Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ki mennyit fogyott, mennyi...

Ki mennyit fogyott, mennyi idő alatt a 90 napos diétával?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be, 2 hétig bírtam, helyette inkább futok minden másnap és az szépen olvasztja a kilóimat.
2012. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A 90 napos diéta egy népbutító baromság.
2012. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

4 kilo 1 hónap alatt. Akkor meguntam. Nem szerettem. Azóta inkább futok (kocogok) heti 2-3 alkalommal, és mellette eszek, ami jólesik. Csak mértékkel, természetesen.


A futással lement 10 kg 4-5 hónap alatt, ez tavaly volt, azóta is tartom a súlyomat. (futást nem hagytam abba, most heti 1-2 alkalom, 50 percet legalább)

2012. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Futás!!! ;)


Sajnos a diéta és a fogyókúra semmit nem ér, legalábbis megfelelő testmozgás nélkül. Főleg ha előjön a jojó effektus. A diéta és a mozgás, a megfelelő étrenddel sokat lehet elérni. Nagyban befolyásolja az étrend is azt, hogy hogyan fogysz, izmosodol. 70%-ban az étkezésen 30%-ban a mozgáson múlik a dolog, persze ez nem azt jelenti, hogy csak jól kell étkezni, és akkor maga leszel a az egészség. :) Ahhoz azért mozogni is kell, hogy fitt legyél és hogy az alakod is jó legyen. Igaz a nemedet nem tudom. Én férfi vagyok.



De ha izmosodni is akarsz akkor a calisthenic az nagyon jó a futással együtt. Nekem ez vált be.

-Futás.

-Calisthenic torna.


A tornáról itt van pár vidi és link, rajtam sokat segített. :)


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=lXvAw96eDCQ&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=MdY7ldJHh_Y&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=rqZHNjfRKHM


Sok sikert! És ami ehhez nagyon fontos. Legyen kitartásod! :)

2012. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
4 hónap alatt 18 kg, mellette mozgásnak naponta egy órát gyalogoltam. Azóta viszont 5 hónap alatt visszajött 10 kg, pedig tartom a délelőtti gyümölcs evést, és valamennyit mozgok is.
2012. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
#5 Jojó effektus!
2012. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt 14 kg. Nem sportoltam és nem is sportolok mellette, nem jött vissza semmi 3 hónapja stabilan tartom a súlyom. Édességet eszem mértékkel, a kenyérfélét kerülöm.
2012. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Fogyni csak mozgással lehet. Ez az egész diéta, meg fogyókúra marhaságot, szerintem egy idióta lusta féreg találta ki. Ezt tapasztalatból mondom.


Én is fogyókúráztam, s a végén többet szedtem fel, mint amennyi voltam. Nekem a sport segített. Először kocogás, addig amíg bírtam. Most már futásnál járok, minden második napon, lefutok 2 km. Ez szerintem nem sok, egy idő után. Ha már úgy érzem, hogy könnyen megy, akkor emelem a távot.


28/L

2012. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző hozzászóló, részben igazat adok neked, nem is tagadom hogy igen-lusta vagyok mozogni. Azt azonban hozzátenném, hogy az elhízásnak elsősorban az az oka, hogy mindenféle táplálékot magunkba tömünk, csak azért mert van, vagy mert a szemünk kívánja, annak ellenére, hogy a szervezetünknek nincs rá szüksége. Olyat még nem láttam, hogy valaki úgy legyen duci, hogy egészségesen eszik de mellette nem mozog (legfeljebb izomtalan, "plölyi" lesz valaki ebben az esetben, de kövér biztos nem).

A túlsúly anyagcsere probléma, minden esetben a bevitt tápanyag feldolgozásában van a fennakadás. Ennek lehet hormonális oka is, de legtöbb esetben egyszerűen csak túl sokat eszünk valamiből, ami nincs a szervezet hasznára, így elraktározza azt zsír formájában (nagyon leegyszerűsítve). A mozgás azért jó, mert a bevitt felesleges energiát felhasználjuk általa. Véleményem szerint fontos az, hogy odafigyeljünk arra, hogy mit eszünk, ezt lehet diétának is nevezni. Ilyen szempontból nem marhaság a diéta. Van akinek igenis kell, hogy egy szigorú étrendhez tartsa magát, ahhoz hogy viszonylag helyesen táplálkozzon. Mit érnél vele, hogy naponta jársz kocogni, ha mellette minden este pizza és kóla a vacsi?

Abban is igazad van, ha már valaki egyszer felszedett sok plusz kilót, azt valószínűleg nem, vagy csak nagyon lassan tudja leolvasztani puszta diétázással. A diéta, helyes étrend önmagában akkor válik be, ha még nincs nagy baj.

Személy szerint nekem semmiféle mozgás nem jött be, mert ahelyett hogy fogytam volna tőle, marhára éhes lettem, többet ettem és felszedtem 1-2 kilót pár nap alatt. Mondanom sem kell, hogy gyorsan abbahagytam. A 90 napos diétával sikerült lefogynom amennyit akartam, és nem híztam vissza, ahogy azt már fentebb írtam(#7). De elismerésem mindenkinek, aki elég kemény és kitartó ahhoz, hogy sportolással tartsa magát karban.


Csak puszta kíváncsiságból megkérdezném, hogy amikor te fogyóztál, milyen étrendet követtél, mennyi idő alatt sikerült fogyni, és mennyi idő alatt jött vissza mégtöbb? A fogyókúra befejeztével - a visszahízás ideje alatt - miket ettél?

2012. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

#9 Én az előző hozzászólásomat nem neked céloztam, illetve nem csak neked. Hanem általánosságban mindenkinek...


Étrendet nem követtem (anyámat nem akartam kikészíteni, azzal, hogy nekem külön főzzön, én a munkám miatt nem vagyok otthon, így ez miatt nem nagyon volt időm főzőcskézni) a fogyókúra alatt, csupán kevesebbet ettem mint amennyit előtte. Mondhatni fele annyit. Csak ezzel az volt a gond, hogy annyira kiéheztettem magamat, hogy volt, hogy fájt a fejem, a gyomrom (az éhségtől). Hízni híztam (szerintem azért) mert a munkahelyemre reggel 7-re beértem, és este 7-re értem haza. Így este ettem. Gondolom ennek hatására jött létre a jojó effektus. Ez ment körülbelül 5 hónapig. Akkor nálam betelt a pohár. Elkezdtem keresgélni, fórumokat olvasgatni. És a legtöbb helyen azt írták, hogy a legjobb mód a fogyásra a sport, és a rendszeres testmozgás. Gondolkoztam Norbiupdate... meg más ilyen idióta, butító praktikákon... De inkább úgy döntöttem, hogy a pénzhajhász divatmajmok idióta tanácsait hanyagolom. És inkább hagyatkozok a személyes véleményekre, a barátnőmre, aki testnevelés szakos tanár...


Mielőtt elkezdtem a sportot és a diétát, akkor voltam:

170cm 88kg

A diéta folyamán tapasztaltam, hogy ez csak növekszik.... Pontosan már nem emlékszem, de ha jól tudom akkor 93kg voltam, amikor azt mondtam, hogy nekem elegem van az önsanyargatásból, a "diétából", a nappali koplalásból a munkahelyemen (mert hát egy kis keksszel, és kevéske étellel) nem éppen a legjobb meglenni egész nap.


A sportot úgy 1,5 éve kezdtem. Ugyanúgy eszek mint előtte. A munkahelyem nem változott, ugyanúgy 19 órára érek haza. Akkor megeszem az ebédem, anyukámmal felváltva főzünk. :) Ha én vagyok a soros akkor megfőzöm a másnapi ebédet. Elintézem ügyes bajos dolgaimat... Este 10-11 között elmegyek futni. A rutinos 2 km-ert, de nem eszek amikor hazamegyek. Zuhany, alvás.


Egyszóval normálisan étkezek, persze nem disznó módjára. :) Mindent csak mértékkel, de mindent eszek amit kívánok.


Most vagyok 71kg. Jobban nézek ki, szerintem, alakom is lett. Szerintem. Meg őszintén szólva, a férfiak is jobban közelednek... Így tapasztalatom, szerint jobban nézek ki. Jobb a közérzetem is.


Lehet van akinek bevált a fogyó kúra. De nekem nem volt jó egyáltalán. Mióta rendszeresen futok, szinte boldogabbnak is érzem magam, jobb a közérzetem. :)


Nekem ez vált be. Én ezt tanácsoltam nekem ez a véleményem.


Persze mindenki úgy akar szép és fitt lenni, hogy nem csinál semmit. Szerintem ez egy rossz felfogás. Én saját hibámból tanultam. De örülök, hogy így alakult. Én úgy gondolom, egy kis mozgás senkinek nem árt... Még a vér és érrendszernek, a szívnek és a tüdőnek is jót tesz. :)


Szóval velem ez volt, így történt, ez történt. Mindenki döntse el maga, mi az amit választ, ember maga kárán tanul :) Jobb esetbe.

2012. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!