Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 16 éves fiú vagyok, nyár...

16 éves fiú vagyok, nyár végéig fogyni szeretnék. Sok a nehezítő körülmény, hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 176cm és 76 kg. Nem mozgok jó ideje, és azt eszem, amit a menzán adnak (kollégista létemnek révén). Hogyan tudnék a nyár végéig vagy 10 kg-ot fogyni, hogy a szülők ne vegyék észre, hogy mit művelek. Nem partnerek benne sajnos. Milyen hatásos sportok vannak, melyekkel költség nélkül fogyhatnék? Kérlek részletesen adjatok tanácsokat, fontos lenne számomra. Köszi.

2013. máj. 11. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem,tudnék segíteni,de nagyon hosszú lenne itt,meg több konkrétum is kéne.:) Ha gondolod,írj,aztán megbeszéljük,nem rég estem neki én is újra a dolognak,túl hosszú volt a tél.:)

16l

2013. máj. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
iratkozz le a menzáról, én is 16 éves vagyok 80 kg voltam, fél éve leiratkoztam a menzáról azóta sport meg ilyenek nélkül 65 kg vagyok...
2013. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kollégista vagy. Veszel egy szendvicssütőt. Veszel a boltban sovány húsokat, és megsütöd benne. A csirkemell a legjobb, de comb is lehet, hal is, minden. Megveszed a boltban a zöldségeket, és eszed a hús mellé. Tükörtojást is lehet a szendvicssütőben sütni.


A diéta lényege, hogy ne egyél szénhidrátot, vagy csak minimálisat, mivel attól hízol szinte kizárólag. Inkább fehérjéket egyél. Hús, tojás, stb... a tej nem jó, most kivételesen ne higyj a nagymamának. Az cukros. Mellé a rostok miatt menjen mindig zöldség és gyümölcs. A csodadiéták nem működnek. Mindenki, aki jelentős zsírtól megszabadult, ezt, a régi jól bevált módszert használta.


Sportnak ugye lemehetnél a konditerembe. Általában egy havi bérlet 2-3000ft körül van. Nincs igaza annak, aki azt mondja, hogy káros. Ha szabályosan csinálod, rendesen bemelegítesz, semmi bajod nem lesz tőle. Kérj segítséget egy edzőtől, vagy gyúrós havertól a gyakorlatoknál. Persze diéta nélkül nem használ. Mellé menj el futni legalább napi 3x. De inkább kocogás legyen, vagy tempós gyaloglás, ezek égetik a zsírt inkább.


Ha a konditerem nem megoldható, akkor vedd meg a Fegyencedzés c. könyvet. Sok hülyeséget ír, viszont található benne egy edzésrendszer, amit akár egy szobában, súlyzók nélkül végezhetsz. Ha kitartóan csinálod, olyan gyakorlatokra is képes leszel, mint mondjuk az egykezes fekvőtámasz, vagy az egykezes húzódzkodás. Tehát még vagány is leszel.

2013. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kapaferenc válasza:
előző hozzászólásnál a pont. talán annyi hogy a gyümölcsöt hagyd ki diétánál, semmi cukor!!!!! sétálás erős tempóban amíg ki nem mész a komfortzónádból, de még nem megy át loholásba, ezt napi 2x reggel este 1 órán át, mellette húsevő életmód szigorúan mellhús hal ilyenek, nagyonkevés barnarizs, sok zöldség, és a kajád legyen beosztva napi 6-7 étkezésre kis adagokra. ennyi nem bonyolult ez csak kitartás és idő.
2013. máj. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kapaferenc válasza:

jaj jaj jaj jaj jaj, a legfontosabbat kihagytuk. napi 5 liter víz!!! nem rinyál hogy nem szomjas meg nincs idő hugyozni! NAPI 5 LITER VÍZ! és vitaminok ásványi anyagok, ha csóró vagy Béres multi, ha nem akkor testépítő vitamin!

ez a 2 nagyon fontos, ha ez nincs baszhatod. itt minden mindenre épül, figyelni kell!

2013. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 16:55

Annyit raknék hozzá, hogy külön testépítő vitamin nincs:D Nehéz fizikai munkát végzőknek, sportolóknak van vitamin. Tehát egy atléta is ugyan azt tolja mint a testépítő.


Béres vitaminra kár pénzt kiadni, szinte semmit nem ér, ahoz képest meg istenverte drága. Mint az átlag bolti vitamin is, de a legtöbb gyógyszertári is.


Jó vitamin pl a Multi Pro, én ezt toltam. Ha csóróság van, akkor vitabolic :D

2013. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

egyetértek azokkal akik a szénhidrát-csökkentett diétát javasolták, DE hozzáteszem, nagyon fontos, hogy ne vidd túlzásba a fehérje fogyasztást, mert nagyon nagyon megterheli a veséidet. Heti egyszer ne egyél húst. Keress rá a Glikémiás indexre, próbálj olyan ételeket enni, amiknek alacsony a GI - jük. Még valami : teljesen nem fogod tudni elkerülni a szénhidrátot, és ne is törekedj erre. Ne egyél krumplit, helyette próbáld ki ezeket a köreteket: barna rizs, gersli(hántolt árpa), köles, hajdina, bulgur, kamut. Felejtsd el a fehér kenyeret, helyette egyél teljeskiőrlésűt. A tejet maximalizáld napi 2-dl ben . Ne igyál kólát, energiaitalt, és semmilyen ízesített üdítőt, gyümölcsleveket se ( sok bennük a cukor). Sok víz + ha valami ízre vágysz zöld tea cukor és méz nélkül. Ha szereted a kakaót vegyél rendes kakaóport és abból csinálj kakaót ne cukros keverékekből. Nem tudom, szoktál-e müzlit enni, ha igen felejtsd el legfeljebb a hagyományos szétlapított gabona magot edd, joghurtba vagy kefirbe kavarva és ne tejbe. Sok zöldség, sok gyümölcs, KIVÉVE: banán, szilva, szőlő ( eperből keveset!)Fontos, hogy egyél korpát, nagyon egészséges, de figyelj oda a vízfogyasztásra , sokat kell inni mellé , naponta egy evőkanálnyit keverj bele joghurtba/kefirbe. Semmiképp se szedj mesterséges "vitaminokat" a testépítő szerekkel csak mérgezed a szervezeted. A "gyúrós-turmixokkal" hasonló a helyzet. Ne cigizz és ne igyál alkoholt. Nulla csoki és édesség. Ha fagyit eszel egyél cukormentest.

Sport: futás, kocogás, séta, kirándulás, úszás, torna ( keress youtubeon gyakorlatsorokat), tollas vagy tenisz a haverokkal , kosarazás, súlyzózás bármi jöhet csak mozogj. Ha ezeket a szabályokat betartod rövid időn belül látni fogod a változást. Remélem tudtam segíteni, kitartást kívánok! :)

2013. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Semmiképp se szedj mesterséges "vitaminokat" a testépítő szerekkel csak mérgezed a szervezeted. A "gyúrós-turmixokkal" hasonló a helyzet."


Azt hittem eddig, hogy a 21. században már tart ott az emberek felfogóképessége, hogy megértsék, hogy ezek nem káros dolgok, hanem koncentrált élelmiszerek. A vitamin teljesen mindegy, hogy mesterséges-e. Ugyan azt a molekulát állítják elő neked a gyárban, mint ami a zöldségekben van, a szervezet pedig nem tud különbséget tenni. A "gyúrósturmix" pedig fehérjeport és vizet tartalmaz. A fehérjepor úgy készül, hogy különböző sűrőkön préselik át az ipari tejsavót, addig, ameddig kb 80%-os fehérjét nem kapnak. Aztán ízesítik pl kakaóporral. Mi is ebben a káros? Sőt, mi ebben a méreg? [link]


A fehérje túlzásba vitelében annyiban igazad van, hogy elméletileg lehetséges. Gyakorlatilag viszont nagyon nehéz annyi húst felzabálni, hogy megterhelje a sok fehérje a vesédet. Persze csak amennyiben megvan a napi 3-4 liter víz. De úgy tudom, hogy ez mindenkinek alap.

2013. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!