Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Járt már így valaki? Sikerült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járt már így valaki? Sikerült talpra állni hazaköltözés nélkül?

Figyelt kérdés

Ma nagyon összevesztünk a férjemmel. A végén oda jutottunk, hogy elválunk. Hétfőn megírjuk a papírokat és beadjuk a válókeresetet.

Van egy 11 hónapos kislányunk, ő mindenképp hozzám kerül mert az apja nem akarja magához venni szóval az elhelyezés kb csak formaság lesz. Úgy látszik gyorsan és nyugodtan lemegy majd az egész.


A gond az, hogy külföldön (Ausztria) lakunk. Nem szeretnék haza költözni, mert akkor maradna az, hogy anyámmal és nagymamámmal, egy kutyával és két macskával laknánk még mi ketten is másfél szobában. Az egyéb dolgokat nem is említem, minden esetre szeretnék kint maradni. Egy évre kértem a gyest, így az nemsokára lejár, és a férjem miatt nincs semmi tartalék pénzem. (tudom, hogy hatalmas hiba volt ezt megengedni, de most ne ezt firtassuk.


Kértem már tanácsi lakást, idén már megkaphatjuk, hétfőn megpróbálok minden lehetséges támogatást elintézni, hogy amíg nem találok munkát addig se legyünk túl nagy bajba.


A kérdésem az, hogy járt így más is? Sikerült kint maradni és talpra állni?


Köszönöm, aki elolvasta, bocsánat, hogy hosszú lett



2019. márc. 1. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Hu ez kemény.

Pont ma hallgattam egy előadást Asztrológiai (nem havi vagy magazin horoszkóp) elemzésről.

Vénusz - uránusz derékszögben, mely azt jelenti hogy ma nagyon kiélezett a helyzet, pároknál komoly vita, szakítás lehetősége áll fenn.

Mindig fenntartással kezelek mindent, de ez nálatok bejött... :(


Aludjatok rá egyet, kérlek...

2019. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Ma nagyon összevesztünk a férjemmel. A végén oda jutottunk, hogy elválunk. Hétfőn megírjuk a papírokat és beadjuk a válókeresetet." - gondolom nem ma jutottatok el erre a pontra. Szerintem aludjatok rá egyet-kettőt és próbáljatok még egyszer higgadtan megbeszélni a dolgot, hátha sikerül valami megoldást találni.


Ha nem és semmiképpen se akarsz hazaköltözni, akkor meg kell próbálni együtt kihúzni addig, amíg saját lakást nem kapsz/bérelsz.


Tudom, nem egyszerű, de a helyzetetek se az.

2019. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam, vicces azért.

Sajnos mi erre már nagyon sokat aludtunk, régóta gondolkodom a váláson, olyan dolgokat csinált amiket nem tudok és őszintén nem is akarok megbocsátani, főleg, hogy szerinte ez teljesen rendben van, nincs bűntudata semmiért.


Próbáltam rengetegszer átbeszélni, próbáltam magamon változtatni, hogy hátha bennem van a hiba, elvégre velem sem egyszerű együtt élni, de nem. Akárhonnan nézem, mi nem tudunk együtt normálisan élni és gyűlölöm azt aki mellette lettem. Nem bírom tovább így és nem akarom a gyerekem életét is tönkre tenni, sem azt, hogy azt higgye, hogy egy ilyen élet rendben van.

2019. márc. 1. 19:40
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, úgy vagyunk vele, hogy addig elviseljük egymást. Ha már nem tekintünk magunkra házasokként akkor könnyebb is egymás mellett élni. Csak mint pár nem vagyunk működőképesek.


Köszönöm, hogy írtatok

2019. márc. 1. 19:43
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Rossz kapcsolat ide vagy oda de azért a gyereknek mégis ő az apja. Az a minimum a részéről, hogy amíg nem találtok másik lakást és nem rendeződnek az anyagi dolgaid addig lakhattok ott és legalább addig segít anyagilag. Vagy legalább is szerintem egy apától ez elvárható ilyen esetben akkor is, ha nem akarja nevelni a gyereket. Persze ez sem jó, hiszen addig is el kell viselned. Azok alapján amit leírtál nem vagy egy elveszett nő, szerintem meg tudod oldani. Sok kisgyerekes anyukát ismerek, akiknek itthon is sikerült egyedül talpra állni. Csak hinned kell egy kicsit magadban és menni a dolgok után. Addig a pár hétig meg hónapig meg elviselni még kicsit a jelenlegi helyzetet.
2019. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm hogy írtál.


Igazából elég hülye helyzet, mert most is az én albérletemben lakunk, soha nem szerepelt a szerződésben sem, suttyomba jelentkezett be ide, mert nem volt szimpatikus a tulajnak.(azóta tud róla, elfogadta).


Igazából most is egyedül fizetek mindent, rezsit, lakbért, még az ő telefonelőfizetését is. Ő a világon semmibe nem ad bele. De így kicsit sok már a lakbér, a pénzem fele azonnal elmegy rá és, ugyan kérek majd rá támogatást, de jobb lenne, ha megkapnánk az önkormányzati lakást, mert majdnem a felébe kerülne havonta és nem is lenne vele ennyi gond. (a mostani elég régi, penészes itt ott, minden árammal megy, de a vezetékek régiek és mókoltak, minden annyit fogyaszt mint egy moszkvics hűtő)


Ráadásul lassan bölcsibe kéne adnom a kicsit, hogy dolgozni tudjak, de az is sok pénzt el fog vinni.

2019. márc. 1. 21:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor menjen el az alberletből.
2019. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem hajlandó. Amikor megkértem, hogy menjen el fenyegetőzni kezdett és agresszív volt.


Most nyugalom van. Közölte, hogy a következő héten elköltözik egy barátjához. A probléma, hogy a viselkedése miatt már senki nem beszél vele az itteniek közül, nem tudom ki fogadná be.

De azért remélem, hogy tényleg elmegy. Nem akarok már állandóan stresszelni miatta.

2019. márc. 2. 18:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Az lenne a korrekt tőle , ha elmenne. Ne haragudj , de a pasiban semmi fartàs sincs.
2019. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos mindkettőre rájöttem. Igazából a legrosszabb párosítás, önző, egoista és emellett nem tudom máshogy mondani, buta.


A korrektség sosem volt az erőssége. Pont annyi van benne mint egy elkényeztetett tiniben.

2019. márc. 2. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!