Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A gyümölcs tényleg jó reggelir...

A gyümölcs tényleg jó reggelire nem lesz túl savas a gyomor? A sok gyomor savtól lehet mindig éhes az ember?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, de a gyomrodat marhatja a sok sav.

A gyümölcs nem jó reggelire, úgy megdobja éhgyomorra a vércukorszintedet, mit az állat.

Ha kívánod, és jól esik, nem tilos enni (én 1 dl friss narancslével indítok minden nap, utána viszont reggelizem), de fogyis reggelinek nem jó.

2012. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem igazán praktikus, ha van pénz másra. vannak gyümölcs evő bogarak, de az ember nem az.
2012. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
53%
Nem minden gyümölcs savas. Pl. a banán tökéletes, de egy narancsot nem javasolnák. Ha gyümölccsel szeretnéd inditani a napot, akkor csak lugosat fogyasst, mint mondtam a banán tökéletes,vagy nézz utánna hogy mely gyümölcsek a lugosak és melyek savasak. A gyomor savtól nem éhes az ember, tudomásom szerint.
2012. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Polgár Lívia válasza:
Ha mindenképpen gyümölcsöt szeretnél enni reggelire, akkor egyél mellé olajos magvakat (dió, mogyoró, mandula). A gyomorsav okozhat fájdalmat is, de igen, éhségérzetet is.
2012. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Aha... cukor olajjal (=gyümi+magok)... szuper.

A végén sikerül annyi kalóriát bevinned reggelire ezzel, mintha ettél volna egy szendvicset. Különbség: azzal jóllaktál volna és lenne energiád.

Nézzétek már meg, mennyi kalória van egy marék dióban, mielőtt arra bíztattok valakit, hogy rendszeresen reggelizzen ilyeneket!

Banán: 104 kcal

Dió 5 dkg (fél marék): 327 kcal

Összesen 431 kcal.


Az én 2 normál (nagy) szelet kenyérből (nem toast!) álló szendvicsem vajjal, spanyol sonkával és nem light trappista sajttal, salival, paradicsommal és uborkával 500 kalória. Kiszámoltam, lemértem (egyszer régen, csak hogy tudjam, mennyi.)


Csak úgy összehasonlításul.

2012. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
nekem reggel banan sztem az nem savas mert azt en sem birom
2012. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én szoktam enni időnként szőlőt vagy almát valamilyen müzlivel + tej vagy kakaó, és semmi bajom sincs tőle. Sőt, ezt könnyű reggelinek érzem. Nem hiszem, hogy gyümölcstől el lehet hízni.
2012. jan. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a magokról csak annyit, hogy abban az 5 dkg dióban több előnyös hatású zsírsav és vitamin van, mint 5 szuper szenyában.

tehát majd ennyivel kevesebb cukros joghurtot és hulladékot eszik, de még szép hogy eszik olajos magvakat, mértékkel.

2012. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
REggel nyugodtan egyél gyümölcsöt, minél többet, de javaslom , hogy utána reggelizz meg rendesen. Főleg kakaót és csokit. Ezzel jól indítod a napot, ebédre főzeléket egyél, húst, este pedig friss salátát, zöldséget. Felvágottat magában. Abból is lehet nagyobb mennyiséget fogyasztani.
2012. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

minden gyümölcs ami a gyomorba kerül, lúgos kémhatásúként viselkedik. pl ha meg eszel egy citromot, narancsot még az is lúgos lesz amint a gyomrodba ér. kémiailag bizonyított. nem a gyümölcstől lesz sok a savad. akkor lesz sok savad ha mindenféle ételt össze eszel aminek nulla a tápértéke.kevered a szénhidrátot a fehérjével, és plusszba ráadsz egy kis gyümölcsöt, zöldséget. ettől már éghet a gyomor.

a gyümölcs tényleg jó reggelire ha csak gyümölcsről van szó. se tej se cukor semmi pluszba.

én hónapok óta így étkezem és pörögnek a kilók, délig csak gyümölcs.

2012. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!