Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szerintetek, a disznó máj,...

Szerintetek, a disznó máj, fehérje tartalmú?

Figyelt kérdés
mert ha igen, akkor azt is ehetném, húsnapon, mert szeretem.
2011. máj. 30. 11:17
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:

az inkonpetens-helyett kajak impotenst olvastam:D:D:D

bár az is lehet meg hülye fogyúkúra függő önmagát sanyargató..én inkább sz@rnám le vhogy nézek ki azért a pár kilóért nem b@sznám szét magam...

2011. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

A 90 napos diéta baromság. Aki orvosi diploma mellett használja, az hülye. És itt most nem arról van szó, hogy egyetértünk-e a diéta működésével, hanem arról, hogy akinek van egy csöpp esze, az hamar belátja, hogy sz.r.

Eleve az is vicces, hogy a 3 CH nap el van adva, mint ha mást ennél. Holott a végeredmény majdnem ugyanaz! Fehérje hiányában a szervezet lebontja az izmokat. Ez tény, ezen felesleges vitatkozni. A szervezetet lehetőleg a zsírból való fogyásra kell rávenni, azt pedig egy rendes, alacsony CH, és magas fehérjetartalmú diétával lehet. Az nem összehasonlítási alap, hogy ki mennyit fogyott. Egy 80 kilós csaj nyilván jobban néz ki 15 kilóval könnyebben. Csak azt felejtitek el, hogy mennyivel jobban nézne ki akkor, ha annak a 15 kilónak 80%-a zsír lenne.

2011. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

mark86


aki lusta,vagy beszűkült tudatállapotában egészségkárosító diétákra vágyik annak az utolsó mondatot elég elolvasni!


Kamudiéták - a 90 napos elmebaj


2008. Jan. 29.


13:55:55, Kategóriák: Blogok

Kamudiéták - a 90 napos elmebaj


Az "90 napos diéta" nevű elmebeteg förmedvény valami eszméletlen mértékben elterjedt. Nonszensz, de éttermek étlapján és ételszállítő cégek heti menüjében is szerepel ez az ordenáré butaság és nincs egyetlen egy személy sem az elmeosztályról aki megkérdezi: ez hogyan lehetséges?


Érdekes, hogy nincs megfelelő táplálozástudományi ellenőrzés, vagy a cégeknél egy szakember aki azt mondja, ezt azért nem kéne!


(Persze mit várunk, amikor orvosok sincsenek képben azzal, hogy hogyan kellene normálisan táplálkozni?)


Miből áll ez az ostoba rendszer? 90 napból, amelyben négy napos ciklusokban csak különféle típusú ételeket lehet enni, mint fehérjenap, szénhirátnap, keményítőnap (sic), gyümölcsnap - zsírnap nincs?


Nos első kérdésem lenne ha az ötlet kiagyalója itt ülne velem szemben büntetőjogi felelőssége tudatában, tarkólövés előtt: a keményítő és a gyümölcscukor nem szénhidrát?


Nézzük csak egy "szakanyag"-ból a definíciókat:


"Mi micsoda, avagy melyik nap mit lehet enni...


Fehérje (protein): minden, ami állati eredetű, de nem zsír, vagyis: hús, hal, máj, tojás, tejtermékek, valamint ide tartozik a gomba és a szójatermékek is, valamint az avokádó


Keményítő: minden zöldség, ide tartoznak a hüvelyesek is (lencse, bab, borsó...)


Szénhidrát: finomított gabonafélék és cukor, vagyis tészta, sütemény"


Sőt, hogy kevesebbet kelljen gépelnem, íme a teljes anyag a megjegyzéseimmal:


"A diéta kiegyensúlyozott, vitaminokban és rostokban gazdag táplálkozást biztosít, hála a sok gyümölcsnek és zöldségnek!"


A vicc az egészben az, hogy az öltet kiagyalója úgy gondolja, az optimális tápanyagbevitel nem napi ciklusra épül. Tehát nem kell minden nap minden tápanyagot megadnunk. Lehetne ez az anyagcsere folyamatokkal is így ennyiből, egyik nap lélegzünk, másik nap eszünk, harmadik nap pisilünk, negyedik nap kakilunk!


"A fogyókúra a felesleges kilók leadása mellett megváltoztatja a szervezet működését, amivel garantálja, hogy a leadott kilók nem jönnek vissza."


Ez tök hihető! Ha valaki húzs év életmódjától dagadt, akkor csoda történik 90 nap alatt és valami varázs erőtér meg fogja védeni, miután természetsen eltűnt róla a zsír attól, hogy tápőanyaghiányos állapot miatt elkezd lepusztulni a teste és az immunredzsere!


"A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, amit így könnyen lebont. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. A diéta a fehérjenappal kezdődik, ezt követi a keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, így követi egymást a 4 nap sorban, 90 napon át. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely gyümölcsnap után következik, utána pedig fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható."


Na most ebből az az apróság maradt ki, hogy miért is fogyna le ettől az ember? Nem látom az energetikai egyenletet a képben!


"A reggeli minden nap ugyanaz: gyümölcs, esetleg 100 %-os, cukor hozzáadása nélkül készített gyümölcslé. Gyümölcs a délelőtt folyamán is fogyasztható, ebéd előtt 1 órával azonban már nem. (A banán is gyümölcs, tehát ez is ehető.)"


Itt meg is kezdjük az izomzatunk lepusztítását azonnal éhezéssel! A gyümölcsök semmiféle hasznos makrotápaynagot nem tartalmaznak, kivéve némi cukrot.


"1. nap: Fehérjenap

EBÉD: Főtt vagy sült hús, hal, tojás, sajt, valamint joghurt, kefir, túró (20 dkg összesen).

Ehhez bármilyen nyers salátát fogyaszthatunk, korlátlan mennyiségben. 1 szelet kenyér is fogyasztható (bár elhagyásával eredményesebb a diéta). Ebéd után 2 dl tészta nélküli levest kell inni. (Vannak, akik elhagyják, a diéta így is működik!)

Tejet, sajtot csak ezen a napon lehet enni.

VACSORA: Ugyanaz ehető, ami ebédre, csak leves nélkül, kicsit kisebb mennyiségben."


Eszméletlen: 20 dkg hús, tojás vagy joghurt összesen. Az ugye senkit nem zavat hogy ezek fehérjetartalma jelentősen különbözik? Nem egészen mindegy hogy 20 dkg 3,5% fehérjetartalmú joghurt, vagy 20dgk 20% fehérjetartalmú húsról beszélünk!


Természetsen a testúly nem számít, egyen ugyanannyit a 60 kilós, mint a 140 kilós, nem számít hogy sportol, nem sportol stb.!


Kenyér! - No comment!

Leves! 2 dl leves, de hogy mit tartalmaz ez a leves, szintén lényegtelen, bár vegyük az alapot, akkor semmit!


"2. nap: Keményítőnap

EBÉD: Bármilyen zöldségféle (bab, borsó, zöldbab, kukorica, lencse, sárgarépa, burgonya…), főzve vagy sütőben sütve. Keményítő a rizs is. Ételízesítő, só, ketchup, főtt paradicsom használható. Nyers salátát is ehetünk korlátlan mennyiségben, valamint 1 szelet kenyeret (elhagyásával eredményesebb a diéta).

VACSORA: Bármilyen zöldségféle főzve, sütve, párolva, saláta… vagyis ugyanaz, mint az ebéd, csak kisebb mennyiségben."


Fordítsuk le: keményítő a szerzők szerint a normális, természetesen szénhidrátforrás. A mennyiség mindegy, diétázzunk 1 kiló cukros ketchuppel kotvasztott rizzsel!


"3. nap: Szénhidrátnap

EBÉD: Főtt tészta vagy pizza. Vagy bármilyen sós sütemény (egy adag pizzának megfelelően). Ízesítésként paradicsomszósz vagy kevés zöldség használható.

VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 gombóc fagyi, és 1 szelet étcsokoládé. (Aki nem kívánja az édes ízeket, ehet sós süteményt is…)"


A kedvenc napom: diétázzunk szeméttel, azzal, amitől elhíztunk!

Ennek a tudományos alapjaira erősen kíváncsi lennék! Az az apróság hogy a szénhidrátnapon a torta és egyeben zsírral is tele vannak, méghozzá a legrosszabbakkal, abszolúte nem számít!


"4. nap: Gyümölcsnap

EBÉD: Bármilyen gyümölcs, korlátlan mennyiségben.

VACSORA: Bármilyen gyümölcs, minden mennyiségben! :-)"


Az előző napi tombolás után savasítsuk el mégjobban a gyomrunkat és éheztessük testünket tovább tápanyagbevitel nélkül!


Mit nyújt ez a zseniális "diéta?"


1. Megfelelő fehérjebevitel híján a test katabolikus állapotba kerül. Ez az izmok bontását eredményezi (nem sportolóknál nyilván kis mértékben) azonban az anyagcsere teljes lelassulása és a zsíranyagcsere leállása a főbb következmény. Ha izmot bontasz, zsírt nem fogsz!


2. A megfelelő szénhidrátbevitel hiány szintén katabolikus állapotot okozba, ha nem kompenzálódna ez gyorsan olyna szénhidrátokkal, amelyek a nagy inzulinreakció miatt azonnal zsírfelmalmozáshoz vezetnek.


3. A telitetlen zsírok teljes hiánya az étrendben a hdl/ldl arány tönkretételével komoly problémákhoz vezethet.


4. A test általános lerobbanása következik be azáltal, hogy nem kapja meg napi szintén a szükséges makro és mikro tápanyagokat.


5. A delikvens fogyni fog látszólag, legalábbis testsúlyt veszít. Ez némi izom, a test glikogénraktárainak ürülése és az azzal járó négszeres mértékű vízveszteség (amely az izomtérfogatot csökkenti legjobban) eredménye és minimális zsírvesztés amely természetesen mindeképpen adódik a kalóriadeficit miatt. Minden, a legszarabb rendszer is működik egy szinten, mert a delikvens elkezd figyelni arra hogy mit eszik és mennyit, ez pedig jelentős kajabevitel-csökkenést eredményez!


Tény hogy ezzel már nem sokban lehet lerontani a hétköznapi táplálkozást!


Hihetetlen hogy ennyire el tudod terjedni egy olxan rendszer, amely alapjában nem ismeri fel azt hogy a szemét kaját kell kigyomlálni az étrendből. Hihetetlen hogy az emberek beveszik azt, hogy ugyanannak a szemétnek - amivel egyébként is táplálkoznak - megvariálásával eredményt lehet elérni!


Az emberi butaság végtelen - és nagyon jól kihasználhgató!

2011. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem azt kérdeztem, hogy milyen ez a diéta, ha nem hogy, van-e fehérje a disznó májban. Én már rengeteget próbálkoztam, és sikertelenül, de ezzel a diétával sikerült. Egyébként utána olvastam, és csak az érdekel, hogy végre a 77kg-tól meg szabaduljak.Amúgy kösz mindenkinek.
2011. jún. 1. 16:23
 15/31 anonim ***** válasza:

a kérdésre választ kaptál volna egy TÁPANYAGTÁBLÁZATBÓL is.

fogyókúrában meg nincs olyan hogy elkeseredettség. ha mást próbáltál és nem ment, az kizárólag a "más módszernek" magadnak vagy esetleg a betegségednek köszönhető (nyilván nem tudom egészséges vagy-e).


a válaszok feltételezem a kedves párod hozzászólása és a korrektség miatt érkeztek.

2011. jún. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Fogyás az az amikor CH-t (szénhidrát) nem eszel, mivel az alakul át a leghamarabb zsirrá, főleg ha nem edzel.

Szerintem ahelyett, hogy elosztod 4 napra az alapvető napi szükségletet mi lenne ha fehérjét ennél minden nap és CH-t minimálisat.

Szóval csirke, pulyka + zöldség (burgonya kilőve mert sok a CH).

2011. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki az aki írt, az nem az én párom ,
2011. jún. 2. 06:51
 18/31 anonim ***** válasza:

vigyázzunk a kevés és a semmi között hatalmas nagy (rengeteg esetleges leoltásbeli :)) különbség van.

az a kevesebb CH úgy olvastam ~500kcal mínusz a napi szükséges bevitelhez képest. kb. és változtatod hogy a súlyvesztés heti 0.5-1 kb közé essen, tehát még visszavehetsz illetve ehetsz többet ha nagyon gyors a tömegvesztés.

amúgy "Előre elnézést kérek, én nem a regisztrált vagyok, hanem az illető párja." WHAAAAT?

2011. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:

Na most, hogy ennyi mindent megtudhattunk erről a diétáról (bár sztem mindenki tisztában van ezekkel aki belekezd, és meg van rá a jó oka/vagy nem jó, hogy miért teszi), komolyan nem értem miért nem a megfelelő helyen zajlik ez az agytágítás. Főleg ha már be is lett linkelve, hogy hol a helye... Akit meg esetleg érdekelne a válasz, vagy írna valamit ami kapcsolódik is hozzá inkább csak pislog...

Kismillió vitafórum van erről az egészről, miért ide kell ezt... Hozzá teszem értelme sincs ide írni ezeket. Aki elkezdte és ez vállt be, nem fogja abbahagyni aki meg még csak ismerkedik vele, azt kéne meggyőzni, hogy jó-e vagy sem. Oda fognak írni azok is akik rendesen utána járva, tapasztalatokkal mondják el a véleményüket, esetleg bevált módosításokat írnak le (ha kellenek), vagy találnak ki pont azok miatt az okosságok miatt amiket írtok.

Komolyan itt akartok meggyőzni 2 olyan embert aki csinálja, és beválik? Ne már...

2011. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

mark86


meggyőzni agymosottakat nem lehet!

csak ha már agya nincs valakinek a témához,arra szerettem volna törekedni hogy legalább a testét ne b@ssza tönkre,de igazad van! hanyagolom a rovatot mert esélytelen,lusta és

divat diétával fogyásra vágyó embereknek nem tépjem a pofám?? ne mááár.....

2011. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!