Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez elegendő ok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez elegendő ok a válásra?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm jelenleg nagyon fontolgatja, hogy elválik a feleségétől. A történet a következő. Nagyjából egy éve a barátom felvetette az ötletet, hogy mi lenne ha kiköltöznének a város mellé egy kisebb településre egy családi házba. A felesége erre azt mondta, hogy jó, rendben van, de ő biztos nem fogja azt a nagy házat sűrűn takarítani, tehát eleve így állt hozzá az egészhez. Eleve nem volt kedve a költözéshez, pakoláshoz stb... Végül beadta a derekát és nagyjából fél éve már, hogy ott laktak, amikor a barátomnak elege lett. A felesége sosem állt se egy konyhatündér, se jó háziasszony hírében, de amit ott tett az valami egészen elképesztő. Tartotta magát az ígéretéhez és a mai napig nem hajlandó alaposabban takarítani és azt is csak nagy ritkán. Mivel a férje a kenyér kereső, így ő pedig nem ér rá, ezért egy ideig bejàrónőn gondolkodtak. Volt olyan is, hogy a mosatlan edényeket a konyhaszekrénybe rejtette, még arra is lusta volt, hogy azokat elmosogassa, amit ő használt. A barátom teljesen ki van idegileg. Rengeteget veszekednek ilyen dolgok miatt és az utóbbi időben már a válàst fontolgatja. Szerintetek igaza lenne, ha beadná a válókeresetet?

2019. júl. 16. 16:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jelent örömteli elfoglaltságot és kikapcsolódást. Ha valaki a kád súrolásától és a napi porszívózástól boldog (szélsőséges példák), akkor csinálja, de ne akarja rávenni a szomszéd asszonyt, hogy ő is szeresse, ha alapjáraton utálja és takarítónőt fizet helyette. Én sem szeretek vasalni, ezt tisztáztam is az összeköltözés előtt. A párom elfogadta, ő szeret, rajtam nem is kéri számon. Amikor kertes házba költöztünk, én megmondtam, hogy maximum füvet nyírok, nincs türelmem virágos előkertet igazgatni vagy kapálni a veteményesben. Ha neki tetszik, hajrá.

A barátod példája hasonló. Ha a költözés előtt nem várt el olyan szintű tevékenységet,mint amit a házban hiányol, miért csodálkozik? Minek kellett volna megváltoznia? Válás előtt inkább a feleségével kéne egyezségre jutnia. Ha az sem működik, akkor a költözés csak rávilágított arra, hogy eddig sem voltak egymáshoz valók.

2019. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Az utolsó három komment tömören: "nincs kedvem, nincs türelmem, nem szeretek, a takarítás az nyűg, s@#rsàg" stb... Ha tudnàtok én mennyi mindent nem szeretek, de mégis meg kell csinálnom... Nem, hogy örülnétek, hogy van saját kertes házatok, amit lehet rendezgetni, csinosítgatni. Más a fél kezét odaadnà azért, hogy legyen saját otthona. Ti meg itt: "Ezt sem csinálom, azt sem csinálom.." "Előre kijelentettem." stb... Csak a szàjhúzogatàs megy. Aztán majd nem kell csodálkozni, ha az uratok beleszeret egy alàzatos, fegyelmezett, de egyben öntudatos és vonzó nőbe. A nyafogàs és lustaság ugyanis nagyon nem szexi...
2019. júl. 17. 15:00
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

#21 vagyok. Nagyot tévedsz, ha azt hiszed, hogy mindenki lusta dög, mert 1 vagy 2 dolgot nem szeret csinálni. A háztartásban minden mást én csinálok, hivatalos ügyeket intézek és a kislányunk dolgait is kézben tartom. Elég öntudatos vagyok, jó munkám van, céljaim, és benne van a családom is. De a kertészkedés és a vasalás nincs.

Arra akartam rávilágítani, hogy mindenki más és nem lehet rákényszeríteni senkire olyan viselkedést, ami nehezére esik. Ha nem akar magától takarítani, és korábban sem akart, nem fog megváltozni. Ezt számon kérni nem igazságos.

2019. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
#22 Csak két megjegyzés: 1. nincs uram 2. sok sikert az alázatos de egyben öntudatos nőhöz. Ja, én szoktam takarítani, de ez nem csak az én dolgom, hanem közös feladat. A kérdésedben leírt nő szerintem depressziós. Ha meg mindig ilyen volt, és ez zavarja a férjét, nem kellett volna elvenni.
2019. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Látom savanyú a szőlő, mert hogy nagyon fújsz azokra akik kényelmi okokból megtehetik hogy ne csináljanak olyat amihhez nincs kedvük. Amúgy emiatt elhagyni biztos nem fognak, főleg hogy igényes, mindig toppon lévő nő vagyok ha kinézetről van szó, és nem mellesleg pénzem is van, ergo simán boldogulok egyedül is. Furcsa, mert eddig még soha senki nem szakított velem (kivéve a tini pasim még anno), vajon véletlen? Na mindegy, nem fogok értelmetlen vitákba belemenni, ez volt ide az uccsó hozzászólasom, további szép napot!
2019. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%

A férj elmosott valaha is egy tányért?

Vagy olyan, mint az enyém, hogy ha félévente egyszer bevállalja, hogy közelgő program miatt felmos, mert mindent megcsináltam, de ez nem fért bele, akkor utólag nekem vágja, hogy "itthon ültél a gyerekkel és erre sem volt időd?".

2019. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

A férjnek mi a fura ha ezt el is mondta? Ennek tudatában volt együtt vele ..

Nem megjátszotta a házi tündért és mégsem csinálja meg.

2019. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Jól értettem? Javítsatok ki ha nem. Szóval a nő nem jár el dolgozni? Otthon semmit nem csinál?Pár kérdésem még van. Gyerek van? Ha igen azt rendesen ellátja? Autót vezet? Vagy itt is a férjére van utalva.

Mit csinál ez a nő egész nap?

2019. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Elválnék simán, bár nem tudom minek vette el egyáltalán? A nő egy dolog, hogy lusta, de a környezetére is full igénytelen. Ez egy olyan tulajdonság, ami szerintem hamar kijön és ehhez nem kell sokáig járni.. Szóval a férjet sem értem.
2019. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Azonnal hagyja ott! Az ilyen "nő" nem érdemel egy olyan férfit, aki házat tol a segge alá és csak takarítania kell, dolgozni meg semmit. Nagyon makacs és meggondolatlan a párja, a nő tökéletesen ért ahhoz, hogy hogyan kell tönkretenni egy kapcsolatot. Mintha az exemről olvasnék, komolyan.
2019. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!