Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napos diéta 17 évesen?

90 napos diéta 17 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok, és szeretnék fogyni. Eddig a 90 napos diéta szimpinek tűnt, viszont nem tudom, mennyire lenne durva. Sok helyen olvastam, hogy nagyon sok kiló lemegy vele. 17 vagyok, 161cm és 58kg, szóval annyira nagyon nem drasztikus a helyzet, ezért nem szeretném túlzásba vinni. 50-52kg körülire szeretnék lefogyni, szerintetek érdemes lenne a 90 napos diétát elkezdenem és abbahagynom akkor, amikor elértem a célom, vagy valami lightosabb diétát csináljak? Persze emellett edzenék:)


Előre is köszönöm szépen a tanácsokat!



2021. jan. 11. 15:16
1 2
 1/12 Sityu69 válasza:
41%
A BMI kalkulátor szerint egy normális testtömeggel rendelkező ember vagy ilyen magassággal. Ha tovább fogysz akkor átmész a sovány kategóriába. a helyedben én a szimpla edzést választanám, mint a fogyókúrát.
2021. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szia! Köszi, ezt én is tudom. Ennek ellenére úgy olvastam eddig szinte mindenhol, ahol utánanéztem, hogyha hasból szeretném ha menne a dolog, akkor nem elég az edzés, ezért szeretnék diétázni is! A számok sem tetszenek sajnos. Azért még egyszer köszönöm!
2021. jan. 11. 15:33
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom ez segít-e, de én pár napja tettem fel egy kérdést, amire ezzel kapcsolatban is érkezett válasz: https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


Amúgy milyen durva XD Én is 161 cm és kb 58 kg vagyok. Bár utoljára decemberben mértem magam. Én recepteket a Kolly facebookos csoportból szoktam nézni, meg ezdés tervek is vannak ott. Ha gondolod, akkor nézd meg!

2021. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

16 évesen csináltam a 90 naposat, és szerettem.

De ettől függetlenül ma felnőtt fejjel már nem csinálnám. :D Nagyon tudományosan hangzik az a sokminden amit írnak róla, de a gyakorlatban nem annyira tesz jót a szervezetnek.

2021. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as: Uuuu, abban én is benne vagyok, de nem tudom, hogyy van-e full edzésterv ott?


4-es: Nekem mostani fejjel is kicsit durvának hangzik, de gondoltam kipróbálnám, csak tényleg attól ijedtem meg, hogy mennyi kilókat lefogytak az első hónapban. Nem szeretném túlzásba vinni.

2021. jan. 11. 16:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

17 vagy tehát talán már nem maradnál vissza a fejlődésben viszont egy felnőttnek se jó h 4 naponta eszik csak fehérjét. Szóval ha nem akarsz vitaminhiányt meg elfogyni az izmaidat és egy löttyedt testet ami legalább vékony akkor ne csináld! Mert bár fogyasztani fogyaszt az kétségtelen de közben még szenvedhetsz is a sok tiltás miatt...


Inkább napi 3-5 kiegyensúlyozott étkezés, zöldség, gyümölcs tojás zsírszegény tejtermék tk gabona pékáru olajos mag. Na zabáld magad halálra de lakj jól kb és ne nagyon nassolj. Sztem kb 3 fő étkezés meg 1 nasi elég kell legyen. És heti 1-2 x lehet 1 étkezésed ami az amit szeretnél csak szintén a mennyiség legyen normális pl reggelire megeszel egy kakaós csigát meg iszol mellé egy cukros kakaót vagz vacsi után eszel egy zacskó chipset. Édességnek egyél lehetőleg egyébként gyümölcsöt v magas kakaótartalmú étcsokit, úgyis van heti 2 étkezés amikor szabad bármit.


És látod hogy ez így nem túl nehéz, minimális önfegyelemmel betartható. Amit viszont ne hanyagolj semmiképp az a mozgás legyen cserébe. Heti 4-5×1 óra intenzív edzés, pl futás 30 perc+ erősítő edzés- youtuban lehet találni nagyon hatásosakat(helyi fogyás nincs!!!, a hatásos ami közben fáj és utána is érzed a végtagjaid rendesen :D). Meg igyekezz amúgy is mozogni, sétálni minden nap, sétálni a boltba, táncikálni főzés közben stb...


(Ha ez nem elég (amire nagyon kis esélyt látok)- kb február végéig nem fogysz semmit úgy hogy heti 1x azonos ruhában és napszakban méred magad- a reggelt javaslom wc után, akkor írd össze mit ettél a héten- mérd le grammra kivételesen és számold ki a kalóriáját. Majd ha több 2200-nál mert kb ennyi mozgással ennyi a szükségleted akkor tudatosan kezd számolni az ételeid kalóriatartalmát és egyél kb 1500- 1800at. De ez az egész csak akkor, ha 1.5 hónap alatt sem fogysz...)


Ahogy leírtam, nem fogsz 5 kilókat egy hét alatt lefogyni, de nyárra eléred a célod és bomba alakod lesz meg a közérzeted is jó marad közben! És ha megtartod a sportot meg az egészséges étkezési szokásaid vissza sem hízol, garantált! Sok sikert!

2021. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia 6-os! Köszi a válaszod, tényleg hasznos!:)

Kalóriát semmiképp sem szeretnék kezdeni számolni, kicsit hajlamos vagyok az ilyen pszichológiai bajokra, mint például az evészavar, és nem szeretnék bajt:D


De minden mást kipróbálok, amit mondtál, hiszen én sem szeretném sanyargatni magam. Tényleg köszönöm!

2021. jan. 12. 07:08
 8/12 anonim válasza:
64%
Call me crazy de lehet ha jobb alakot akarsz nem a mérleget kéne alapul venni hanem inkább a tükröt. Mármint ha saját magad szerint jól nézel ki és jól is érzed magad a testedben, nem tökmindegy hány kiló vagy?
2021. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as: Szia! Persze, de engem mindkettő zavar.:)
2021. jan. 12. 13:08
 10/12 anonim válasza:

Inkább életmód valtással és edzéssel próbálkozz.

A 90 napos nem jó. 1. Nap fehérje az ok. 2. Nap keményítő, de a rizs is szénhidrát meg a burgonya is.

3. Nap szénhidrát, es ha bármi mást eszel hozza pl csirkés pizza sajt stb az mar fehérje.

A gyümölcs nap is szénhidrát mivel a cukor is szenhidratta bomlik le.

En is csináltam ezt a diétát anno es max 5 kg fogytam tőle.

Nincs értelme mert 4 napból 3 az szénhidrát.


En edzéssel es alacsony kalóriaval fogytam 20 kg fel ev alatt. Stagnaltam neha az igaz, de ennek mar 3 éve és csak 4 kg hiztam vissza. Azóta eszek mindent amit megkivanok csak mérsékelten.

2021. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!