Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kifizethető egy összegben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kifizethető egy összegben a megítélt gyerektartás vagy kiváltható egy ingatlannal?

Figyelt kérdés

Válás. A gyerek nálad marad. A párodnak fizetnie kell.

Erre a párod elmagyarázza, hogy a jelenlegi helyzetben nem biztos az állása és nem biztos, hogy fog tudni mindig fizetni, ráadásul bármikor jöhet egy baleset, és akkor te és a gyereketek itt marad pénz nélkül.

Ezért a szülei kérésére, szeretné a havi díj helyett adni egy lakást vagy annak az árát. Az összeg sacc/kb. a 18. születésnapig járó gyerektartás összegével azonos.


1.: Ez jogilag megoldható úgy, hogy később ne kelljen havidíjat fizetni?


2.: Bele mennél?


3.: A lakás vagy az ára kéne?


A jelenlegi, tehermentes lakásotok nálad marad, a gyerek nevén van!



2018. nov. 25. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem mennék bele, ahogy nem is mentem.

Havonta fizeti a gyerektartást, illetve most veszünk közösen lakást a gyereknek. (6 éves)

2018. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg megoldható.

Én elfogadnám az ajánlatot. Amennyiért ma ki tudsz adni egy lakást, az bőven több, mint az általában megítélt gyerektartás.

2018. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy plusz lakás lenne, nem amiben élünk, akkor elfogadnám. Nekünk vidéken van egy házunk, jelenleg 120 ezer Ft-ért adjuk ki. Ez jóval több, mint egy átlagos gyerektartás lenne. És a lakás később is megmarad, jól jön a gyereknek az életkezdéshez.
2018. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanosba belemennék. Egy kiadott ingatlan manapság a legjobb befektetés, ráadásul összességében több jönne ki belőle, mintha havonta adna pártízezret.
2018. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem mennék bele.

Én is kaptam lakást tíz évesen, hogy majd dejólesz.

A környék már 18 éves koromra lerobbant, az épület kavarésze önkormányzati lakás, tele kisebbséggel, rendszeresen vannak kint a rendőrök, egy időben hetente(!!) volt gyujtogatás

Ráadásul az albérlőim szétverték az egészet, fél év volt mire ki tudtam rakni őket, addigra már az ajtókat is ellopták, mindent kikötöttek nekik.

2018. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Belememnék. Lehet ez a legjobb amire számíthatsz.
2018. nov. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem mindegy hol van ez a lakás. Hol lenne?
2018. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan piacképes, ha nincs lepukkanva és kiadható akkor sokkal többet ér mint a GYT. Az egyik haverom is ezt a módot választotta, elköltözött Magyarországról, volt egy öröksége, kis belvárosi garzon lakás, azt a lányának adta(nevére került) és elbúcsúzott, most USA-ban él.

A garzonból több mint 100k bérleti díjat szednek be, ez elég magas GYT számít azt gondolom.

2018. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!