Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik a jogaim, mint anyának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a jogaim, mint anyának egy valás során?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyunk a férjemmel,az anyósom házaban lakunk.Készülök a kicsivel albérletbe,hogy a válás ideje alatt már ne legyek itt.Tudom,hogy az apának ugyanannyi joga van a gyerekhez,de a kicsi természetesen nálam lesz.Nem követelheti,hogy vele lakjunk mig nem valtunk el? Köszönöm.Elvaltak és hozzáertők válaszát kérem.köszönöm

2019. júl. 17. 08:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tehát kötelezhet,hogy otthon lakjak?
2019. júl. 17. 08:17
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kötelezhet, felnőtt ember vagy.
2019. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy tudom, hogy a gyerek automatikusan az édesanyával marad, ha jó életkörülménnyel rendelkezik: gondoskodik róla, lakhatást biztosít neki stb.
2019. júl. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez igy van en tudom,de a kérdés az volna,hogy amig nem valtunk el,nem e követelezhőtget
2019. júl. 17. 08:34
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Kifosztani az aptyukot.
2019. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem. Esetleg hogy többet láthassa, viszont ehhez igen, joga van. De hogy vele éljen a gyerek, ehhez külön kérelmet kell benyújtani a bíróságra és ez nem egyszerű procedúra, ha csak a gyámügy nem talál olyan körülményeket (aminek brutálisan kell lennie), vagy te bele nem egyezel... Szóval ettől szerintem nem kell félned. Ha minden rendben van a kicsi környezetével akkor nem ítélik oda az apának csak úgy, mert " ő akarja"
2019. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és válás előtt sem. Válásig meg tuti biztos hogy az anyával marad a gyerek, de a te esetedben válás után is :) A láthatóságban kell megegyeznetek vagy majd a bíróság dönt
2019. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Akár ma délután költözhetsz az ország másik felébe. A láthatást kell biztosítanod, tehát mehet. De nem vagy köteles beengedni a lakásodba. Egy ügyvédet jó lenne megkérdezned. Esetleg kérhetsz felügyelt láthatást, mert apuka kicsit agresszív és iszik is, nem szeretnéd kettesben hagyni a gyerekkel.
2019. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom,hogy az apának ugyanannyi joga van a gyerekhez,de a kicsi természetesen nálam lesz."


Mi az, hogy "természetesen"? Most akkor vagy ugyanannyi joga van, vagy természetesen.

2019. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgyis a legelső dolgod hogy megbízol egy ügyvédet , tehát lesz lehetőséged megkérdezni olyantól aki tisztában van ezekkel a dolgokkal. Mert itt a sok önjelölt ügyvéd mondhat bármit...
2019. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!