Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szülői felügyeleti jog szunete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülői felügyeleti jog szuneteltetese?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kérdésem lenne amely nem tisztázódott le előttem. A kislányom úgy született, hogy már nem voltunk együtt az apjával. Terhesen kellett elkoltoznom tőle stb stb. Sok minden van a rovasan. Ennek ellenére, mielőtt bárki támadna nem szeretném a közös gyermekunktol elszakitani. Akkor látja amikor csak szeretne a meghatározott időn kívül. Úgy gondolom, hogy a jó viszony mindenki érdeke.

A gyermek nálam lett elhhelyezve. Viszont a felügyeleti jog úgy van, hogy közös a felügyeleti jog de határozatlan ideig szuneteltetve van az én javamra.

Pontosan ez mit jelent? Mihez van hivatalosan joga az apának és mihez az anyának.


Én vagyok az anya.


2019. máj. 1. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem ezt egy ügyvédtől kéne megkérdezned, mi itt csak tippelgethetünk. Én ebben az esetben harcoltam volna a felügyeleti jogért. Más helyzet ha a gyermek már eleve házasságba születik és az apja is aktívan részt vesz az ő életében, akkor a közös felügyeleti jog evidens. De így? Láthatja amikor akarja, de egy percig se "nevelte" és sosem élt vele egy fedél alatt tartósan, ne ő szóljon már majd bele, hogy lehet-e személyi igazolványa, elutazhat-e veled nyaralni Görögbe és melyik iskolába írasd be. A közös felügyeleti jog csak ott működik jól, ahol mindkét szülő egyformán részt vállal a gyerek körül és a gyerek érdekei az elsők. Ha neked terhesen kellett elköltöznöd tőle, akkor neki baromira nem a gyereke az első.
2019. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából sok év eltelt már. Soha nem volt baj közöttünk ilyen kérdésekben. Bár tudom még lehet. Foglalkozni sem akar vele ezt is tudom. Sajnos félúton meggondolta magát de ez itt most nem is lényeg. A szívemmel én is azt vallom amit te, de az eszem mást mond mert a kicsikém ragaszkodik hozzá, így akkor van lathatas amikor akarják.
2019. máj. 1. 09:56
 3/4 Rockarc ***** válasza:

Kenyes kerdes, pontosan en sem tudom mit jelent. Mindenkeppen keress meg egy ugyvedet, aki el tudja mondani mihez van joga. Ha ugy erzed, hogy problemakat fog okozni a volt ferjed, akkor egy uj keresetet kell beadni a birosagra, hogy az eddigiekre valo tekintettel (evekig le sz'rta mi van a gyerekkel) kizarolagos felugyeleti jogot kersz. Onnantol tenyleg semmi beleszolasa nem lesz a gyerek eletebe, ket hetente kell csak a lathatast biztositanod.


43F

2019. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Láthatás mindenképpen akkor van amikor ti egymás között elintézitek. Én is elváltam, egyedül gyakorlom a felügyeleti jogot, már csak azért is mert a volt férjem elköltözött külföldre. Viszont akkor jön a lányához amikor akar, az, hogy mi van a papíron meghatározva, nem szentírás. Nyilván megbeszéljük előtte, hogy ne ütközzenek a programok, de én is azt szeretem, ha minél több időt töltenek ők együtt. Ennek a felügyeleti joghoz semmi köze. Első voltam.
2019. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!