Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » 90 napos diéta

A kérdés

Kollégistának diétás étrend?

17 éves lány vagyok és fogyni szeretnék 185 cm és 78 kg vagyok.Hetente hatszor edzek naponta többször is 1-2 hete.Egy hétre 5000 forintot kapok koliba.

A kérdésem az lenne,hogy milyen diétát állítsak össze magamnak és mire figyeljek az ételeknél?Van erről esetleg egy jó könyv/weboldal?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogyás, diéta, kollégium, edzés

febr. 3. 13:25  Privát üzenet  

A válaszok
Nőknek napi 1200 kalóriát szoktak ajánlani fogyáshoz, de mivel te lényegesen nagyobb vagy az átlagnál, 1500 kalóriát javaslok.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 3. 15:07 Privát üzenet
Normális a súlyod. Ennyi edzés rengeteg, -e mellet növeld a fehérje és zsír fogyasztást, és csökkentsd a szénhidrátot.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 3. 15:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudtok esetleg példát mondani olyan ételre ami mikróban is elkészíthető?(zacskóslevesen kívül :D )

# 3/4Időpont febr. 3. 19:54 Privát üzenet
Szia! Kaloriabazis.hu-n ki tudod számolni az ideális fogyás mértékét, és hogy mennyi kalóriára van szükséged egy nap. Ez az oldal jelzi a makrotápanyagok helyes arányát is (zsír, szénhidrát, fehérje). Sztem az 1500 kcal nagyon kevés a magasságodhoz pláne hogy edzel is. Én 1600-zal fogyózom pedig lényegesen alacsonyabb vagyok. Én pl. reggelire 30 g zabpelyhet szoktam leönteni egy pici forró vízzel, összekeverem egy reszelt almával és fahéjjal. Néha keverek hozzá natúr joghurtot vagy más gyümölcsöt is. Ez elég olcsó kaja. Ebédre főtt/párolt csirkemell jó sok párolt zöldséggel (pl sparban a sajátmárkás brokkoli/répa/karfiol keverék 370 Ft a fél kiló) és 150 g főtt rizzse/bulgurral. Ezt talán mikróban is meg lehet csinálni de egy serpenyőben a legegyszerűbb. Én csak egy evőkanál olajat teszek alá, azon megpirítom a húst, utána beleöntöm a zöldségeket, ráöntöm a bulgurt+ egy kis vizet és fedő alatt párolom még egy kicsit.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 14. 14:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez megfelelő diétás/szálkásító étrend?
Jó ez az étrend?
Hány kcal kell ahoz naponta hogy hetente fél kilót tudjak fogyni?
Jó ez a diétás étrend?
Tudtok nekem mondani jó diétás étrendet?
Komplett diétás étrend?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések a 90 napos diéta rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!