Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hétfőn elkezdeném kitartana...

Hétfőn elkezdeném kitartana velem?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp húsvéthétfőn? Hát szerintem senki!:D
2012. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen.De ha már akkor nemet tudsz mondani, akkor később sem lesz probléma.De végül is ha akad valaki aki elkezdené akkor jövő héten bármikor??
2012. ápr. 7. 10:39
 3/11 anonim ***** válasza:
én már elkezdtem 1 hete, de ettől még bátoríthatjuk egymást :) írj privit, ha gondolod
2012. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 2 hete kezdtem, s nem tántorít el a Húsvét sem.

Ma gyüminapom van, úgyhogy a hétfő pont jóra esik (fehérjenap)

Sonka, tojás, sajt, zöldségek... stb hmmm... Nyami... :)

Úgyhogy én Veletek tartok. :)

2012. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szombaton akarom elkezdeni, vagyis folytatni a kúrát...
2012. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan fogyókúrát tolj, ami valójában nem fogyókúra, hanem életmódváltás... A fogyókúra eredményét nem fogod tudni megtartani.
2012. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem jó úton haladtok. Meg lehet tartani a 90 napos eredményét. Én 3 éve 7 kilót fogytam vele, még az után is, hogy abbahagytam mentek le kilók. Azóta sem jött vissza, szóval nem tudok veletek tartani "sajnos", de szorítok nektek, hogy sikerüljön.
2012. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:
77%

Valami értelmesebbet kezdj el, ne a 90 naposat. Miért?

Mert ez butaság.

Mit fogsz csinálni a 91. napon? Visszatérsz a régi étrendedhez? Akkor vissza fogod hízni, amit most lefogysz.

De a leglényegesebb, hogy a 90 napos diéta nagyon egészségtelen.

4-ből csak 1 napon eszel fehérjét, így az izmaid le fognak épülni. A másik 3 napon át meg szénhidrátot eszel (a keményítő is szénhidrát, nem csak a cukor, és a gyümölcsökben lévő gyümölcscukor is szénhidrát). Ha magában eszed a szénhidrátokat, akkor azok sokkal gyorsabban szívódnak fel, és ezzel egyenes úton sprintelsz a cukorbetegség felé.

Nem hiszed el? Akkor elmesélem neked:

1. emésztéskor minden szénhidrát (a cukrok és a keményítők is) szőlőcukorrá bomlanak le, és ezt szívja föl a szervezet, ezt nevezzük vércukornak.

2. a megemelkedett vércukorszint hatására a hasnyálmirigy inzulint fog termelni. Ez a hormon viszi be a sejtekbe a cukrot.

Hol itt a baj?

Ha túl goyrsan kerül túl sok cukor a vérbe, akkor a hirtelen nagy inzulin-termelés történik. Természetesen a sejteknek nincs szükségük hirtelen ennyi cukorra, ezért ellenállnak, és nem engedik be a cukrot az inzulinnal. Emiatt még mindig magas lesz a vércukorszint, ami további inzulin-termelésre készteti a hasnyálmirigyet. Ha ezt rendszeresen, kitartóan műveled, akkor idővel két igen kellemetlen dolog alakul ki:

1. tönkremegy a hasnyálmirigy, nem lesz inzulin-termelésed;

2. a sejtjeid inzulin-rezisztenssé (ellenállóvá) válnak, és nem tudod a cukrot bejuttatni oda, ahol az energia kinyerése történik.

Vagyis cukorbeteg leszel.

A szénhidrátok felszívódásának sebességét a Glikémiás Index (GI) mutatja. Amié magasabb, az gyorsabb.

DE! Nagyon is lényeges, hogy mivel eszed a szénhidrátot, mivel a húsok és a zsírok komolyan lassítják a folyamatot.

Viszont te 4-ből 3 napon át magában tolod a szénhidrátokat, így ezeken a napokon (vagyis 75%-ban) túl gyorsan felszívódó vércukorral rombolod magad.


a 90 napos diétával lehet kilókat (sokat is akár) fogyni, de az nem zsír lesz, hanem izom. Utána gyorsan vissza is fogod szedni a kilókat, amelyek viszont nem izomba, hanem zsírba fognak menni.

Normális étrend, sok mozgás. Nem 90 napig, haenm életed végéig.

2012. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Tamás,


Nagyon szépen kifejtettem biokémiai oldalról a lebontásokat, termelődéseket stb. De ez csak elmélet. Te pontosan azok közé tartozol, aki full ellenzi a 90 napost, pedig nulla gyakorlatod és tapasztalatod van benne. Kipróbáltad valaha is?? Volt benne negatív tapasztalatod?

Csak olyanban adj tanácsot, amiben van is tapasztalatod.


Hogy mi van a 91.napon és utána?? Én nem álltam le, sőt, egy étkezési stilust alakítottam ki. Mindamellett, hogy leadtam 17 kilót kb 1.5 év alatt, a mai napig jól nézek ki és nagyon is egészséges vagyok. Megnézheted a vérképemet is, illetve a fizikális állapotomat is :))

Nem vagyok legyengülve, nem szédelgek, nincsenek az izmaim elsorvadva..stb :)) Hidd el, lehet ezt baromi okosan csinálni! Nem kell és nem is lehet drasztikusan csinálni, ennek következtében tulajdonképpen majdnem minden nap eszel fehérjét is. pl a keményitőnapon szoktam a főzelékeket enni vagy lecsót például, de nem válogatom ki a kolvászkarikákat belőle vagy ha sóskát eszem főtt krumplival, akkor is tolok hozzá 1 tojást, feltétnek. Igy is működik. A nagy halmazt kell nézni, s nem a részletekben elveszni! Ami fontos, hogy pl husi mellé köretnek ne krumplit vagy rizst stb együnk, hanem salátát, savanyúságot stb. De ez a legtöbb reform-konyha alapja. Akkor mi a baj?? Ami pedig a szénhidrátnapot illeti... ott is megjelenik a fehérje. Pl ha pizzázunk, gondolod, hogy csak a szimpla lisztkorongot eszem meg és a sajtot a tetejéről leszedem mondván, hogy azt majd a fehérjenapon kell enni?? Vagy hogy ennél tojásos nokedlit?? Hamupipóke módjára kiválogatnád a tojást a nokedliről?? Úgyhogy itt IS megjelenik a fehérje. nna, és még sorolhatnám!


Ne haragudj, de szerintem te egy unatkozó, kioktató diák vagy, aki bemásolja a táplálkozásélettan jegyzetéből a tanultakat vaaagy hetente 6x konditerembe jársz, s tolod a fehérjéket az izomnöveléshez.

Egyébként pedig egy férfitől más véleményt nem is lehet várni, hisz az alapkajátok a húúús húúúúúúússal...

nna, mindegy.


Egyébként diplomás élelmiszermérnök vagyok és minőségbiztosító. 11 éve végeztem egyetemen és jeles voltam táplálkozásélettanból is, továbbá majdnem 20 évig tanultam mindenféle kémiát, beleértve a biokémiát is, de ennek ellenére SEM támadom ezt a fajta kajafigyelést és táplálkozási szokást.

Próbáld ki, s meglátod jót tesz! :)

2012. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Kíváncsi lennék a kérdező elkezdte-e és hol tart?

Én legalább 5-ször döntöttem el hogy elkezdem, de magukat okosnak tartó emberek, akik riogatják a fogyni vágyókat, elijesztettek. Egyszer két hét után hagytam abba, mert egy nagynevű magyar fogyiguru szerint "őrülten veszélyes" és csak akkor fogyok ha az ő termékeit fogyasztom. Pedig 2 hét alatt 3 kilót fogytam. Én minden nap kiszámoltam mennyi kalóriát és szénhidrátot fogyasztottam, és még szénhidrát napon sem léptem túl egyikből sem a megengedettet. Leírok nektek valamit:

Anyósom 60 éves és 150 cm-es magasságához 105 kg volt. Csípőprotézisre szorult. Műtét előtt a nyugdíj előtt álló ( tehát nagyon sok év tapasztalattal rendelkező ) körzeti orvosunk ajánlotta neki a 90 napos diétát. 5 túlsúlyos embert szedett össze köztük saját maga mint kövér orvos is részt vett. Szinte versenyeztek ki fogy többet. Anyósom 90 nap alatt 20 kg-ot fogyott úgy, hogy nemcsak nem mozgott, de szinte ágyba fekvő volt végig. Az orvosunk is 17 kg-ot fogyott.

Én 34 évesen 158 cm magassághoz 88 kg vagyok. Kövér.

Napokkal ezelőtt voltam orvosnál, a vérnyomásom az egekben, a májműködésem rossz, a koleszterinem olyan magas hogy az orvos szerint ha 50 éves lennék már infarktust kaptam volna. Szép kilátások.

Azt mondta sürgősen fogyjak le ha a 3 éves kisfiamat látni akarom felnőni.

Ideadta a 90 napos diéta papírját.

És én elmondtam neki az okos emberek által kreált aggályaimat.

Mutatott egy táblázatot, azóta találtam hasonlót az interneten.

[link]

Ezt olvassátok el!!!

Ha szervezet nem kap elég szénhidrátot nem tud működni.

Míg a bevitt tápanyag 55 % - ának kell szénhidrátnak lenni, addig csak 15%-a a fehérje.

Szóval már csinálom a 90 napost, fogytam 2 kg-ot és ott leszek a kisfiam esküvőjén!!!!!!!!

2012. máj. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!