Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Jó ötlet így fogyni 20 kilót?

Jó ötlet így fogyni 20 kilót?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem a fogyókúrát reggelizninnem nagyon tudok ezért délbe szoktam először enni.zöldség krémlevest ,2 tojásos rántottát simán olivaolajon,főtt tojást,párolt zöldségeket egykis yoghurtal de ezt persze nem egy nap hanem minden nap mást .uzsira egy almát vagy zöldségeket nyersen,vacsira meg sima sós túró paradicsommal meg hasonlók.itthon szoktam edzeni zsírégető gyakorlatokat meg gugolok de nem voltam rosszul egyszer se .és ha elértem a célom akkor nem fogok nekiálni zabálni.csak akkor már a rozsos kenyeret is beiktatnám.ja és étkezések előtt megiszok 1 pohár citromos vizet sok helyen olvastam hogy a citrom elősegíti az emésztést.

2020. febr. 5. 22:50
1 2 3
 11/21 Laylah ***** válasza:
100%

Valaki itt nagyon nem akarja, hogy a kérdező lefogyjon, vagy esetleg magának a kérdezőnek nem tetszenek a hasznos válaszok, amik nem a koplalás mellett szólnak, mert ami kicsit is hasznos lenne, mind le van húzva 0%-ra. Pedig ha valakik, akkor pont mi le is tettünk valamit az asztalra, én is 33 kilót fogytam, a másik válaszoló szintén 30-at...


A másik válaszolónak igaza van, az teljesen mindegy, hogy miből viszed be a 400 kcal-t, vagy az összesen mondjuk 1400 kcal-t naponta, az eredmény fogyás lesz, ha nem léped túl. Viszont az egy fontos körülmény, hogy az a fogyás nem lesz egészséges, mert a tested nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, és ugyanolyan szarul fogsz kinézni mint előtte, csak kisebb méretben. A megfelelő arányra belőtt makrók (ch-fehérje-zsír) sokat segítenek az arányos test kialakításában, elérésében.

2020. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11# Igazából csak a fehérje számít.


A zsír és ch arány egyátalán nem.


Maximum akkor ha 14 heted van testépítő versenyig és 5%re próbálsz lemenni.


Ha valakinek van fölösleges 3 órája:

https://www.youtube.com/watch?v=u93oh9kC-rU


Joe Rogan 2 Phd dietetikussal beszélget ahol ez a téma is feljön. Sőt nem csak a ch/zsír arány, hanem az is hogy lényegében mindegy miből viszed be.


Felhoztak egy tényleges testépítőt példa képpen, aki olyan sok rizset evett, hogy már nem bírta így azt ajánlották hogy a kalória egy részét vigye be magasabb kalóra számú "egészségtelennek" titulált ételekkel és sokkal jobb lett a közérzete, a versenyszintű eredményei nem romlottak.


Szóval én ménrökinformatikusnak tanulok, semmi közöm a témához. Én csak egy példa vagyok, ami semmit sem jelent.


Viszont nálam sokkal okosabb emberek ugyan ezt elmondják, ami velem megtörtént.


Szóval nem hiszem, hogy hülye tanácsokat írnék direkt, hogy senki másnak ne sikerüljön lefogyni csak nekem és így egy még kisebb "elitbe" tartozzak :D

2020. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mit eszik az ember. Jaa hogy az egészség az nem szàmít csak a fogyàs?? Hàt aki így àll hozzà az szomorú . Van akinek az egészsége is fontos. Én meg 38 kgt fogytam.

De akkor nyugodtan egyetek fehér kenyeret meg fornettit. Gratula hozzà.

2020. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Laylah ***** válasza:
13.: mi köze a fehér kenyérnek vagy a fornettinek a teljes kiőrlésű és/vagy rozskenyérhez? Szénhidrát igenis kell a test egészséges működéséhez, az agy pl. abból nyeri az energiát.
2020. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

13#


Miről beszélsz? :D


Nem azt mondtam, hogy csak fornettit enni, vagy csak fehér kenyeret, hanem hogy hülyeség ezektől megvonni magad, ha szereted őket, mert ezek önmagukban nem befolyásolják a fogyást.


Amúgy meg szerintem az emberek 99%nál egészségesebb vagyok a diétámmal, plusz a heti 4-5x edzésemmel. Még úgy is hogy időnként meg eszek egy gyrost, barátokkal egy pizza szeletet vagy akármit és még így is fogyok.


Főleg hogy én már nem vagyok körvér, jelenleg a sajtreszelős kockahasra hajtok.

2020. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14: A 8. válaszban volt ez: "A testedet nem érdekli, hogy Fornettiből vittél be 400 kcalóriát, vagy egy 4-5 tükörtojást ettél."

"mi köze a fehér kenyérnek vagy a fornettinek a teljes kiőrlésű és/vagy rozskenyérhez?"

Esetleg az, hogy mindegyikben van több-kevesebb búzaliszt.

Szénhidrátot sok mindenből be lehet vinni, akkor is, ha épp nem eszel gabonát, lisztes ételeket. Az agy ch igénye kb. 130 g, a legtöbb ember ennél jóval többet bepakol naponta. Még a cukorbetegeknek, IR-eseknek szánt 160 grammos diéta is többet tartalmaz. Egyébként a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a szervezetünk már tápanyagokból (zsírból és fehérjéből is) elő tudja állítani magának a szükséges cukrot. Persze ez nem jelenti, hogy nullázni kell a szénhidrátot vagy félni kellene tőle.

Nekem pl. azért nem mindegy, hogy miből viszem be a kalóriákat, mert IR-es vagyok és a pajzsmirigyem alulműködött, egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy gluténérzékeny vagyok. Amióta nem eszem kenyeret, tésztát stb. (se búzából, se rozsból), azóta rendbejött a pajzsmirigyem. A pajzsmirigy fontos szerepet játszik az anyagcserében, ezért ahogy az elkezdett normálisan működni, lefogytam. A finomított szénhidrátok kerülése, a ch csökkentése pedig az inzulinérzékenységemet javította, stabilabb a vércukorszintem, ritkábban vagyok éhes, jobb a közérzetem.

Bírom, amikor testépítőket hoznak fel példának arra, milyen étrenddel lehet fogyni (12. válasz). Egy átlag embernek nincs szüksége annyi szénhidrátra/kalóriára, mint egy profi sportolónak, kevesebb kalóriából kell hozzájutnia a szükséges tápanyagokhoz. Tehát érdemes megválogatnia, mit eszik.

2020. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

14#


Szeretem a szelektív látású embereket. A 8-as válaszban ez is benne volt:


"2 dolgon múlik csak az eredményes fogyás.



1. Normális fehérje bevitel



2. Kalória deficit"


Szóval amikor azt mondom, hogy 400 kcal tojásból vagy fornettiből, nyílván nem arra gondolok hogy az egésznak csak ch-t viszbe, de normális fehérje bevitel és megfelelő kalória szánál teljesen mindegy mekkora a ch és zsír arány.


"Egy átlag embernek nincs szüksége annyi szénhidrátra/kalóriára, mint egy profi sportolónak"


Amúgy képzeld egy testépítő kevesebb szénhidrátot visz be arányosan, sőt náluk van egy olyan fázis is hogy teljesen megvonják a szénhidrátot.


Stb...


Itt nem a szénhidrátról van szó. Ez egy extrém példa lett volna hogy még egy testépítőnek is mindegy mekkora a ch és zsír arány amíg normális a fehérje bevitele és megfelelő kalóriát eszik.


Sőt még az is hogy valamilyen fokon hogy miből viszi be.


(Amúgy gondolom nem kattintottál rá a linkre amit linkeltem)


Ez extrém példa. Ha náluk működik 15%ról 5%ra le diétázásnál, akkor mért nem működne olyannál aki 35%ról 25%ra szeretne lemenni? Vagy 25ről 15re?


A másik meg hogy az egész kommentem arról szólt, hogy hülyeség megvonni magad specifikus termékektől, mert nem attól függ a fogyás.


Ezért elég nagy baromság olyanokat mondani, hogy majd "beiktatja valaki a rozskenyeret is amikor már lefogyott" (kérdező).


Vagy egyébb olyan praktikák, mint a "étkezések előtt megiszok 1 pohár citromos vizet" mert akkor jobban fogyok.


Ez mind hülyeség, bármit ehetsz amíg megfelelő kalória és megfelelő fehérjét tartod.


Az más ha valami rád egyedi betegséged, érzékenységed van, ami ebben meggátol, de a maradék emberek 90%ának nincs.

2020. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, bocs 16#nak írtam.
2020. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A 90% nagyon optimista becslés. Ha valakinek 20 kg feleslege van, akkor már elég nagy az esélye, hogy van valamilyen anyagcsereproblémája, inzulinrezisztenciája és/vagy pajzsmirigy-alulműködése, csak sokan nem jutnak el odáig, hogy ezt kivizsgáltassák.

Amúgy én nem értem, miért akartok rábeszélni bárkit arra, hogy igenis egyen kenyeret, legyen az teljes kiőrlésű vagy rozsos. Régebben én is ettem egészségesnek mondott kenyérféléket, hát őszintén szólva egyáltalán nem voltam oda értük. A friss fehér kenyeret szerettem, de azt ugyebár jobb kerülnöm, már egyáltalán nem is hiányzik. Semmi nincs a kenyérben, amit ne lehetne más ételekből bevinni. A citromos és almaecetes vízzel sincs semmi baj, lehet, hogy nem ettől fog fogyni, de jót tesz az emésztésnek és a friss citromlében van egy csomó C vitamin.

2020. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19# Nem akarok rábeszélni senkit sem egészségetelen ételekre.


Csak megfelelő fehérje bevitel mellett, ha kalória deficitben vagy fogyás szempontjából nem számít mi mást eszel.


Akár végig csak csokit is ehetsz. Rettenetes lesz, mert elég kalória sűrű így jól lakni nem fogsz tőle, plusz ötletem sincs mit tud veled csinálni az a sok cukor...


... de a lényeg hogy még úgy is fogynál.


Mert definíció alapján a kalória deficit azt jelenti hogy kevesebb kalóriát viszel be mint ami elhasználsz.


Szóval fogysz...


Ez alapján óriási nagy hülyeség, hgoy "Fogyni akarok, ezért elhatározom, hogy nem eszek X és Y dologot".


Mert nem az fogja meghozni az eredményt.


Szóval ez a (pédánál maradva) nem eszek kenyeret míg le nem fogok a tökéletes súlyomra is baromság.


Szimplán mert olyan dologra koncentrálsz, ami semmi eredményt nem hoz, viszont rettenetesen megnehezíti a fogyásod és potenciálisan emiatt lehet feladod.


Pl.: Ezért nem szoktak rettenetesen elhízott embereket maximálisan tiszta diétákra rakni.


Többnyire flexible dietingel kezdenek, sőt annak is csak "megszépített változatával", hogy "Egyél azt amit akarsz, míg nem lépsz túl egy adott kalória számot".


... és ezt a kövér ember megtudja csinálni, mert nem egy óriási 180 fokos fordulat, ami maximum 2 héten át bír, majd elmegy a Mcdonaldsz mellett és feladja.


Szóval azzal kezdeni bármilyen diétát, hogy megvonon magadtól bármilyen kedvenc ételedet baromság.


Először kezd el fogyni, majd utána ki lehet kozmetikázni a diétát azzal, hogy mondjuk napi 5x eszel, majd figyelsz arra hogy minden étkezésen beviszel egy kis fehérjét.


Majd aztán kicsit pontosabban viszed be a fehérjét.


Majd elkezded az ételeket egészségesebb alternatívákra cserélni ....


Stb....


Csak így lehet. Az emberek nagy részének nem megy a 180 fokos egyik napról a másikra változás.


Nekem ment. Így fogytam 30kgot, de pl.: édesanyukámnak nem, akik kb 3 havonta "új diétába" kezd. Úgy hogy már volt 2x dietetikusnál és legalább 3-4 diétát kipróbált.


A másik dolog meg.


Kis mennyiségben nem egészségtelen a kenyér, tészta, mondjuk Jack Daniels szósz (ezt én imádom, azért hozom fel példának) viszont életstílus váltásnál arra kell figyelni, hogy az fentartható legyen ... éveken át.


Nem arra az X hónapra, ami alatt lefogysz. Hanem remélhetőleg életed végéig.


Amúgy meg rengeteg egészséges diéta tartalmas a példád alapján a kenyeret.


Meséltem a dietetikust, hogy anyukám 2x volt én 1x voltam nála még mielőtt elkezdtem fogyni. Az is tele volt általad "egészségtelennek" megítélt dolgokkal kis mennyiségben.


Pl.: Reggelire joghurt, rozskenyér és csírke felvágott.


Majd képzeld, amikor már lefogytam és már 8 éves aktívan sportoltam, elértem azt a szintet, hogy "Na most kell egy kis profi segítség, hogy tovább jussak és elérjem a célomat".


Elmentem egy IFBB pro testépítőhöz és étrendet irattam vele. Ő is alkalmazott a diétában rozskenyeret (itt cska a példánál maradok, de nyugodtan gondolj más dolgokra is).


Pedig ez már egy elég "tiszta" diéta.


Meg persze rengeteg dietetikus Phd, a téren kutató véleményét is meghallgattam, elolvastam a témával kapcsolatban.


Be is linkeltem 2 példát.


Hidd el, hogy nem egészségtelen 1 szelet rozskenyeret megenni a reggeli tojás mellé.


... de amúgy van olyan diéta ahol igyekszel minden széhidráttól megvonni magad és csak állati eredetű termékeket eszel.


Minden működik, csak az nem, hogy "mostantól nem eszek kenyeret" és az ehez hasonlóak nem.


A kenyér nél maradva, amúgy magas ch tartalmű, alacsony mikrotápanyag tartalmú és a glutén benne pár embernél problémát okozhat, de moderált fogyasztásban megfelelő ételekkel társítva egészséges.


Azok az emberek akik meg addig evett termékeket 1 nap alatt megvonják maguktól, elkönyvelik a diétázást, nehéznek, rettenetesnek és tarthatatlannak.


Annak akin +30kg van (vagy 20) már az is egészséges ha csakis kizárólag kenyeret enne reggelire, amíg fogy.


Mert ha nem tudnád, +30kgmmal a +30kg sokkal egészségtelenebb, mint a nem megfelelő forrásból beszerzett CH...


A +30kg fogja megőlni...


Ha neki a csak kenyér fogyasztás segíteni ennek leadásában biznyos étkezéseknél. Még az is egészségesebb...


(A moderált fogyasztás, meg tényleg őrület, hogy ilyen szinten támadod)

2020. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!