Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mitől működik a 90 napos...

Mitől működik a 90 napos diéta és vajon normális-e ilyen sokat fogyni ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Nekem nem szimpatikus a 90 napos, de most olvastam egy hozzászólást, hogy az illető két hónap alatt 15 kilót fogyott. Én kiiktattam a az étrendemből a fehérlisztes, cukros dolgokat. Sok-sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, sovány husikat, tejtermékeket, tojást, gépsonkát, parizert, virslit, minimális zabkorpát, korpovitot és amiket ezekből elő lehet állítani. Néha eszem egy-egy túrórudit, vagy egy szem szaloncukrot. Minden nap ellipszis trénerezem.


Mindezzel nekem átlagban heti fél-egy kiló megy le, néha kevesebb, néha több annak ellenére, hogy még mindig 30 kiló körüli túlsúlyom van. Kb. 16-18 kiló ment le eddig. Picit elbizonytalanodtam most, hogy jó úton járok-e, vajon több sikerélményt tartogat-e 90 napos, vagy jobb az én "lassú" módszerem.


Köszönöm szépen előre is tanácsokat, véleményeket!


26/N


2010. nov. 23. 10:28
 1/7 anonim válasza:

arra vigyázz nagyon, hogy utána ne hízz vissza! :s

mert ilyenkor hiányzik a szervezetnek az összes anyag amit nem viszel be, és a diéta után felengedsz, és habzsolsz ezerrel. ez a hátránya.

2010. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem 90 naposat csinálok! Igyekszem elkerülni a hiánybetegségeket.
2010. nov. 23. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Miattam írtad ki ezt a kérdést. Nem hiszem, hogy Te rossz úton járnál, különböző alkatok vannak. 85-ről kezdtem a 90 napos, tehát volt miből fogyni. 2 hónapig bírtam (az előző hozzászólásomban leírt módszerrel), akkor abba hagytam, mert azt éreztem, hogy megvesznék egy kis sajtért, tejért, bármilyen tejtermékért és ez már nem normális. Attól függetlenül, hogy az adagokat nem tartottam be, több fehérjét fogyasztottam, mint az előírt. Még így is 2 hónap után elkezdett tiltakozni a szervezetem, utána 3 napig húst ettem sajttal, és mindenféle fehérjét, mert nagyon hiányzott. Nem jött vissza az a 15 kg, nem lettem cukorbeteg, nincsenek anyagcsere betegségeim. Viszont azt gondolom, hogy lett volna több bajom is, ha nm figyelek a testemre és erőltetem továbbra is. Mindenkinek azt kell tennie, amiről meggyőződése, hogy jó, hogy hasznos, használ a szervezetének. Ha Neked a lassú módszer működik és közben energikusnak érzed magad, akkor az a Te módszered, ne válts másra, ami esetleg a Te szervezetednek nem jön be.
2010. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értelek, köszönöm szépen a hozzászólásodat! :) Csak kicsit elbizonytalanodtam, mert belegondoltam milyen jó lehet ilyen ütemben haladni. Engem a "mérleg" visz előre hétről hétre, az, hogy látom milyen szépen apad a súlyom. És ezért kicsit irigy lettem a 15 kilóra ilyen rövid idő alatt. :))) Másrészt azért úgy gondolom, hogy az azért sok két hónap alatt.


Természetes érzés, hogy mindenki minél előbb szeretne minél látványosabb eredményt. Sok türelem kell a fogyihoz! :)


Meg amúgy tényleg érdekelne, hogy élettanilag mitől működik a 90 napos és hogy miért olvasom sokszor, hogy különböző betegségek derülnek ki a kúra alatt.

2010. nov. 23. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, te egy normális, ésszerű, viszonylag egészséges diétát csinálsz, aminek normális eredménye van: ideálig a heti fél kg. Miért akarsz elrontani valamit, ami működik?? Ha nem működne, érteném!!! De működik!!!

Néhány dologra kell figyelned, hogy MAJD ne hízz vissza. Tudnod kell, hogy soha többé nem kajálhatsz úgy, mint korábban. Ezért úgy kell kialakítani a táplálkozási szokásaidat, hogy inkább lassabban fogyj, de ne legyen hiányérzeted. (Gondolok itt arra, hogy ha kívánod a kenyeret, inkább azt szokd meg, hogy 1 szelet reggel, és annyi.) És a sportot sem hagyhatod abba.


Fogyhatnál többet... de mi értelme lenne? Lógó bőrrel akarsz járkálni, míg elégedetlenségedben vissza nem hízod, amit leadtál? Ennél te sokkal többet küzedesz azért, hogy jól nézz ki!!!

2010. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! De szó sincs arról, hogy módszert akarok váltani!!!!! :)))


Csak egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy lehet három hónap alatt 30-40 kilókat lefogyni.

2010. nov. 23. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Te csinálod jól! A 90 napos diéta nem egészséges! A heti, fél- egy kiló fogyás tök egészséges. Ha már le ment a felesleg akkor is figyelj oda az étkezésre és akkor már nem fogsz visszahízni se. Ráadásul azzal, hogy ilyen "lassan" mennek le a kilók a bőrödnek is van ideje visszahúzódni, így nem fog megereszkedni!
2010. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!