Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Azt tudtátok a 90 napos...

Azt tudtátok a 90 napos "diétával" kapcsolatban, hogy? .

Figyelt kérdés
pár dolog, nem táplálkozás tudományi szempontból, inkább mint jelenséggel kapcsolatban.
2011. szept. 16. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
...szart sem ér?
2011. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
...bár hülyeségnek tartom, 2 munkatársam is tizenvalahány kilót dobott le ezzel az áltudományos módszerrel? ;)
2011. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

itt a GYIK-en már 162 oldalnyi kérdést tettek fel ebben a témakörben, egy oldalon megszámoltam, 20 kérdés található. durván 3240 darab kérdés. a lakossághoz képest nem is olyan sok..

az első kérdések 2006 végén lettek kiírva. ekkor még 1-4 válasz volt jellemző, amely az akkori gondolom hivatalos leírás alapján történt, tehát abban "segítettek" az akkori válaszolók, hogy egy-egy élelmiszert melyik napon fogyaszthatják a leírás szerint. (a diéta szót direkt kerülöm)


persze csak korlátozott időt fordítok erre, pár percet megér. szóval átfutva az oldalakat (nem egyesével) és a több választ kapott kérdésekbe belenézve, 2009 év elején érkezett az első általam is megtalált olyan válasz, ahol még nem a "kúrát" húzták le, hanem egy részét, és elhangzott, hogy fogyás közben is fontos a megfelelő fehérjebevitel. plusz, az én stílusomban (aki ismeri) a "honnan a rákból szedted" stilisztika is megfigyelhető volt ennél a válasznál. úgy látszik, aki tájékozott, az sokszor kegyetlen bunkó :)


2009 félévnél már van egy "közvéleményes" kérdés, a 90 napos ócsárlásáról. tehát gondolom azért akadtak válaszok, amik bevállalták hogy elmondják mekkora baromság az egész.


2010- hosszabb illetve több válasz, jobb kifejtés jellemző.

és pár oldal múlva 2011, aki szokott fórumozni tudja milyen kérdések és válaszok szoktak érkezni. egyébként "pár oldal múlva 2011" --> kevesebb ilyen témájú kérdést írtak ki.


na, ezekről gondoltam az észrevételeiteket megkérdezni stb. ne töröljétek a kérdést, mert tanulni szeretnék belőle.

2011. szept. 16. 13:18
 4/21 A kérdező kommentje:

ba.szki, még le sem írtam a lényeget! :D

mentek a zöld kezek.

2011. szept. 16. 13:19
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Én 28kg fogytam tőle,a vérnyomás csökkentő gyógyszerem a multé,szerintem tuti diéta...1 éve tartom a súlyom...
2011. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

több ezer külön kérdés van erről, ahol LEHET az egészségtelenségéről beszélni, és az oldal többi kategóriájával együtt (egészség, sport, fogyókúra) több 10 000 kérdés, ahol ki lehet fejteni mit jelent a fogyás, mi a minőségi éhezés stb. gratulálok a fogyásodhoz, kérlek azonban itt ne késztess senkit ilyen jellegű válasz megírására, ezt a kérdést nem a "kúra" minősítése végett tettem fel.

köszönöm!

2011. szept. 16. 13:34
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Most mivan? Hogy 2009 óta már rájöttek az itteni fórumozók, hogy a diéta vacak?


Figyelj, egy témával kapcsolatban a felkészülés és tájékozottság terén a gyakorikérdések.hu oldal ismerete nem mérvadó. Itt mindenki csak írkál a levegőbe, tudományos alap nélkül. Mindenki leírja a jó vagy rossz tapasztalatát és kész.


Én szeretem a 90 napos diétát, nálam használ. És be tudom tartani, sőt, jó érzés, hogy van egyfajta rendszer az étkezési szokásomban. Ha nem lenne ez a renszer, most a mekiben ülnék, vagy épp este a bariközt zabálnék big-mac-et, és szerintem az egészségtelenebb, pláne hízáshoz vezet.

Szóval most mit akarsz elérni, még mindig nem értem...Ki akarod húzni az emberekből, hogy vacak ez a diéta?

2011. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát elég szomorú, hogy az embereknek a 90 napos kell ahhoz, hogy ne zabáljanak hamburgert a Mekiben.
2011. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Baromira nem értem miért is írtad ki ezt a kérdést?Mert ez a diéta nagyon jó,sőt orvostanhallgatóként a sogórom még tanulta is,hogy a szétválasztás igenis jót tesz a gyomornak...Nekem is bevált ez a diéta,mint megannyi olyan embernek aki képes betartani,mindenki aki mást állít valószínüleg képtelen tartani,és irigy másokra...Ez a diéta tuti,csak oda kell figyelni...
2011. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

hogy miért írtam ki a kérdést, legyen irreleváns. ezt úgysem írom le. esetleg igen, mindegy, az én dolgom.


viszont a gondolatmeneteteket jó volna megérteni, bár ezt nem ebben a topicban akartam.. mindegy, szerintem Ti értelmesen tudtok válaszolni, legalábbis ez jött le abból, ahogy fentebb írtatok.


csak röviden: az emberi szervezetnek gyakorlatilag állandó jelleggel tápanyag és energia igénye van. ez rengeteg biokémiai folyamatot (különböző vegyületek szintézisét stb. teszi lehetővé)

van egy enrgia igény is, ez is adott.


vannak tartalékolható, és nem tartalékolható tápanyagaink.


mindezektől teljesen elrugaszkodik a "kúrátok", mert gyakorlatilag nem raktározható tápanyagokat (teljesértékű fehérjék) hosszabb időre megvonjátok magatoktól.

ezen kívül az energia igényre is fittyet hánytok, mert ebben a sz.arban nincs még csak közelítve sem, hogy mekkora igénye lenne a te szervezetednek.


és végül, ha már a mekis példát felhoztad, ezen a sz.aron nem múlik, hogy milyen szemetet eszel, ugyan is javíts ki, ha tévedek, de egy (kiba.szott) szó sincs az élelmiszerek minőségéről benne. ami egy újabb szempont lenne a tápanyag és energiaigény után.


ezek után 1 értelmes gondolattal támaszd már alá, miért preferálod?


hogy a szervezet egyszerre 1 "féle" ételt, vagy 1 tápanyagot bont jobban.. lehet, nem vagyok orvos. akkor 5 étkezést szétbontom CH-ra, fehérjére, ch-ra, ch-ra (zöldség és gyümölcs legyen külön) és este még egy fehérje tartalmúra. de a zsírt és a fehérjét is külön szedhetem, bár szerintem a kettő már tényleg együtt jár (lásd húsok).


jaaa, a 90 naposban nincsenek kiemelve a lipidek (zsírok)? azért én még foglalkoznék velük..

2011. szept. 19. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!