Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Fehérjenapon tényleg lehet...

Fehérjenapon tényleg lehet enni 1-1 szelet kenyeret ebédhez és vacsorához?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon ismerem a szétválasztó diétát, de szerintem nem. "Egy-egy" szelet kenyér több száz kcal is lehet, ez pedig jelentős.
2011. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hamár ezt a hülye diétát csinálod akkor tartsd is be!!! Fehérjenapon NE egyél kenyeret!


Nemhogy egy normális életmódváltást csinálnál és akkor mindent ehetnél!De nem ááá,szenvedj csak ezzel a vacak 90napossal.

2011. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

diétánál nyilván csak teljes kiőrlésű kenyeret eszel. CH-ra szüksége van a szervezetednek, annak utánaolvashatsz, hogy mennyire, és fogyáskor mennyire.


ha fehérjenapot tartasz, ugye jól sejtem, hogy másik három nap szénhidrátnapot tartasz? mennyi energiát viszel be így egy nap?

ha kalóriadeficitban vagy, de 3 napig csak CH-t eszel, és nem edzel megfelelően, az izomzatod fog leépülni, a zsírhoz nem könnyen nyúl a szervezet. egészséges étrend és sok mozgás kell hozzá, hogy a szervezet biztonságban, ellátva legyen, és felhasználhassa a zsírtartalékokat.

2011. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fehérjenapon lehet enni húst, halat, sajtos, tjterméket, tojást, és zöldségeket. Utána keményítőnap, aztán szénhidrát, aztán pedig gyümölcsnap és ezután kezdődik előlről. A diéta leírásában van benne, hogy fehérjenapon meg lehet enni 1 szelet kenyeret ebédhez és egyet vacsorához, ezt furcsálltam egy kicsit, ezért tettem fel a kérdést.

Hálás lennék ha olyanok válaszolnának akik értenek hozzá, vagy legalább tudják miről van szó. Akik csak azért jönnek ide hogy ledurungolják a másikat azok meg inkább kíméljenek, ugysem vagyok kiváncsi arra hogy kinek mi a véleménye arról hogy melyik diétát csinálom, nem ez volt a kérdés.

2011. aug. 22. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

3-ból egy valaki írt véleményt, mondjuk az volt a leghasznosabb (mert ha megfogadod, azt az egészséged köszöni meg)


én csak szimplán értek hozzá, véleményt nem írok.

egy nap eszel fehérjét (3 makronutriens közül az egyiket) további három nap nem eszel minőségi fehérjét, csak szénhidrátot (MINT ÍRTAM FENT!!!) minőségi, mennyiségi korlát nélkül. továbbá nem foglalkozol a minőségi zsírbevitelről, talán a fehérjenapon (megint csak 3 nap kihagyás) eszel a hallal.


ez jól tönkrepucolja a testet, elzsírosítja jó eséllyel. ebből születő rossz étrend mellett csak akkor lehet megtartani izmot, és esetleg leadni némi zsírt, ha piszok jó edzést csinálsz mellette. de akkor is romlik a testkompozíciód, ez minőségi éhezéskor hosszabb távon elkerülhetetlen.

2011. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves Aczél. Értem amit írsz, de van jobb ötleted? Nekem nincs lehetőségem hetente többször eddzeni és túl sok időm sincs semmire mert egyedül vagyok otthon pici babával és nem tudom kire bízni. Hetente egyszer tudok elmenni sportolni. 20 kilót szeretnék leadni. A diétát még csak ma kezdtem.
2011. aug. 22. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Na megint a kifogások. Ha van egy babád az nem jelenti azt hogy lerokkantál!

Nagyon olcsón lehet már venni pl szobabiciklit,vagy neten nézhetsz bármilyen tornát,vehetsz súlyzót is.

2011. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,

Kezd el úgy a diétát ahogy gondolod,ha fogysz akkor oké,ha nem akkor gondolkozz el és fogadd meg az itt elhangzott tanácsokat.

2011. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező.

világot megváltani nem akarok, de ötletem azért van.


ideális esetben a fogyást izommegőrzés miatt minőségi élelmiszerek, és komolyan megtervezett edzés segíti.


az élet viszont nem ideális, törekedni célszerű rá (egészség, szebb eredmény stb. miatt)


a Te esetedben: minél jobb minőségű ételekből kellene biztosítani a szervezeted számára szükséges energiánál kb. 500kcal-lal kevesebbet. ennyi. egyszerűbben szólva, kicsit kevesebbet kell enni. amiért energiát számolunk, az azért van, hogy tudjuk mégis mennyi az a kicsi, mennyit kéne kb. enni, hisz egy hizókúrát egy fogyókúrától lehet épp 1-2 tányér rizs különböztet meg, úgyhogy nem mindegy épp melyiken vagy.


azzal amibe belekezdtél az a gond, hogy minőségre való tekintet nélkül 3 napig szénhidrátot ennél (igen, egyszer gyümölcs nap, egyszer keményítő mindegy. ugyan az, és nem alapozunk egy tápanyagra!)


van hosszabb írás konkrétan arról, ez miért nem jó. de elég, ha elhiszed, hogy egészséges táplálkozással, alacsonyabb energiabevitellel fogyni fog a szervezeted! ez tény, nap mint nap több tízezer ember éhhalála, sok millió éhező bizonyítja, ha valamit tanulunk ebből, az legalább ez legyen.

ha meg edzel is mellette (lefeküdt a baba, nyomsz fekvőtámaszt, felülést, guggolást, hátizmozást -> teljes testedet edzed) akkor az izomzatod is jobb állapotban fogja átvészelni a fogyást, amit amúgy nem átvészelni kell, mert nem kell hiányt szenvedni semmiben. sohasem szólt éhezésről a tömegvesztés, sem egészségtelen táplálkozásról.. már így is hosszabban írtam mint szerettem volna, de leírom még, hogy igen sok ember (testépítők) néhány évente rendszeresen végigmennek azon, hogy felhíznak, és utána leadják a fölös zsírjukat, legyen az akár 10-15 kiló vagy több, mindegy.


remélem segítettem.. nyugodtan kérdezz még, ha van kedved.

2011. aug. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!