkül úgy sem lehet. Nincsenek semilyen papírok, azt majd postán fogja megkapni.

Beszélj vele, költözz el, közben intézi az ügyvéd a bíróságon. Szerintem így a legjobb. Ne maradj ott mert ezután gyilkos a légkör... persze később ez megváltozik. Szerintem így a legjobb,és leg fájdalom mentesebb.

2018. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlkombinálni. Beszélgetéssel kezd, közöld vele a döntésed. Aztán cuccolj aznap vagy másnap, ahogy kijön.

A papírozás ráér utána. Attól is függ, ő hogy kezeli a dolgot. Mennyire lehet majd megbeszélni vele a részleteket, egyezkedni.

2018. nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsóval vagyok. Először is üljetek le, és beszéljétek meg a dolgot. Szerintem pár hetet/hónapot érdemes arra szánni, hogy önvizsgálatot tartsatok, hogy tényleg menthetetlen-e a dolog. És ha nem, akkor jöhet a többi lépés: elköltözés, válás beadása... Hogy milyen sorrendben, azt majd látjátok. Szerintem mindenkinél más és más.

Én most váltam el. Békében, egy ülés alatt elválasztottak, mivel nincs közös gyerek vagy közös vagyon, ingatlan. Az anyagi részt elintéztük korábban. Nálunk ez volt a sorrend:

- férj közölte, hogy válni akar

- én lesokkolódtam

- egy hónapig próbáltam beszélni vele, hogy adjuk meg magunkat azt a kis időt, önvizsgálatot, de egyik fülén be, a másikon ki

- elkezdtem közben állást és másik lakóhelyet keresni

- kicsivel több, mint egy hónappal a bejelentése után elköltöztem (szerencsém volt, rendelkezésemre állt egy üres családi lakás, állást pedig hamar találtam)

- az ottani cuccom nagy részét, a legfontosabbakat elhoztam akkor, de még maradtak dolgok, mivel az új lakásom is bútorozott volt, nem volt benne elég hely

- férj egy hét után vissza akarta volna csinálni a dolgokat

- elküldtem a fenébe

- fél év vegetálás, kínlódás, betegeskedés (lelki és fizikális egyaránt) után elrendeztük az anyagiakat, és beadtuk a válást

- mivel épp belecsúsztunk a nyári ítélkezési szünetbe, ill. kisvárosi, csigalassú bürökráciával volt dolgunk, így 5 hónap múlva volt a tárgyalás

- de egy ülés elegendő volt, ki is mondták aznap a hivatalos válást

- most intézem a papírjaimat, lakóhely átjelentkezés, névváltoztatás, okmányok lecserélése

- pár nagyobb cuccom még mindig nála van, azokat hamarosan elhozzuk, reményeim szerint, és akkor már semmi közös nem lesz egymásnál.

2018. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2: "Keress ügyvédet, anélkül úgy sem lehet."

Már miért ne lehetne????

2018. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van Goldmundnak. Nem kell ügyvéd. Ha mindenben megegyeztetek, nincs miről döntsön a bíró, akkor nem kell ügyvéd sem. Nálunk sem volt. 20 perc alatt megvolt a válás.

Utolsó előtti voltam.

2018. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Bocs ha késő. Először is remélem hogy menthető. Ha mégsem, praktikus kihagyni az ügyvédet, túlbonyolítja és meg akar dolgozni a pénzéért. Én egy sémával bementem a családsegítő jogsegélyre, igazítottunk rajta, és azzal lement 2 x 10 perc alatt. Előtte persze megegyezés szerint megszüntettük a közös vagyont, a gyerekek kapcsán sem volt vita.
2019. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!