Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös vagyonnak számít a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyonnak számít a biztosítási pénzből vásárolt ingatlan?

Figyelt kérdés
2011-ben daganatos betegségem miatt az életboztosításomra kaptam 1.500.000 Ft-ot, melyből testvéremmel közösen vettem egy lakást, fele-fele részben vagyunk tulajdonosok. Sajnos a házasságom nagyon megromlott, szeretnék elválni férjem egyre agresszívebb viselkedése miatt. De nem szeretném, hogy a vagyonmegosztásnál ő is kapjon ebből az ingatlanból. Átírathatom-e pl. a gyerekeim vagy szüleim, testvérem nevére az én tulajdonrészemet a férjem tudta és beleegyezése nélkül?

2019. jan. 1. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyerekekre nem. A rokonokra sem. Ez közös ingatlan, a vagyonmegosztás alapja. Közös megegyezéssel lehet értékesíteni és gyereknek ajándékozni. Ha magadtól adod el, a vételár megy ketté.
2019. jan. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Annyit tudok, hogy minden ami a házasság kötés után a tulajdonotokba került azon meg kell osztoznotok. De ha a fele nem is a tiéd hanem a testvéredé talán így már nem is fog kelleni neki hiszen nem teljes. Az hogy a tudta nélkül atorathatod e max egy ügyvéd tudja megmondani. Sok sikert!
2019. jan. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazságtalannak érezném, ha ő is kapna belőle!
2019. jan. 1. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj ugyveddel:


"Viszont a házastárs balesete folytán kifizetett biztosítási összeg vagy kártérítés esetében csak az elveszett munkabér vagy más jövedelem pótlásáért kifizetett biztosítási összeg kerül közös vagyonba, a házastárs személyiségében keletkezett valamilyen hátrány (pl. testi fogyatékosság) kiegyenlítésére adott kártérítés összege különvagyonnak minősül. "

2019. jan. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A biztosításra kifizetett pénz különvagyon, váláskor se feleződik. Így az az ingatlan se, amit bizonyíthatóan ebből vettél.

Válás előtt keress fel egy ügyvédet, és ne írd át senkinek a nevére, mert fordítva is elsülhet. Te ütöd meg a bokád vagyonmentés miatt.

2019. jan. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy ötös mondja. A biztosítás az nem megy ketté elvileg és az annak helyébe lépő érték sem.

32/f

2019. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudsz pontos jogszabályt erre?
2019. jan. 1. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem közös vagyon

2019. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


ez egészen pontos

2019. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez megfelel a "személyét ért sérelemért kapott juttatásnak"
2019. jan. 1. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!