Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál ki, mi dönti el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál ki, mi dönti el, hogy ki marad a lakásban, és ki megy el?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan gyerekeket, fiatalokat, családokat, ahol a szülők elváltak, külön élnek. Viszont azt sose értettem (meg nem is volt alkalmam kérdezősködni), hogy válás esetén ki marad a közös otthonban, és ki kell elköltözzön. Sőt, válás előtt, mikor már nem akarnak együtt élni a felek, akkor hogy döntik el, hogy ki marad?


Igazából, azért kérdem, ha bárkit is érdekel, elolvashatja, mivel a szüleim között már elég régóta elhidegült a házasság. Anyukám az igazából, aki tartja még magát, én már tuti rég kiadtam volna apámnak az útját.

Ha úgy döntenek, hogy elválnak, én nyilván anyukám mellett maradnék, apukámat nem is szeretem, semmi kapcsolatom nincs vele (azon kívül, hogy ő az apám). Az is nyilvánvaló, hogy nekünk (anyukámnak, nekem) nagyobb szükségünk lenne, hogy ebben a lakásban maradjunk (ami közösen anyukám és apukám nevén van), apukámnak van egy saját lakása, mamámékkal egy házban. Tehát ideális döntés lenne, hogy ő menjen, tekintve, hogy van hova mennie. De amilyen önző, kinézem belőle, hogy azt akarná, hogy anyukám menjen. Abban az esetben, ha mind a két fél igényt tart a lakásra, ki megy és ki marad?



2019. ápr. 30. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Nekem evidens hogy egy férfi van olyan gáláns hogy az anya marad a házban a gyerekkel, főleg ha van hol laknia. Ha nincs hova, akkor meg egy pasi bárhol elvan, mert úgysem érdekli a háztartás, meg a gyereknek kell a saját tér, egy pasi meg elvan egy bérelt garzonban is. Persze a részesedéseket rendezni kell, és egyik kivásárolja a másik tulajdonrészét. Csak sajnos a palik elfelejtik váláskor hogy gyerekük is van, így vele is sóherkednek.
2019. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tudtok megegyezni, akkor a bíróság dönti el a körülmények figyelembevételével. A maradó félnek viszont ki kell fizetnie a másikat.
2019. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már hallottam olyan variációt is,hogy a az (ex) férj odaadta a tulajdonrészét az _ ex) feleségének,annak a fejében hogy nem fizet egy forint gytartást se. Nyilván ez kiskorú gyereknél van,plusz egy átlag lakásnál.
2019. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Eladják, feleznek és vesznek újat.
2019. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Ismerek pár családot vagyis már nem családok mert szetmentek,de a legtöbb esetben a nők mentek el,akár gyerekkel akár gyerek nélkül mert nemtudtak mit csinálni kitette őket a ferjuk,holott közösen építettek,ujjitgattak..most nem azért mert nő vagyok én is,de szerintem k.r.a gusztustalan hogy ha a nőnek kell menni gyerekkel..albérlet..stb
2019. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha le van papírozva nem lehet csak úgy kitenni.
2019. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú gyereket nem lehet a lakásból kitenni-ez törvény. Azért fél sok főbérlő ha kisgyerekes anyuka v család veszi ki,mert ha nem tudnak elmenni onnan,a gyerek miatt nem teheti ki őket. Szóval ha anyuka megy a gyerekkel,akkor vagy van hova mennie , vagy pedig tud fozetni egy albit.
2019. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös a ház, akkor egyiküknek sem kötelessége elmenni. Nyilván nem ideális elváltként egy tető alatt élni, de ha egyik fél sem tud hova menni, akkor ez marad. Nekem a régi szomszédaim már több mint 10 éve elváltak és még mindig együtt laknak, mert nincs hova menniük. Falun van a ház, aprópénzért tudnák csak eladni, két kicsi lyukat sem tudnának venni belőle.

Amúgy ismerősi körömben azt látom, hogy a pasi általában akkor megy el, ha új nő van és akkor rögtön hozzá cuccol, a nő meg akkor ha kvázi menekül a pasitól. De olyat is ismerek, ahol békésen váltak el, ott eladták a házat.

Egyébként kérdező, ha apád el is megy, az nem azt jelenti, hogy onnantól anyádé a ház. Ki kell fizetni apád részét, vagy ha az apa beleegyezik, akkor az ő házrészére lakáshasználati díjat kell fizetni.

2019. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Válásnál ki, mi dönti el, hogy ki marad a lakásban, és ki megy el?"

A szükség és a jog.

2019. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Közös lónak túrós a háta. A mai világban nem bízhatsz meg a nőben, tök mind1 mit mond, a saját érdekei alapján cselekszik, s nem a család érdekeit veszi alapul. Egy válásnál csak nyerhet, ha nincs lepapírozva. Nálam annyival távozott a volt feleség, amennyivel jött és amennyit beletett a házasságba. Ezt 0-nak nevezik, nem is nulla, hanem egy kör. Igaz gyerekszobából sminkszobát akart, 0 jövőkép, csak a neki jár... Aham, sok szerencsét. Szóval nem mindig az van ám drágim, hogy szegény asszony, hova menjen...
2019. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!