Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Melyik a jobb diéta?

Melyik a jobb diéta?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, 183cm 130 kg, találtam két diétát szerintetek melyiket válasszam a kettő közül? a zabpelyhet magában fogyasszam? sima rizs helyett barna rizst szeretnék enni nem probléma? milyen zöldségeket fogyasszak az étkezésekhez(paradicsom répa? és ezekből bármennyit lehet? nincs feltüntetve gramm.)a lenmagolajat keverjem a rizsbe vagy locsoljam a tonhalra? sovány túrót hogy találok a boltban, csomagolásán fel van tüntetve hogy sovány túró? :) a Vitargo minek kell? edzés előtt tervezem az L karnitin szedését.


Mintaétrendek (Szénhidrátos diéták):

Diéta mintaétrend 1. – 80 kg testsúlyhoz:

délután 2-ig való szénhidrátfogyasztással

1. 100 g Zabpehely + 8 tojásfehérje + 30 g whey protein

2. 150 g csirke + 60 g rizs + zöldség

3. 150 g csirke + 60 g rizs + zöldség + 5 g lenmagolaj

4. 120 g tonhal + 150 g zöldség + 5 g lenmagolaj

5. 200 g csirke + zöldség

6. 200 g sovány túró + zöldség

Edzés utáni turmix a 4. és 5. étkezés között: bruttó 60g whey protein, 10-20g glutamin


Összesítve:

500 g csirke: 100 g fehérje

120 g tonhal: 24 g fehérje

200 g túró: 20 g fehérje

8 tojásfehérje: 25 g fehérje

90 g whey protein: 60 g fehérje

---------------------------------------------------

összesen: 229 g fehérje


100 g zabpehely: 60 g szénhidrát

120 g rizs (1 zacskó): 90 g szénhidrát

---------------------------------------------------

összesen: 150 g szénhidrát

10 g lenmagolaj: 10 g zsír



Diéta mintaétrend 2. – 80 kg testsúlyhoz

(Ez az általam ajánlott diétás szisztéma, amikor a kritikus időpontokban van a szénhidrátbevitel.)

1. 50 g Zabpehely + 8 tojásfehérje + 30 g whey protein

2. 120 g tonhal + 150 g zöldség

3. 150 g csirke + 150 g zöldség + 5 g lenmagolaj

4. 150 g csirke + 60 g rizs + 5 g lenmagolaj

5. 200 g csirke + 60 g rizs

6. 200 g sovány túró + 150 g zöldség

Edzés utáni turmix a 4. és 5. étkezés között: bruttó 60g whey protein, 30g Vitargo

vagy szőlőcukor.

Összesítve:

500 g csirke: 100 g fehérje

120 g tonhal: 24 g fehérje

200 g túró: 20 g fehérje

8 tojásfehérje: 25 g fehérje

90 g whey protein: 60 g fehérje

---------------------------------------------------

összesen: 229 g fehérje

50 g zabpehely: 30 g szénhidrát

120 g rizs (1 zacskó): 90 g szénhidrát

30 g Vitargo: 30 g szénhidrát

---------------------------------------------------

összesen: 150 g szénhidrát

10 g lenmagolaj: 10 g zsír


2 hónapig minden áldott nap szeretném végigcsinálni az étkezést, csak nem tudom melyik étrendet válasszam. járok kondizni heti 6-szor, biciklizek heti 3-szor 80 percet. Rizs helyett ha barna rizst használok nem baj? Csirkét főve egyem? vagy sütve(így beszívja magába az olajat szerintem) ízesítésnek csak sót használjak?


Az étrendeket pedig a sárga kapszula című könyvből másoltam. Előre köszönöm a segítségeket.


2012. jún. 2. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt a sárga kapszulát érdemes többször átolvasni, heti6 edzés piszok sok, osztatlan edzéstervbe max heti 3, osztottat csak később szabad alkalmazni de akkor meg egy testrész egy héten egyszer kerüljön sorra.


csinálj testreszabott diétát szeritnem, ugyanezekkel az alapanyagokkal és 6étkezéssel. picit módosítgatod a mennyiségeket, csinálhatsz A B napot, 260g fehérje és 200g szénhidrát szerintem neked legalább kell, nem vagy 80kilós jóval több energiát elhasznál a tested alapjáraton. vitargot és szőlőcukrot teljesen elhagyhatod az eddzés utáni turmixból, és ezt a könyv írója is említette már máshol.

a sovány túróra rá van írva hogy sovány /zsírszegény.

sózni és fűszerezni is lehet mértékkel de a szószok tilosak

barna rizs jobb mint a sima

zöldségeket beleszámolhatod a szénhidrát bevitelbe de igazából ha egy nap megeszel fél kiló zöldséget az fajtától függően +10/ max +30gramm szénhidrát, ami a 200grammhoz jöhet pluszba számolás nélkül, hiszen még ígyis 2gramm/testsúlykilogramm ch bevitel alatt maradsz.

csirkét meg lehet elvileg olaj nélkül sütni megfelelő edényben vagy sütőzacskóban én még nem próbáltam.


zabpelyhet a fehérjeturmixxal leöntve fogyaszd :)

de akár túróval meg natúr joghurttal is lehet ha olyan étrendet raksz magadnak össze és azt számolod bele (+ akár diabetikus lekvár vagy pár gyümölcsdarab)


brokkoli amúgy a legkiseb szénhidráttartalmú zöldség, fél kiló ótartalmaz 10g szénhidrátot de bármilyen vegyes zöldségköret megfelel igazából, ha hüvelyeseket fogyasztassz azoknak már jelentős a szénhidrát tartalmuk nem árt számolni.

2012. jún. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2 étrend majdnem ugyanaz, hal, csirke szinte egykutya, mindkettő jó. Az előttem lévő kolléga mindent elmondott. A reggeli zabpelyhet én natúr joghurtba szoktam keverni fehérjeporral együtt, nagyon finom tud lenni.

Vitargoról nem tudok véleményt mondani, nem használtam, de ha jól tudom az inkább tömegelésre van, mivel magas a szénhidráttartalma, neked meg az most nem kell. Whey Proteint vegyél, az kell neked tápkiegnek.

A heti 6 edzés rengeteg. Egy izomcsoportot egyszer edz egy héten, heti 3-4 súlyzós edzés bőven elég. A pihenőnapokon regenerálódnak az izmaid, akkor épülnek újjá (az edzéssel gyakorlatilag megsérted az izmaidat a nagy terheléssel, ezt a sérülést foltozza vissza a szervezeted a pihenőnapokon, így lesz nagyobb).

Csirkét süsd nyugodtan, minimális olajjal (a zsír is alaptápanyag!), de főzve is jó. Fűszereket meg nyugodtan használj, legyen íze a kajának, élvezni kell, ne kényszer legyen az evés.

2012. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!