Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Jó ötlet így fogyni 20 kilót?

Jó ötlet így fogyni 20 kilót?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem a fogyókúrát reggelizninnem nagyon tudok ezért délbe szoktam először enni.zöldség krémlevest ,2 tojásos rántottát simán olivaolajon,főtt tojást,párolt zöldségeket egykis yoghurtal de ezt persze nem egy nap hanem minden nap mást .uzsira egy almát vagy zöldségeket nyersen,vacsira meg sima sós túró paradicsommal meg hasonlók.itthon szoktam edzeni zsírégető gyakorlatokat meg gugolok de nem voltam rosszul egyszer se .és ha elértem a célom akkor nem fogok nekiálni zabálni.csak akkor már a rozsos kenyeret is beiktatnám.ja és étkezések előtt megiszok 1 pohár citromos vizet sok helyen olvastam hogy a citrom elősegíti az emésztést.

2020. febr. 5. 22:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Ezt így nehéz megmondani. Alapvetően jó dolgokat eszel, de figyeld egy ideig a kalóriát és a makrókat is - vidd be a szükséges fehérjét, és ne menj az ajánlott kalóriaminimum alá (hogy ez mennyi, a súlyodtól és egyebektől is függ, a kalóriabázis segít).
2020. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Laylah ***** válasza:
0%

Nem.

A reggeli a legfontosabb étkezés a nap folyamán, az indítja be az emésztést. Keveset és kevésszer eszel, de ezen kívül semmit nem tudni rólad, magasságod, korod, súlyod, tanulsz vagy dolgozol, stb.

Kell, hogy reggelizz. Ehetsz mondjuk zabkását, este összerakod a hozzávalókat szárazon egy tálkába, reggel öntesz rá tejet és egy percre bedobod mikróba. Nem sok minden kell hozzá, 35-50g zabpehely, két kiskanál chia mag, egy adag fehérjepor, 125 ml tej. Vagy granolát/müzlit joghurttal/tejjel. Szendvicset is össze tudod rakni előző este, hűtőben eláll reggelig. 5 perced csak van enni...

Napi ötször kellene enni. A reggelire már írtam, tízóraira ehetsz mondjuk banánt/almát/2 kiwit/grapefruitot/narancsot, mellé mondjuk 5 szem mandulát, esetleg egy szelet (nem csomag, szelet!) Belvita kekszet. Ebédre gondolom azt eszel, amit eléd tesznek, ha nem, akkor 125g csirkemell/lazac 45g jázmin/basmati/barna rizzsel, 100g zöldségkörettel, esetleg 1 paradicsommal. Uzsonnára mehet ugyanez, vagy valami saláta tonhallal/sonkával (caprese salátához mondjuk csak 3 db paradicsom meg 1 zacskó light mozzarellagolyó kell, meg némi fűszer) és 2-3 abonettel. Vacsorára jobb lenne, ha beszereznél fehérjeport, de ehetsz mondjuk tzatzikit sonkába töltve abonettel, vagy kefirt 2 szelet tk kenyérrel, bármit, ami kijön 200-250 kcal-ból és nem gyümölcs, nem puffaszt.

Attól, hogy diétázol, nem kell megvonnod magadtól a kenyeret, csak nem a fehéret kell venni. Reggelente almaecetes víz is segít.

2020. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Laylah ***** válasza:
72%
1.: A kalóriabázis sokszor nem segít, mert ami az előnye, az a hátránya is: a felhasználók szerkesztik. Ugyanarra a tételre gyökeresen különböző, sokszor pontatlan találatokat kapsz. Akkor már inkább Noom, de a legjobb a MyFitnessPal. 5 szót az is meg tud jegyezni angolul, aki soha nem találkozott angol szavakkal leírva sem.
2020. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jajj elfelejtettem leirni a sulyom .amúgy 18 vagyok 75kg és 170 cm
2020. febr. 7. 12:25
 5/21 anonim ***** válasza:
#3: Én arra céloztam, hogy nézze meg a kalóriabázisban, mennyi a BMR-je.
2020. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
23%

18 éves vagy.. 170cm és 75kg.. ehhez a magassághoz a te testsúlyod kb tökéletes.. én mit meg nem adnék érte... :D

Én is 18 vagyok, 170cm és 80kg de engem nem idegesít mert még így sem vagyok kövér.. úgyhogy nyugi jó vagy így ahogy vagy

2020. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Laylah ***** válasza:
55%

BMR:

655 + (9,6 × T) + (1,9 × H) - (4,7 × K)


655+720+323-84,6 = 1613,4 kcal.


Egészséges fogyás: BMR-150 kcal = 1463 kcal.

2020. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy a legtöbb ember energiája 90%át arra fordítja ami az eredmény, csak 10%át hozza.


Sokan úgy kezdik a diétát, hogy megvonnak maguktól bizonyos étel típusokat.


Pl.: Elhatározzák, hogy nem minimalizálják a szénhidrát bevitelt. Nem esznek több kenyeret, az az ördög étele :D.


Majd hetek múlva, amikor látják hogy semmi eredmény nincs és a diétájuk is a sok megvonástól olyan szinten gyötrelmes, hogy képtelenek tovább csinálni így feladják.


Nem attól fogsz fogyni, mert nem eszel roszkenyeret.


Hanem mert kalória deficitben vagy. A definíció alapján kevesebb kalóriát viszel be mint amire szükséged van és attól fogsz.


A testedet nem érdekli, hogy Fornettiből vittél be 400 kcalóriát, vagy egy 4-5 tükörtojást ettél.


2 dolgon múlik csak az eredményes fogyás.


1. Normális fehérje bevitel


2. Kalória deficit


Minden ami utána jön, már csak "kozmetikázás" az egészségesebb élet útján, ami persze nem befolyásolja a fogyást.


Kivéve persze ha nem vagyotok testépítők akik embertelen testzsírszázalékot akarnak hozni, vagy MMA harcosok, akik vernyes előtti mérésre fogynak stb...

2020. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

8. Nagy butasàgot írtàl. Pont rohadtul nem mindegy hogy valaki fehérlisztes pékàrut eszik, vagy húst, zöldséget, tojàst, egészséges zsiradékokat, olajos magvakat.

A szervezetet érdekli mit kap. Az egyes bevitt ételek màsképp hatnak rà. Attól függ miből van. Kb itt bukik el a kalóriaszàmolgatàs elve is egyébként. Az elmélet és a gyakorlat ugye. Kicsit informàlódj, hogy hogyan működik az emberi anyagcsere, a test hormonrendszere. A finomliszt, fehér cukor példàul a 2 legrosszabb vàlasztàs ami létezik.

2020. febr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9# Fogytam már 30kgot :D


Ha akarod küldök before after képeket, plusz insta elérhetőséget, hogy tényleg az vagyok.


Azóta el kezdtem testépíteni. Most is pont diétázok, csak magasabb szinten. Jelenleg 91.8kg vagyok és 85 a végső cél "elvileg", de majd meglátjuk hogy fogok kinézni, de most is pár hetet 96ról indultam és szépen fogyok.


Elárulom, hogy reggelente eszek fehérlisztből készült kenyeres a tojásrrántotta mellé.


És indőnként a gyros is becsúszik.


Ja és 16 évesen amikor 30kgot fogytam, azt sem tudtam mi a diéta.


Csak többet sportoltam és valamivel kevesebbet ettem (minimálisan) mint ahogy eddig és jött ez eredmény. Az elég leegyszerűsített, buta megközelítés volt, de működött és ott is ettem pizzát, gyrost. (a kedvenceimet, csak kevesebbet)

2020. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!